Autor Wątek: Sgsp zaoczne- pomoc finansowa  (Przeczytany 6103 razy)

Offline zakrzes88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Sgsp zaoczne- pomoc finansowa
« dnia: Listopad 16, 2011, 13:02:33 »
Witam
Chcialem zapytac czy znacie osoby lub sami jestescie w takiej sytuacji w ktorej 01 czesciowo pokrywa studia zaoczne sgsp.W jakich jednostkach, wojewodztwach? Koncze w nastepnym roku aspirantke i chcialbym isc na sgsp ale z swojej pensji nie starczy mi na szkole bo rozne problemy mi na to nie pozwala i szukam jednostek ktore moglyby po czesci pokryc koszty.
Z gory dzieki,

Online sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Sgsp zaoczne- pomoc finansowa
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2011, 13:30:13 »
Na pewno jesteś w stanie przenieść się w dowolne miejsce Polski tylko dlatego, że ktoś dorzuci Ci się do zaocznej głównej?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline zakrzes88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Sgsp zaoczne- pomoc finansowa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2011, 13:54:12 »
Narazie pytam czy wogole gdzies sie to praktykuje.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Sgsp zaoczne- pomoc finansowa
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2011, 14:06:45 »
Na razie skończ aspirantkę i przyjdź do którejś komendy. Nikt Ci teraz nie powie co będzie za rok. U mnie były delegacje teraz się skończyły a co będzie za rok to nikt nie wie.... Poza tym co komenda to inaczej więc temat jest bez sensu.
EGO = 1 / wiedza

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Sgsp zaoczne- pomoc finansowa
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2011, 14:22:32 »
Ja na twoim miejscu martwił bym sie na poczatek zgodą na studia a nie kasa... Ale patrze przez pryzmat siebie gdyż zdażyłem skonczyc studia cywilne zanim dostałem zgode na SGSP :P a znam przypadek kolegi który rok wcześnie skończył CS a jest o rok niżej w SGSP wiec czekł na zgode ponad 5 lat...
CO komendat to inne zasady...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zakrzes88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Sgsp zaoczne- pomoc finansowa
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2011, 15:07:12 »
Rozumiem..ale skoro juz komendant ktory chce pokryc czesciowo studia nie bedzie robil problemow zebym na nie poszedl, ale widze ze co komendant to inny obyczaj.. -_-

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: Sgsp zaoczne- pomoc finansowa
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2011, 21:01:48 »
U nas są osoby, które chciałyby za swoje pieniądze studiować na SGSP, ale jeszcze musi na to zgodę wyrazić komendant, a z tym jest problem, bo jak mówi, oficerów jest dość. Pamiętaj kolego, że wiele osób jest na to chętnych, i jak ktoś przychodzi prosto z aspirantki i zaraz by chciał iść na główną, to niektórzy mogą na niego krzywo patrzeć. Więc jak aż tak baaaaaaaaaaaardzo Ci zależy to dzwoń, pytaj się, szukaj. Ale nie licz że ktoś Ci napisze: "
Raczej uzbroiłbym się w cierpliwość, pojechał do najbliżej miejsca zamieszkania jednostki i pogadał szczerze z komendantem.
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline zakrzes88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Sgsp zaoczne- pomoc finansowa
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2011, 21:36:09 »
Dlaczego 01 tak uprzykrzaja zycie tym co chca studiowac..??
Chcialbym juz porozmawiac z najblizszymi 01 w jednostkach ale nie chca nas puszczac w czwartki a jak jade na urlop w piatek wieczorem to co ja moge zalatwic zaden komendant nie przyjdzie w sobote do roboty.. :-\

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Sgsp zaoczne- pomoc finansowa
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 17, 2011, 08:20:41 »
Nie uprzykarzaja, a poprostu dbaja o finanse komendy... Bo maja nadmiar oficerów i kolejni sa mu niepotrzeni.
A co do urlopów to zapewne dalej jest dodaktowy dzien za oddanie krwi... Wiec nie wiem w czym tkwi problem?? Możesz jednego dnia 3-4 komendy objechac bedace w najbliższym położeniu...
PS z czego zdawałes mature?? bo zmieniły sie zasady naboru na IBP dla str. w sł. stałej  :straz:
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2011, 09:51:23 wysłana przez Eqinox_mł_asp »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zakrzes88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Sgsp zaoczne- pomoc finansowa
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 17, 2011, 16:07:33 »
Troszeczke sie juz zmienilo to prawda jest wolny dzien po oddaniu krwi ale od zajec i nie mozna oddawac krwi w piatek zeby nie jechac wczesniej na urlop.. :angry:
Wiem ze sie zmienilo ale moge jeszcze zdawac mature ostatni rok mam jeszcze za darmo i bede probowal -_-, no ale jesli sie nie ma tak jak starsi aspiranci to co wogole nie maja szans na studia?

Offline zakrzes88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Sgsp zaoczne- pomoc finansowa
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 17, 2011, 21:29:07 »
Mam nadzieje ze te wytyczne szybko zniosa..

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Sgsp zaoczne- pomoc finansowa
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 18, 2011, 11:59:07 »
Kolego z całym szacunkiem ale przestan sie martwic juz ta szkoła... Znajdz sobie fajna komende blisko domu, zdaj mature i licz na to ze wyniki matur beda przed zamknieciem rekrutacji oraz ze ja zdasz.. A jak juz bedziesz spełniał wszystkie kryteria czyli:
matura z dwóch wymaganych przedmiotów oraz zgoda komedanta... to zapytaj sie o delegacje ale tez komendanta... Bo tutaj nikt ci nie powie który komendant da ci "kase na szkołe" ponieważ jest to uznaiowe i zależy od humoru i dnia a człowiek zmiennym jest.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zakrzes88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Sgsp zaoczne- pomoc finansowa
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 18, 2011, 19:25:49 »
Nie martwie sie o aspirantke, martwie sie o prace bo jak tu sie spotkac z jakimkolwiek komendantem jak nie chca puszczac w czwartek a watpie w to zeby ktorykolwiek 01 chcial przyjsc w weekend sie z toba spotkac. Domyslam sie ze nikt nie przyzna sie gdzie dokladaja do szkoly ale mnie to interesuje bo to nie jest maly koszt taka szkola niestety..  :-\

Online sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Sgsp zaoczne- pomoc finansowa
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 18, 2011, 20:17:01 »
Z innej beczki: dlaczego jest takie ciśnienie, żeby od razu po SA/CS iść na SGSP zaoczną?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 368
Odp: Sgsp zaoczne- pomoc finansowa
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 18, 2011, 20:43:13 »
Kolego, co Ty tak napalony na tą szkołę jesteś? Zaraz po SA na SGSP to idą plecaki, bo nie ukrywajmy, kolejki chętnych na Główną są chyba w każdej komendzie. Swoją drogą, jeżeli jedynym powodem Twojego wyboru miejsca służby jest to, czy Komenda dopłaca do SGSP to już nie zazdroszczę ani Tobie, ani tym, którzy z Tobą pracować będą. Więcej pokory, starsi od Ciebie dłużej na szkołę czekają. Starsi od Ciebie czekają na zaoczne SA. Jak zaczniesz jeździć po Komendach i pytać gdzie Ci dopłacą tam przyjdziesz to Cię koledzy później żywcem zjedzą. :gwiazdki:
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Sgsp zaoczne- pomoc finansowa
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 18, 2011, 22:51:14 »
nie chiał bym żebyś trafił do nas na jrg bo już mamy dość chorych ambicji ale też nie wróże ci łatwego życie z takim nastawieniem. Ale życie to zweryfikuje

Offline lvkas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Sgsp zaoczne- pomoc finansowa
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 01, 2012, 18:39:28 »
w niektórych jednostkach dostanie zgody na zaoczne sgsp graniczy z cudem, a nie mówiąc o finansowaniu czy delegacji... a po drugie chyba najważniejsze w każdej jednostce jest tz. "kolejka" czy to na podoficerke, czy to na aspirantke, czy sgsp - no chyba ze masz plecy to idziesz poza...

Od tego roku zmieniły sie warunki rekrutacji na sgsp (zaoczne dla strażaków w służbie stałej) wymagana matura z
-matematyka - fizyka i astronomia lub chemia.

Czy ktoś próbuje na zaoczna sgsp bez matury z w/w przedmiotów albo z jednym z nich?
czy w ogóle taka osoba ma szanse, orientuje się może ktoś z was?
  :pyt:

blackberry

  • Gość
Odp: Sgsp zaoczne- pomoc finansowa
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 01, 2012, 19:03:53 »
Sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądało Skończyłem SA parę lat temu... Chciałbym iść na zaoczne SGSP ale mam maturę z matematyki Natomiast z fizyki i chemii już nie Co ciekawe zdawałem nową maturę 7 lat temu A nową maturę można poprawiać do 5 lat wstecz Czyli szansy na maturę już nie mam Czy ktoś wie jak będzie wyglądała droga rekrutacji takiej osoby Czy tak jak osobą ze starą maturą zostaną przepisane oceny ze świadectwa ukończenia szkoły? Wie ktoś czy można jeszcze iść na zaoczne II stopnia na SGSP po studiach inżynierskich na politechnice? Bo takie skończyłem I miałem mnóstwo chemii i fizyki na poziomie większym od maturalnego :)
Prosiłbym o merytoryczne odpowiedzi
Ze strażackim pozdrowieniem
blackberry

Offline lvkas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Sgsp zaoczne- pomoc finansowa
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 02, 2012, 17:02:53 »
myślę że takich osób będzie dużo jak Ty,
 gdyż we wcześniejszych latach "nie było sensu" zdawać nowej matury z matematyki i fizyki (lub chemii) myśląc o straży,
bo nie była wymagana ani na aspirantce ani na głównej, ale niestety doczekaliśmy się takich czasów że jest potrzebna do rekrutacji.
Wiem że wielu "młodych" przyszłych aspirantów poprawia matury lub pisze z innych przedmiotów gdyż myślą już o zaocznym sgsp.
Zobaczymy jak to będzie :gwiazdki:

Offline choodyy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Sgsp zaoczne- pomoc finansowa
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 03, 2012, 12:05:23 »
co do tego ze nie masz kiedy pojechać porozmawiać z komendantem to masz wyjście napisać raport do dowódcy o przepustkę w sprawie pracy, uważam ze nie powinni ci robić problemów z tego powodu.
Jeśli chodzi o rekrutacji na sgsp to myślę ze się to zmieni już w tym roku podobno nie było pierwszym rzutem dużo chętnych a jak dojdzie jeszcze matematyka + fizyka lub chemia to w ogóle mało osób będzie się łapało

Offline lvkas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Sgsp zaoczne- pomoc finansowa
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 03, 2012, 12:34:58 »

Jeśli chodzi o rekrutacji na sgsp to myślę ze się to zmieni już w tym roku podobno nie było pierwszym rzutem dużo chętnych

gdzie tak słyszałeś że było mało chętnych ?   :rofl: