Autor Wątek: Jak wygląda nabór?  (Przeczytany 1298 razy)

Offline AlbatrosY

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Jak wygląda nabór?
« dnia: Listopad 14, 2011, 19:33:29 »
Witam, na początku chciałbym się przywitać bo jestem nowy na forum.

Mam zamiar wybrać się do CSPSP w Częstochowie w celu szkolenia aspiranckiego.(Jeśli uda mi się pomyślnie przebrnąć testy)
I tu pojawia się seria pytań:
1. Ile trwa nauka?
2. Czy po ukończeniu szkoły, składam CV do jednostki, która najbardziej mi odpowiada czy jestem z góry wysyłany do danej ?
3. Jeśli po skończonej nauce w CSPSP chciałbym kształcić się dalej(zaocznie) to gdzie muszę to robić? (Szkoła Główna PSP ?) i czy jest w ogóle  taka możliwość i jaki wtedy mogę zdobyć stopień (młodszy kapitan?).
4. Z tego co wyczytałem na stronie studia dzienne prowadzone są w systemie skoszarowanym. Oznacza to że przez cały okres pozostaje w bazie szkoleniowej? Czy otrzymuje przepustki ?

Za pomoc oczywiście stawiam wirtualne  :piwo: :)
Pozdrawiam


Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Jak wygląda nabór?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2011, 20:07:34 »
Oj kolego, widzę że nie przekopałeś jeszcze forum. Poszukaj jest tu naprawdę wszystko dotyczące naboru...  ;)

Offline AlbatrosY

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Jak wygląda nabór?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2011, 22:06:11 »
To fakt, mój błąd dopiero założyłem konto i od razu napisałem. Zupełnie nie pomyślałem o tym że ktoś już mógł mieć podobne problemy :)

Odpowiedź na 2 pytanie znalazłem.
Pytanie 3 znalazłem taką odpowiedź:
Cytuj
O ile się orientuję trzeba skończyć SGSP, żeby otrzymać pierwszy stopień oficerski. W SGSP jest przeszkolenie dla kandydatów pracujących już w PSP, wymaganiem jest dyplom ukończenia SAPSP
Czy jest ona zgodna z prawdą?

Pytanie 4 czytając forum natknąłem się na różne wypowiedzi i nie jestem pewny, która jest poprawna.

A odpowiedź na pierwsze pytania znalazłem na stronie CSPSP:
Cytuj
Nauka trwa trzy semestry - 59 tygodni nauki.
Jakie okresy przerw to obejmuje?
Bo czytając wypowiedzi na forum to jesteśmy skoszarowani 2 lata.
Jak należy to liczyć? 59 tygodni nauki tj. 5 dni w tygodniu = 1 tydzień nauki czy liczymy to jako normalne 7 dni?
Jeśli są to 5 dniowe 'tygodnie' to daje nam to 295 dni nauki, czyli niepełny rok.
Co do tego pkt 1 to już mam mętlik w głowie. Mógłby ktoś udzielić mi odpowiedzi na to pytanie?

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Jak wygląda nabór?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2011, 22:32:24 »
Przeczytaj wątki a także strony o Szkołach pożarniczych - jak przeczytasz zadawaj konkretne pytania
A jakbyś przebrnął przez posty Kto do SA w 2011r? to będziesz wiedział wszystko...
powodzenia
EGO = 1 / wiedza

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Jak wygląda nabór?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 15, 2011, 13:51:23 »
Po czytaj forum wszystko jest.
A tutaj masz tekst o unitarce czyli fachowo "przeszkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej" - pierwsze dwa miesiące w szkole.
http://sapsp.edu.pl/aktualnosci.php/186
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...