Autor Wątek: Test Wiedzy Dla Kierowców  (Przeczytany 4862 razy)

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Test Wiedzy Dla Kierowców
« dnia: Listopad 08, 2005, 12:39:23 »
Mam pytanie.
Czy u Was w JRG są przeprowadzane przez pracowników komendy ok. raz do roku, testy wiedzy o przepisach ruchu drogowgo dla kierowców? A może nie ma? Albo były dawniej a teraz już ich nie ma?
Zastanawia mnie jedno. Na jakiej podstawie Ci z komend przeprowadzają takie testy kompetencji dla kierowców? Przecież oni nie są egaminatorami z ośrodków szkolenia.   A tylko tam przechodzi się takie egzaminy. Przecież każdy kierowca w PSP posiada taki dokument jak "Prawo Jazdy", który poświadcza że jego właściciel zna przepisy ruchu drogowego.
Moja komenda przeprowadza takie testy kompetencji. Wiem że w Polsce jedne przeprowadzaja, a inne nie.
Jak to jest?

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Test Wiedzy Dla Kierowców
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2005, 12:59:50 »
witaj

u nas w jednostce czegos takiego nie było i nie słyszałem aby takie testy byłyby przeprowadzane gdziekolwiek, tym bardziej nie wiem nic o podstawie prawnej. jednynie od czasu do czasu są przeprowadzane ankiety kierowców dot. ruchu w mieście, korków, ulic itp. ale to bardziej jako ocena niż sprawdzian

pozdrawiam

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Test Wiedzy Dla Kierowców
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2005, 13:06:41 »
pagon
Nie wiem na jakiej podstawie takie coś przeprowadzają ale całkowicie je popieram!
Kierowanie pojazdem uprzywilejowanym wymaga wiedzy i umiejętności większych niż u zwykłego śmiertelnika. Szkoda tylko że odbywa się to tylko gdzie niegdzie i tylko raz na rok.

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Test Wiedzy Dla Kierowców
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2005, 13:39:58 »
miros
Ja uważam takie testy za bezcelowe.
1. jeśli mam prawo jazdy to znaczy ze taką wiedzę posiadam (bo zdałem prawko),
2. jeśli już coś, to ktoś kto pracuje w komendzie na 8 godzin za biurkiem nie ma wiedzy  o prowadzeniu pojazdów uprzywilejowanych i on ma egzaminowac kierowców??? Coś tu chyba nie tak!!!

A tak wogóle to sprawdzanie wiedzy kierowców JRG przez pracowników komendy masię tak jak sprawdzanie wiedzy kierowców autobusów komunikacji miejskiej przez księgową tejże firmy komunikacyjnej. Rozumiecie o co mi chodzi?

 

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Test Wiedzy Dla Kierowców
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2005, 16:15:23 »
Cytuj
. jeśli mam prawo jazdy to znaczy ze taką wiedzę posiadam (bo zdałem prawko),

czy wiesz ile razy przepisy sie zmienily w ciagu ostanich 5 lat?

Cytuj
jeśli już coś, to ktoś kto pracuje w komendzie na 8 godzin za biurkiem nie ma wiedzy o prowadzeniu pojazdów uprzywilejowanych i on ma egzaminowac kierowców???

gdzie tak zostalo napisane??

pozdrawiam
 
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Test Wiedzy Dla Kierowców
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2005, 17:46:37 »
U mnie testy były,są i zapewne będą.... przeprowadzane są w formie testów na komputerze takich samych jakie stosowane są w ośrodkach szkolenia. I choć nie wszystkim się to podoba to napewno nikomu to nie zaszkodzi. W końcu komputer jest raczej obiektywny ;)

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Test Wiedzy Dla Kierowców
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2005, 18:14:08 »
Witam.
Tak sobie czytam Wasze wypowiedzi na temat testów przeprowadzanych przez "panów" z KP/M i mam małe pytanko z tym związane (pomijając fakt, iż powyższe testy są bezprawne):

Co będzie jak ktoś "obleje" taki test?

Pozdrawiam

Offline Miros

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Test Wiedzy Dla Kierowców
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 08, 2005, 18:35:24 »
Rozbawiłeś mnie trochę fireman5 z tym bezprawiem :D
Niestety nie masz racji ponieważ jednym z zadań komend a dokładnie wydziałów operacyjno-szkoleniowych jest:

"kontrola przygotowania do działań ratowniczych jednostek ochrony przeciwpożarowej

         wchodzących w skład krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, "

"prowadzenie spraw z zakresu szkolenia i doskonalenia zawodowego strażaków"

A w ogóle to jak kierowcy, będący przecież podziałowcami mogą oblać test?  przecież podziałowcy wiedzą wszystko a co najmniej więcej  niż ludzie z komendy???
 

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Test Wiedzy Dla Kierowców
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 08, 2005, 18:39:28 »
Cytuj
czy wiesz ile razy przepisy sie zmienily w ciagu ostanich 5 lat?

Wiem, ale bycie na bieżąco z tymi przepisami należy do obowiązków wszyskich kierowców na terytorium RP.
Ale moje pytanie brzmi: z jakiej racji mam pisac te testy u "gogusia" z komendy? Tylko dlatego ze pracuje w komendzie? Nawet polskie przepisy nie wymagają takich corocznych testów! Jakie oni mają uprawnienia do przeprowadzania ich? Kto im nadał takie uprwanienia?
Odpowiedz brzmi: NIKT

Cytuj
Co będzie jak ktoś "obleje" taki test?
Nic! Testy tak są "pisane" że wszyscy zdają.  

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Test Wiedzy Dla Kierowców
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 08, 2005, 18:40:38 »
Witam.
Miros napisał:
Cytuj
Niestety nie masz racji ponieważ jednym z zadań komend a dokładnie wydziałów operacyjno-szkoleniowych jest:
"kontrola przygotowania do działań ratowniczych jednostek ochrony przeciwpożarowej
wchodzących w skład krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, "
"prowadzenie spraw z zakresu szkolenia i doskonalenia zawodowego strażaków"
Myślę, że powinieneś poczytać sobie taki dokument.......Kodeks Drogowy tam jest wszystko jasno opisane kto i kiedy ma prawo do sprawdzania wiadomości kierowców. Zapewniam, iż nie ma tam słowa o sprawdzaniu przez "panów" z KP/M.

Pozdrawiam.

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Test Wiedzy Dla Kierowców
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 08, 2005, 19:13:16 »
Cytuj
Niestety nie masz racji ponieważ jednym z zadań komend a dokładnie wydziałów operacyjno-szkoleniowych jest:

"kontrola przygotowania do działań ratowniczych jednostek ochrony przeciwpożarowej

wchodzących w skład krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, "

"prowadzenie spraw z zakresu szkolenia i doskonalenia zawodowego strażaków"

"Kontrola przygotowania do działań ratowniczych jednostek..."  to kontrola przygotowania do działań ratowniczych a nie przepisów ruchu drogowego. "Oni" z komend nie maja uprawnień do takich kontroli. Nawet gdy zatrzyma nas w trasie policjant z wydziału ruchu drogowego to nie może on nas przepytac ze znajomosci przepisów ruchu drogowego, a taki człowiek który pracuje jako strazak i nie jest nic zwiazany z przepisami ruchu drogowego może?!?!  Niedługo Ci z komendy będą robic badanie techniczne pojazdów JRG. Będą do nich miec takie same uprawnienia jak do sprawdzania wiedzy z przepisów ruchu drogowego (czyli żadne).

 

Offline kloss

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Te sztuczki to nie ze mną, Brunner...
Test Wiedzy Dla Kierowców
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 08, 2005, 23:13:14 »
Pozwolicie Panowie, że wtrącę swoje trzy grosze. U na s w KP jeden raz w roku, przy okazji jesiennych przeglądów sprzetu, policjant z KPP przeprowadza szkolenie doskonalace dla kierowców JRG i KP a po nim przeprowadza test ze znajomości przepisów prawa ruchu drogowego, w tym m.in. przepisów dot. ruchu pojazdów uprzywilejownych. Test taki ma na celu jedynie uswiadomienie kierowcom ew. braków w ich wiedzy i nie ma z tego tytułu żadnych konsekwencji słuzbowych.
PS. Niektórzy "koledzy" są wprost śmieszni z tą swoją nienawiścia do "gogusiów" z KM/KP. Wg ich nomenklarury ja też jestem tym idiotą, kretynem, nic niewiedzacym matołem z KP, bo skoro "cały czas (!) siedzę za biurkiem", to co ja moge wiedzeć o straży- oczywiscie, że nic - przecież najmoadrzejsi strażacy są tylko na podziale bojowy, Gratuluję koledzy waszych pustych i zadufanych w sobie główek.  

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Test Wiedzy Dla Kierowców
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 09, 2005, 03:16:42 »
Uff...

Bo zaraz wpadnę do "biura" i tym z wydziału finansowego zrobię test wiedzy                 z księgowości. Mam takie same uprawnienia jak Ci z "biura" odnośnie wiedzy o ruchu drogowym.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Test Wiedzy Dla Kierowców
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 09, 2005, 09:23:26 »
ano prosze pana pagona pan "gogus" pan calkowiete prawo sprawdzac stan twojej wiedzy jesli tylko tak mowia przepisy PSP ktore sa jednoczesnie przepisami panstwowymi.

jesli tylko gogusie z komendy na podstawie obowiazujacego prawa wymysla sobie ze beda kontrolowac znajomosc KRD to maja do tego pelne prawo.


Cytuj
"Kontrola przygotowania do działań ratowniczych jednostek..." to kontrola przygotowania do działań ratowniczych a nie przepisów ruchu drogowego. "

twoje dzialania ratownicze rozpoczynaja sie od wejscia z kolko i wyjechania z remizy.





 
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Test Wiedzy Dla Kierowców
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 10, 2005, 00:21:20 »
kloss spoko ;) Nie w tym raczej chyba rzecz. Również szlag mnie trafia jak przysyłają z KW na kontrolę operacyjną, czy jak ją zwał "matołka" który za przeproszeniem w dup... był i gówno widział, a na siłę stara się  udowodnić swoje Ja, bo z racją to już bywa różnie, ale trzeba mieć argumenty poparte wiedzą, doświadczeniem.
Swego czasu zajmowała się takimi pseudo kontrolami m.in. p.kapitan  - po wych.wczesnoszkolnym i przyspieszonym /nocnym?/ kursie oficerskim /notabene córka byłego pewnego K-dta/ więc przygotowanie stosowne jak by nie było miała! <_< Każdą odpowiedź musiała sprawdzać w swoim kajeciku, lub konsultować z bardziej obytym kolegą. Stofując zarazem nieopatrznie pytających. Żałosne, a jak budujące! Całe szczęście, że po kilku interwncjach K-dtów i D-ców przeniesiono ją na inne bardziej "odpowiedzialne" stanowisko które piastuje do dziś. <_< Następców jednak nie brakuje.
Ja osobiście nie mam nic przeciw ewent. kontrolom, przeglądom, szkoleniom, itp... tylko nich się tym naprawdę zajmują ludzie na pewnym - powiem w dużym skrócie poziomie i co ważne odpowiednią wiedzą..Napewno  nie nizszym/ą/ od kontrolowanych, szkolonych.....bo efekty są wręcz odwrotne. Nie chodzi przecież, aby komuś coś na "chama" udowadniać, wytykać - często z pobłażliwym uśmiechem na ustach, ale wskazać i pomóc - a to już dwie różne rzeczy o czym niektórzy zdają się zapominać lub starają sie nie wiedzieć.
Tak również sprawa ma się ze wspomnianymi testami itp. dla kierowców, dyżurnych SK, itd.... Sztuka dla sztuki nie ma sensu, bo tak stanowi prawo i mam takie prawo. Chore!
Każdy normalnie myślący zdaje sobie chyba z tego sprawę i powinien się zastanowić czemu tak naprawdę ma to służyć. Jeżeli to rozumie to super - jestem jak najbardziej za!  Przeciw "szopkom", prowizorkom zawsze! Wzajemna strata czasu, zdrowia, nerwów i pieniędzy.
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2005, 00:27:11 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Test Wiedzy Dla Kierowców
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 10, 2005, 11:36:47 »
U mnie na JRG takie się odbywają  na  zadane pytanie dla czego . Odpowiadają panowie z komendy iż to test z wiedzy o ruchu drogowym ale nie może być branypod uwage przy końcowej ocenie więc po co tym bardziej że jest to bez prawnie.Pozdrawiam.

Do MIROS Dla twojej wiadomości te testy są prowadzone tak samo jak kontrole czyli kontrolujący ma zawsze racje podam przykład zadawane są trzy pytania z których kontrolujący rył odpowiedzi cały wieczór lecz gdy rozwiniesz temat jednego z pytań kontroluujący sie wycofuje i zmienia temat . Więc kontrolować powinna osoba kompetentna z uprawnieniami .Więc nie pisz że jesteś za kiedy nie wiesz jak to wygłąda to inna kwestja wyższości kontrolującego nad kotrolowany bo kto śmie podwżyć słowa oficera . Sam widzisz że twój osąd jest krzywdzący Pozdrawiam kierowca Z JRG.


Drodzy koledzy mylicie kontrola przygotowania do działań ratowniczych jednostek ochrony przeciwpożarowej z kontrolą uprawnien wydanych przez instytucje o uprawnieniach nawet nie resortowych lecz państwowych o czym wy mówicie .

CZY WIECIE ŻE TAKICH UPRAWNIEŃ NIE MA NAWET POLICJANT WAS KOTROLUJĄCYCH NA DROGACH ZDAJECIE SOBIE SPRAWE PONIEKTÓŻY ŻE DAJECIE WIATR W ŻEGLE WYDUMANYM OFICERKOM CO TU JESZCZE SKONTROLOWAĆ BY POKAZAĆ ŻE JA TU WŁADZA


cien- specjalnie dla Ciebie http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja1.swf

poza tym nie krzycz. bulon

« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2005, 13:28:31 wysłana przez bulon »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Test Wiedzy Dla Kierowców
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 10, 2005, 23:12:55 »
Cytuj
Drodzy koledzy mylicie kontrola przygotowania do działań ratowniczych jednostek ochrony przeciwpożarowej z kontrolą uprawnien wydanych przez instytucje o uprawnieniach nawet nie resortowych lecz państwowych o czym wy mówicie .

CZY WIECIE ŻE TAKICH UPRAWNIEŃ NIE MA NAWET POLICJANT WAS KOTROLUJĄCYCH NA DROGACH ZDAJECIE SOBIE SPRAWE PONIEKTÓŻY ŻE DAJECIE WIATR W ŻEGLE WYDUMANYM OFICERKOM CO TU JESZCZE SKONTROLOWAĆ BY POKAZAĆ ŻE JA TU WŁADZA
Dobrze "powiedziane" Cieniu.
Pogrubiłem i dałem w ramkę, aby niektórzy sobie to uzmysłowili.
Funkcjonariusz PSP nie może przeprowadzac testów z przepisów ruchu drogowego, bo nie ma takich uprawnień.

Jak tak dalej będzie, to "biurowi pracownicy" komendy będą nam przeprowadzac kontrole sanepidowskie w JRG. A w przyszłości może nawet przejmą obowiązki Państwowej Inspekcji Pracy? Kto wie.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Test Wiedzy Dla Kierowców
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 09, 2005, 11:04:24 »
Cytuj
Cytuj
Drodzy koledzy mylicie kontrola przygotowania do działań ratowniczych jednostek ochrony przeciwpożarowej z kontrolą uprawnien wydanych przez instytucje o uprawnieniach nawet nie resortowych lecz państwowych o czym wy mówicie .

CZY WIECIE ŻE TAKICH UPRAWNIEŃ NIE MA NAWET POLICJANT WAS KOTROLUJĄCYCH NA DROGACH ZDAJECIE SOBIE SPRAWE PONIEKTÓŻY ŻE DAJECIE WIATR W ŻEGLE WYDUMANYM OFICERKOM CO TU JESZCZE SKONTROLOWAĆ BY POKAZAĆ ŻE JA TU WŁADZA
Dobrze "powiedziane" Cieniu.
Pogrubiłem i dałem w ramkę, aby niektórzy sobie to uzmysłowili.
Funkcjonariusz PSP nie może przeprowadzac testów z przepisów ruchu drogowego, bo nie ma takich uprawnień.

Jak tak dalej będzie, to "biurowi pracownicy" komendy będą nam przeprowadzac kontrole sanepidowskie w JRG. A w przyszłości może nawet przejmą obowiązki Państwowej Inspekcji Pracy? Kto wie.
Dokładnie  
Pozdrawiam Cięń em.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Test Wiedzy Dla Kierowców
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 09, 2005, 11:52:04 »
Panowie !!!
Myślę, że gdy wymaga się od jednych to powinno się wymagać od drugich w końcu jest demokracja i równouprawnienie - KOmendant jeśli już na to pozwolił to niech cała komenda szkoli się i egzaminuje !!! :D  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Wlad

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
    • http://
Test Wiedzy Dla Kierowców
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 19, 2005, 16:07:31 »
Cytuj

PS. Niektórzy "koledzy" są wprost śmieszni z tą swoją nienawiścia do "gogusiów" z KM/KP. Wg ich nomenklarury ja też jestem tym idiotą, kretynem, nic niewiedzacym matołem z KP, bo skoro "cały czas (!) siedzę za biurkiem", to co ja moge wiedzeć o straży- oczywiscie, że nic - przecież najmoadrzejsi strażacy są tylko na podziale bojowy, Gratuluję koledzy waszych pustych i zadufanych w sobie główek.
Witam !
Niestety jest w tym dużo prawdy, najlepiej to widać w codziennej pracy, i przy działaniach ratowniczo gaśniczych. Być może jakąś tam teoretyczną wiedzę macie ale praktyczna to znikoma, i niearozumiała duma nie pozwala wam przyznać racji d-cy zastepu, chociaż miały by wyniknać z tego przykre konsekwencje dla poszkodowanych.
( aby nie urazić tych 10% co naprawde coś wiedzą i umieją współdziałac z dowódcami przy akcji). Do podziału byli przydzielani 8-mio godzinni, to było żenujące dla nas patrzeć jak sobie radzą sami[span style='font-size:8pt;line-height:100%'][/span]  przy akcji, tak samo na stanowisku kierowania.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2005, 16:11:55 wysłana przez Wlad »