Autor Wątek: Skrócenie Służby Przygotowawczej  (Przeczytany 2018 razy)

Offline josef

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
    • http://
Skrócenie Służby Przygotowawczej
« dnia: Listopad 07, 2005, 13:20:46 »
Witam
Własnie skończyłem odbywanie słuzby kandydackiej w Straży Granicznej. W zwiazku z tym mam pytanie - Otóż kiedyś ktoś powiedział mi że jak startuje do PSP, a jest to ten sam resort co SG (MSWiA) to moge miec skrócony czas służby przygotowawczej o czas tej służby kandydackiej. Wiem, że zostając w SG tak by to było - moja służba przygotowacza skróciłaby sie o 1rok.
Pisałem do eksperta na stronie Komendy Głownej PSP, ale widocznie nie odwiedza ów Ekspert tej stronki. Troche sie orieentowałem w tej kwestii i wiem ze w ustawie o PSP jest art. który mówi ze okres sł.przygotowaewczej moze byc skrócony w uzasadnionych przypadkach .
Nie wiem jak to sie ma do mnie i jakie mam szanse.
Dodam ze zaczynam kurs podstawowy gdzies w okolicach stycznia i potem własnie do przygotowawczej .
Dzieki z z góry!!!
POZDRAWIAM ALL PSP:-))  

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Skrócenie Służby Przygotowawczej
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2005, 17:51:32 »
Sluzba kandydacka ma na celu sprawdzenie przydatnosci do sluzby w PSP. Bedac w SG Twoja wiedza ktora tam zdobyles bylaby raczej nieprzydatna w ratownictwie PSP. Tak wiec skrocenie sluzby kandydackiej w PSP w Twoim przypadku mogloby sie mijac         z celem.
Co do skrocenia sluzby kandydackiej w okreslonych przypadkach, to sadze ze na pewno skrociliby Ci okres kandydacki w PSP gdybys sluzac w Wojsku Polskim byl tam strazakiem. Byloby to uzasadnione m.in. tym ze znalbys czesc technik gasniczych/ratowniczych, znal czesciowo sprzet i umial go obslugiwac.

Ale to co tu wyzej napisalem to tylko moje przypuszczenia. Gdybys chcial cos konkretniej wiedziec, to proponuje Ci sie udac do Komendy PSP w ktorej chcialbys pracowac. Tam zostaniesz dokladnie poinformowany.
Ten Ekspert ze strony KG PSP ma wszystkich w dup.e! Szkoda czasu na pisanie do Niego.

A tak na przyszlosc. Forum zawodowcow jest z zasady dla funkcjonariuszy PSP. Z Twojego postu wynika że nim nie jestes. Dla takich ja Ty jest na samym dole forum "PUBLICZNE", dział "Jak zostac strazakiem".   To tak na przyszlosc.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Skrócenie Służby Przygotowawczej
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2005, 00:54:24 »
Cytuj
Witam
Własnie skończyłem odbywanie słuzby kandydackiej w Straży Granicznej. W zwiazku z tym mam pytanie - Otóż kiedyś ktoś powiedział mi że jak startuje do PSP, a jest to ten sam resort co SG (MSWiA) to moge miec skrócony czas służby przygotowawczej o czas tej służby kandydackiej. Wiem, że zostając w SG tak by to było - moja służba przygotowacza skróciłaby sie o 1rok.
Pisałem do eksperta na stronie Komendy Głownej PSP, ale widocznie nie odwiedza ów Ekspert tej stronki. Troche sie orieentowałem w tej kwestii i wiem ze w ustawie o PSP jest art. który mówi ze okres sł.przygotowaewczej moze byc skrócony w uzasadnionych przypadkach .
Nie wiem jak to sie ma do mnie i jakie mam szanse.
Dodam ze zaczynam kurs podstawowy gdzies w okolicach stycznia i potem własnie do przygotowawczej .
Dzieki z z góry!!!
POZDRAWIAM ALL PSP:-))
Zgodnie z obowiązującymi przepisami nie ma takiej mozliwosci , przechodza ze służby do służby aby ci cokolwiek urwali ale jak masz chody i duzy plecak to kto wie......
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...