Autor Wątek: Technik pożarnictwa  (Przeczytany 1719 razy)

Offline Agnieszka1991

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Technik pożarnictwa
« dnia: Październik 27, 2011, 15:22:42 »
Witam
Otóż, obecnie uczę się zaocznie w szkole policealnej Cosinus (na BHP). Ostatnio na lekcji zagościł u nas dyrektor z ankietą - jakie kierunki chcielibyśmy widzieć w niedalekiej przyszłości w ofercie szkoły. Był tam "technik pożarnictwa" :huh:
Oczywiście zaznaczyłam, ale zastanawiam się jak oni mieliby to zrobić?
Ogólnie to nie mają własnego budynku tylko wynajmują sale od innej szkoły a sekretariat jest w hotelu niedaleko... Wątpię również w to, że boisko szkolne nadawało by się na poligon  :szalony:
Moje pytanie brzmi czy mogą coś takiego zrobić i na jakiej zasadzie?

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Technik pożarnictwa
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2011, 16:13:57 »
mogą, mogą.
Ale nie będziecie w trakcie nauki gasić ani ratować. To przywilej funkcjonariuszy. Cywilny technik to może być technik prewencji lub technik w zakresie technicznych systemów zabezpieczeń, czy jak to tam nazwać. Ja ukończyłem jako cywil IBP  na SGSP i co? Nie jestem "inżynierem pożarnictwa". Jestem "inżynierem".W zakresie bezpieczeństwa pożarowego...

Offline Agnieszka1991

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Technik pożarnictwa
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2011, 18:04:53 »
Aha, rozumiem. A ukończenie takiego kierunku zalicza się do "Posiadanie innych uprawnień, które mogą być przydatne do służby w PSP"?

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Technik pożarnictwa
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2011, 19:04:52 »
na to Ci nie odpowiem, ale myślę, że nie. Dlaczego? ano dlatego, że jest to wykształcenie, które PSP samo potrafi zapewnić. Zaś pod pojęciem "innych uprawnień, które mogą być przydatne do służby w PSP" ustawodawca zapewne  miał na myśli takie, których samo PSP nie zapewnia.

Offline sb11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Technik pożarnictwa
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 31, 2011, 21:24:38 »
Wykształcenie przydante w PSP to głównie : Informatyka, Technologia chemiczna, Chemia, Fizyka, Ratownictwo Medyczne, możliwe że wprowadzą jeszcze kierunek Bezpieczeństwo Wewnętrzne do tych punktowanych. Mają tam specjalizacje zarządzanie kryzysowe, a zawsze sie to może przydać.

Pozdrawiam

Offline rupek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Technik pożarnictwa
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 01, 2011, 11:08:42 »
trudno zaliczyc to do umiejetnosci przydatnych w psp bo jest to wykształcenie nie zadna umiejetnosc, a co do wykształcenia jak wiadomo nie jest to szkola wyzsza wiec nie mozna tego zaliczyc rowniez do kategorii wykształcenia wyższego przydatnego w psp