Autor Wątek: ściana oddzielenia pożarowego - hotel  (Przeczytany 1302 razy)

Offline marcinszczepanek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
ściana oddzielenia pożarowego - hotel
« dnia: Październik 22, 2011, 18:23:24 »
Witam serdecznie,

szukałem informacji na ten temat na forum ale jeszcze nie znalazłem, dlatego rozpocząłem nowy temat.

Jestem inwestorem, buduję dom weselny z częscią hotelową. W budynku zostały zaprojektowane 2 strefy pożarowe - jedna jest wydzielona w częsci hotelowej, gdzie droga ewakuacyjna prowadzi przez drugą strefę do wyjscia, drugą jest reszta budynku.

Pomiędzy strefami muszę wybudować sciane oddzielenia pożarowego. Sciana ta jest zaprojektowana jako cos w stylu -u-, czyli drzwi są głębiej niż reszta sciany.

Takie zaprojektowanie sciany wymusza, ze przecinaja je nie tylko krokwie, ale rowniez płotwy. Z tego co mi wiadomo sciana ta powinna byc albo wyciągnięta ponad dach 30 cm, albo scisle powiązana z blachą dachową.

I tutaj moje pytanie - jak to zrobić, żeby dobrze oddzielić te dwie strefy? Jak zabezpieczyć krokwie, płotwy żeby nie było problemów z odbiorami? Jak połączyć sciane z dachem? (specjalne pianki czy co?)

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

pozdrawiam
Marcin Szczepanek
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2011, 18:31:52 wysłana przez marcinszczepanek »

straz98

  • Gość
Odp: ściana oddzielenia pożarowego - hotel
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2011, 18:44:13 »
Podejrzewam że nikt nie odpowie na takie pytanie nie widząc konkretnej sytuacji, rzutów, przekrojów.  A ścianę oddzielenia to się wykonuje żeby było bezpieczniej a nie żeby nie było problemów z odbiorami :) Najlepiej pokazać rysunki jakiemuś dobremu rzeczoznawcy to z pewnością powie czy jest Ok, czy też trzeba poprawić.

Offline pietrus

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: ściana oddzielenia pożarowego - hotel
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2011, 19:56:07 »
Co to są "płotwy" ? Czy chodzi o "płatwie" ?