Autor Wątek: Gdzie kupić szyny do wysuwanych półek  (Przeczytany 10257 razy)

Offline Marek J

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Gdzie kupić szyny do wysuwanych półek
« dnia: Październik 17, 2011, 15:06:26 »
Witam!!!
Przybieramy się do uzbrojenia naszego Forda Transita w trochę sprzętu do działań na terenach powodziowych.
Będziemy montować na nim 4 pompy, silnik do łodzi, odcinki i takie tam rzeczy,
ale do sedna potrzebuje informacji czy macie jakieś kontakty gdzie kupić same szyny do wysuwanych półek takie jak w samochodach z BOCAR-u lub od Stolarczyka
Oczywiście dzwoniłem do nich o namiar do producenta ale oni mogą tylko odsprzedać z marżą oczywiście a to mnie nie interesuje
Chcemy sami zrobić co najmniej 6 wysuwanych półek pod pompy i silnik do łodzi oczywiście jak najtańszym kosztem.
Jeśli ktoś ma jakieś namiary na firmę z takimi szynami  czy jak to się profesjonalnie to byłbym bardzo wdzięczny
lub
jeśli ktoś robił coś takiego domowym sposobem (ceownik + łożyska itd.) to proszę o fotki lub jakiś szkic jak to wygląda jak to zrobić skąd wziąć odpowiednia rączkę do otwierania  jak zrobić blokadę po wsunięciu i wsunięciu.
Po prostu chcemy zrobić jak najbardziej profesjonalne wysuwane półki pod ciężkie pompy (KTH 80, WT 40X) ale jak najtańszym kosztem
Z góry dziękuje za informację.
Foty, szkice cenne rady proszę na forum lub ozpzabrodzie@wp.pl
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2011, 15:38:54 wysłana przez Sylwek »

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Gdzie kupić szyny do wysuwanych półek
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2011, 15:32:33 »
Może być drogie: http://www.supron1.com.pl/main5.php?action=show&path=437&pid=1097

Może coś z tego http://www.compex.it/pl/sistema-guide.htm

Ci nawet na stronie podają, że do pojazdów specjalnych można stosować http://www.albeco.com.pl/?i=oferta&id=140

Jeszcze to http://www.admel.com.pl/?prowadnice-teleskopowe-o-nosnosci-do-400kg,57


Generalnie zapytaj goglarke o prowadnice teleskopowe i prowadnice liniowe
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2011, 16:08:55 wysłana przez robn »

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Gdzie kupić szyny do wysuwanych półek
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2011, 19:29:48 »
 Temat nie jest taki prosty i oczywisty . Pierwsze pytanie – 50 czy 100 % wysuwu ? Drugi problem prowadnice to 50% sukcesu – blokady często są większym problemem. Prowadnice kulkowe nawet te markowe – pokazywane tu to 500 zł za szt. nie sprawdzają się w piasku i kurzu – mam złe doświadczenia .

Zrysowałem ostatnio fajną prowadnicę dla nośności komplet 200 kg i 100 % wysuwu . Wieczorem narysuje jakiś szkic i wrzucę tu może się przyda . Mam kilka takich do zrobienia, ale ciągle jest coś ważniejszego na warsztacie, może za kilka dni się za to zabiorę .
PZDR

PS. Niestety potrzebny jest dostęp do narzędziowni w celu wycięcia w profilu zamkniętym rowka oraz do lasera by wyciąć blachę łączącą . Zamiast łożysk proponuje natomiast zastosować rolki poliuretanowe .

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2011, 20:31:30 wysłana przez MIKO »

Offline Marek J

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Gdzie kupić szyny do wysuwanych półek
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2011, 21:28:56 »
Witam ponownie
Wiedziałem że można na was liczyć dzięki z namiary. Zadzwonię w te miejsca i zapytam o ceny dzięki Sylwek.
MIKO co do twojego rysunku to niewiele mi mówi porostu nie bardzo sie w tym orientuje jak byś miał jakieś foto to by mi bardzo ułatwiło sprawę wtedy bym pewnie ogarnął to bo ze szkicu to nie bardzo.

Jednak nadal sądzę że BOKAR musi to gdzieś w miarę tanio kupować bo wątpię żeby robili półki z prowadnicami za 500 zł. te pokazane tu http://www.albeco.com.pl/?i=oferta&id=140 sa chyba identyczne musze to sprawdzić bo dokładnie już nie pamiętam jak one wyglądały Istnieje opcja że kupują to zagranica i dlatego tego nie mogę namierzyć, zaś Stolarczyk robi to ze zwykłych ceowników i łożysk sposób prosty ale zajmuje trochę więcej miejsca.
Co do zastosowania to będę montował na tym pompy szlamowe KTH 80 i WT40X oraz PS 75b nie musza się wysuwać w 100%  wystarczy 50% choć może się okazać że i 100%  się przyda no i pozostaje problem rączki/uchwytu i blokady półki w pozycji wysuniętej i schowanej nadal czekam na ciekawe podpowiedzi i pomysły w wolnej chwili zrobię foty prowadnic od Stolarczyka bo  akurat posiadamy samochód zabudowany przez ta firmę i prowadnice z BOCAR-u od kolegów z sąsiedniej OSP.



Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Gdzie kupić szyny do wysuwanych półek
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2011, 22:15:49 »
Kolego będę wdzięczny za wypisanie cen jeśli się dowiesz. Na razie nie potrzebuję bo jeszcze blacharki nie mamy skończonej ale na wiosnę może się przydać. Miałbym już orientację co do cen. Postaram się sfotografować Ci szyny od Szczęśniaka (jakieś 5-6 lat wstecz).

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Gdzie kupić szyny do wysuwanych półek
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2011, 20:10:40 »
Robiłem zabudowę do forda w mojej jednostce. Wystarczyło trochę umiejętności, kilka typów profili i podstawowe narzędzia. Szuflady oparte są o ceowniki zimnogiete, druga taki ceownik przyspawany na stałe jest do ramy. Całość porusza się na łożyskach kulkowych obustronnie zamkniętych. Łożyska są zamocowane w dwu miejscach, na końcu szuflady, to łożysko chodzi w ceowniku przyspawanym do ramy i na początku zabudowy, to łożysko chodzi w ceowniku szuflady. Jako zabezpieczenie wykorzystano zapadki z drabin nasadkowych.  Może całość nie była projektowana w Cad, a elementy nie były wycinane na laserze całość wyszła prosto tanio i funkcjonalnie.


[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Gdzie kupić szyny do wysuwanych półek
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 20, 2011, 00:02:29 »
pozostaje problem rączki/uchwytu i blokady półki w pozycji wysuniętej i schowanej nadal czekam na ciekawe podpowiedzi i pomysły
Kolego a co powiesz na zastosowanie zamka od klapy silnika


albo samą zasadę działania takiego zamka - narysowałem coś na szybko musiałbyś tylko pomyśleć nad jakimiś cięgnami żeby ten sam zamek zamykał się na tym samym uchu gdy szuflada jest otwarta.
Weź spojrzyj sobie pod oryginalną szufladę z zabudowy od rodzimych zabudowców na pewno nie mam tam nic co by zasłaniało właśnie te blokady.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Gdzie kupić szyny do wysuwanych półek
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 20, 2011, 09:29:49 »
pamiętajcie, że szuflada musi mieć możliwość blokowania w pozycji otwartej, inaczej można sobie krzywdę zrobić  :szalony:

Offline Marek J

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Gdzie kupić szyny do wysuwanych półek
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 20, 2011, 12:28:13 »
Witam!!!

Ciesze się z Waszej pomocy myślę że jeszcze trochę i uda nam się coś ciekawego wymyślić.
Pomysły fajne i ciekawe na dzień dzisiejszy mam ceny z www.albeco.com.pl ale jak dla nas nieosiągalne przy założeniu że potrzebujemy ok 6 półek.
DZ9308-0024 L/R (dł 609,6 mm) - 304,60 PLN cena za 2 szt. para do 1 półki
DZ9308-0026 L/R ( dł660,4mm) - 320,64 PLN
DZ9308-0028 L/R ( dł 711,2 mm) - 350,71 PLN
DZ9308-0030 L/R ( dł 762 mm) - 367,80 PLN

Na dzień dzisiejszy Prezes przeszukuje przy okazji złomowiska w poszukiwaniu ceowników a może coś przydatnego się znajdzie i zrobimy na wzór półek od Stolarczyka.

Czekam jeszcze na ofertę od firmy Admel jak będzie konkurencyjna cenowo to poinformuje.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Tace i prowadnice - kto produkuje?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2012, 19:40:08 »
Czy macie firmy, które produkują prowadnice i/lub wysuwane tace. Ja na internecie znajduję tylko takie do szuflad w meblach, które nie nadają się do SP.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Tace i prowadnice - kto produkuje?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2012, 20:29:50 »
Takie coś znalazłem
http://pl.accuride-europe.com/market-sectors/emergency-services
i to: http://www.supron1.com.pl/main5.php?action=show&path=437&pid=1097&d=s

a no i oczywiście producenci zabudów z mniej lub bardziej udanymi patentami na bazie prowadnic szuflad przemysłowych lub rolek polietylenowych.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2012, 20:33:31 wysłana przez Sylwek »

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Tace i prowadnice - kto produkuje?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 03, 2012, 20:33:37 »
Super dzięki! Bo ja miałem info  tylko o Boschu i ich systemie, który wykorzystuje - jeśli się nie mylę - BoCar.

Oczywiście dalej czekam na informacje. Najlepiej gdyby była możliwość zakupu tylko prowadnic.

Moderator: poczytaj od początku - scaliłem Twój wątek z istniejącym
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2012, 20:39:45 wysłana przez Sylwek »

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Gdzie kupić szyny do wysuwanych półek
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 26, 2012, 10:28:21 »
Witam
minęło trochę czasu od ostatniego wpisu. Może ktoś znalazł w miarę tanie rozwiązanie tego problemu. Wdzięczny byłbym za podzielenie się taką informacją.