Autor Wątek: Z Renty Na Emeryture ?  (Przeczytany 2429 razy)

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Z Renty Na Emeryture ?
« dnia: Listopad 04, 2005, 08:47:28 »
Witam i pozdrawiam.
mam kolege który po 10 latach słuzby musiał przejśc na rente , z powodu nie zdolnosci do słuzby, na 3lata (narazie bo napewno jemu przedłużą) ALe czy będzie mógł przejść na emeryturę jak dobije do 15 lat (jak osiagnie emeryturke) ..Czy koles zostaje na lodzie jak jemu nie przedłuzą rente . co sie dzieje z tymi strazakami którzy poszli na rentę którzy nie maja stażu 15lat..dziekuje za odp..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Z Renty Na Emeryture ?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2005, 09:53:58 »
To pytanie powinneś  skierować do Zakłady Emerytur i Rent MSWiA.  
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Z Renty Na Emeryture ?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2005, 14:23:02 »
Cytuj
To pytanie powinneś  skierować do Zakłady Emerytur i Rent MSWiA.
Moze i tak , ale jak to wyglada z waszych doswiadczen(waszych jednostkach)Pewnie jeszcze nigdy nie miał miejsce taki przypadek..pytałem sie o tej sprawie czysto z ciekawości , i aby pomóc koledze..Bo nigdy nie wiadomo co w życiu może nas spotkać.
Pozdrawiam

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Z Renty Na Emeryture ?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2005, 11:27:34 »
Patrz po niżej
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2005, 10:34:59 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Z Renty Na Emeryture ?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2005, 11:30:46 »
Miały  miejce lecz z interpretacja tych przepisów bywa różnie przez Z.E.R.  to 1 a 2 to przepisy wykonawcze co róż  są zmieniane kiedyś musiałeś przepracować 15 lat by junactwo było liczone  i miałeś ogółem 17 teraz  15 wraz z junactwem  sam widzisz jak szybko idą zmiany pozdrawiam.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Walczący z Ogniem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Z Renty Na Emeryture ?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2005, 22:13:28 »
Nie mam doświadczeń i przykładów ale z tego co mi wiadomo i wyczytałem to po przejściu na rente nie majac wieku emerytalnego, traci się prawo do emerytury :(
ale mogę się mylić. Z chęcią bym się dowiedział o jakimś tego typu przypadku.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Z Renty Na Emeryture ?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2005, 00:24:36 »
Cytuj
Nie mam doświadczeń i przykładów ale z tego co mi wiadomo i wyczytałem to po przejściu na rente nie majac wieku emerytalnego, traci się prawo do emerytury :(
ale mogę się mylić. Z chęcią bym się dowiedział o jakimś tego typu przypadku.
No własnie dlatego napisałem ten post , tez bym sie dowiedział jakie są przepisy , Przepisy CYWILÓW można stosowac do naszych przywilejów , przeciez można stracić zdrowie związaną ze służbą , a po kilku latach komisja stwierdza , ze jesteś cudownie wyzdrowiony (taki przypaków jest wiele w Polsce) I co wtedy tylko kuroń , na służbę do Psp to juz mozna zapomnieć , aEmeryturka poszła się je......Ciemno to widzę

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Z Renty Na Emeryture ?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2005, 11:47:05 »
Albo po trzeciej komisji zostaniesz na dożywotniej rencie  albo otrzymasz emeryture jednak przelicznik jej będzie dla ciebie krzywdzący ta kto jest . Dwa lata temu będąc na komisji spotakałem policjanta modlił sie o pozostawienie na stałe na rencie  był bardzo zadowolony udało mu się .Bo pamiętajmy o ty że my kożystamy z praw emerytalnych  tak zwanej renty czy emerytury  policyjnej.  A nalicza to Zakład Rent i Emerytur  MSWiA.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2005, 11:51:29 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Z Renty Na Emeryture ?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 18, 2005, 17:08:33 »
wygląda na to ze ,trzeba się trzymac do emerytury , bo inaczej chleba nie będziesz miał.
Dzieki za wiadomość .. Pozdrawiam..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."