Autor Wątek: Nabór do PSP Gliwice  (Przeczytany 8040 razy)

Offline szamatari

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Nabór do PSP Gliwice
« dnia: Wrzesień 29, 2011, 19:24:04 »
Witam,
próbowałem zostać zawodowym strażakiem, ale po przejściu testów fizycznych (miejsce w pierwszej 20-stce na 167 chętnych), teście z wiedzy odnośnie stanowiska (9,5/15pkt.) nie przeszedłem do kolejnego etapu.
Słabo wypadłem na rozmowie kwalifikacyjnej.
z III etapu (test wiedzy - 9,5 + rozmowa kwalifikacyjna z komisją) uzyskałem niecałe 20 pkt./ na 30 możliwych. Dostawali się od 21pkt.

Czy moje odpowiedzi były złe, jak je odbieracie?
Weźcie pod uwagę to, że było mało czasu na odpowiedź i stres.
Podaje pytania i odpowiedzi:

1. Co to wg pana jest odpowiedzialność?
- odniosłem to do sytuacji że jest to odpowiednie zachowanie się w danej sytuacji i danym miejscu, zapewnienie bezpieczeństwa osobom z nami przebywającym...

2. co to jest konsekwencja?
- postępowanie w sposób planowy, wytrwały, dążenie do celu...

3. dlaczego chciałbym zostać strażakiem?
- uważam, że jest to ciekawa i interesująca praca, dająca możliwość rozwoju. Powiedziałem, że poznałem dwóch strażaków i zaimponowali mi tym kim są i tez postanowiłem zostać strażakiem, itp.

4. czy wiem jak wygląda praca strażaka?
- odpowiedziałem, że strażak bierze udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych, w szkoleniach, w zawodach strażackich i sportowych, zajmuje się codziennymi obowiązkami w jednostce, jak sprawdzanie sprzętu, sprzątanie, gotowanie, bierze udział w ćwiczeniach.

5. czy jestem uzależniony od adrenaliny?
- nie jestem, ale jestem osoba aktywną fizycznie, która na co dzień uprawia sport.

6. czy uprawiam jakiś sport ekstremalny?
- jeśli można to uznać za sport ekstremalny to narciarstwo zjazdowe (było w moim formularzu, w zainteresowaniach)

7. dlaczego nie chcę być ratownikiem WOPR(mam uprawnienia), a strażakiem?
- dlatego że praca ratownika jest nudna, że przeważnie przez kilka godz. obserwuje się lustro wody, coś w tym stylu

Po rozmowie odniosłem wrażenie, że mam chyba wg nich zła motywacje do tej pracy, wyszło że bardzo lubię robić coś interesującego i ciekawego, a że to tak nie wygląda na co dzień... Takie są moje odczucia.   

Co o tym myślicie? Może wezmą też udział w dyskusji osoby, które tez brały udział w tym naborze.

Offline sb11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Nabór do PSP Gliwice
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2011, 20:56:40 »
Jak dużo pkt. dawali za rozmowę kwalifikacyjną ?

Mnie to śmierdzi na kilometr. Jeśli odpowiedałeś tak jak napisałeś, do tego mówiłeś poprawną polszczyzną, nie zacinałeś się, nie grałeś kozaka to śmierdzi mi to już na dwa kilometry.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Nabór do PSP Gliwice
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2011, 21:33:37 »
7. dlaczego nie chcę być ratownikiem WOPR(mam uprawnienia), a strażakiem?
- dlatego że praca ratownika jest nudna, że przeważnie przez kilka godz. obserwuje się lustro wody, coś w tym stylu

Moim zdaniem ta odpowiedź mogła się nie spodobać. Praca strażaka to też czuwanie, z tą różnicą, że nie obserwuje się lustra wody (można obserwować wyświetlacze ;) ). Skoro praca ratownika jest nudna, to i strażaka może być nudna. Z odpowiedzią poszedłbym raczej w kierunku, że praca w straży jest bardziej pociągająca, bo wielopłaszczyznowa. Poza gaszeniem pożarów mamy przecież na co dzień ratownictwo techniczne, medyczne, chemiczne, wodne, wysokościowe itd.

Reszta odpowiedzi wydaje mi się być OK, ale ja nie jestem psychologiem, socjologiem czy innym -logiem ;)
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline sb11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Nabór do PSP Gliwice
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2011, 22:23:39 »
Cytuj
Reszta odpowiedzi wydaje mi się być OK, ale ja nie jestem psychologiem, socjologiem czy innym -logiem ;)

Podobnież jak i komendant, czy komisja przez niego powołana.

Offline szamatari

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nabór do PSP Gliwice
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2011, 16:42:21 »
punktów za rozmowę było 15 do zdobycia, za test wiedzy również 15pkt., w sumie 30pkt. za ten etap. Także moim zdaniem ktoś kto miał "garb" mógł dużo zyskać a inni dużo stracić.
Jak dla mnie to za dużo niejasności jest w tym etapie...
Jaśniejsza forma byłaby jakby każdy pisał jakiś test psychologiczny, który bada przydatność kandydata i jego motywację do służby, a nie rozmowa z komisja i jej widzi misie...

Będę próbował dalej, zobaczymy czy ktoś z "ulicy" może wejść w te szeregi...

Swoją drogą ciekawe byłyby badania odnośnie osób, które się dostały, czy są to przypadkowe osoby, czy nie?... 

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 904
Odp: Nabór do PSP Gliwice
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2011, 18:43:20 »
Problem w tym, ze to właśnie badania psychotechniczne (w tym test psychologiczny, jak to określiłeś), są następnym sitem, przez które przechodzi kandydat do służby w PSP. Kto odpadnie u psychologa, może sobie, 5 lat poczekać z rekrutacją - nie tylko do PSP (chyba, że coś się w tym zakresie zmieniło). Pozytywne zaliczenie badań psychotechnicznych jest niezbędne do otrzymania z kadr skierowania na badanie lekarskie kandydata do służby w PSP przez WKL.
Si vis pacem, para bellum

Offline sb11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Nabór do PSP Gliwice
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2011, 21:09:00 »
15 pkt, za rozmowę z komendantem ?? Śmierdzi mi jeszcze bardziej niż na początku, jednakże to jest tylko moje osobiste przekonanie. Bardzo podoba mi się nabór w Jarosławiu - gdzie rozmowa z komendantem pkt jest w stosunku od 0-3, a za ocenę wybitną z testu sprawności fizycznej można uzyskać 12 pkt. Widać, że jak się chce to sprawiedliwość istnieje.

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór do PSP Gliwice
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 02, 2011, 08:35:22 »
Panowie powiedzmy sobie szczerze ze taki nabór z ulicy to praktycznie wszędzie jedna wielka ściema..  :angry:

Offline djzombek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór do PSP Gliwice
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 02, 2011, 11:16:50 »
chciałbym mieć znajomości w jednostce, do której mam zamiar startować...  :rolleyes:



Trochę to nie fair. Bo często chłopak który pragnie pomagać ludziom, ma lepsze predyspozycje fizyczne zostaje odrzucony a przyjmują takiego który ma wujka komendanta i chce 'służyć' tylko dla tego, że strażak po 15 latach idzie na emeryturę...

Offline szamatari

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nabór do PSP Gliwice
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 02, 2011, 15:33:33 »
Mroovka dlatego uważam, że rozmowa z komisją jest bez sensu i służy tylko temu, żeby znajomi znajomych dostali się dalej, a reszta może sobie pomarzyć...

Chory kraj, chore zasady, ogólnie szkoda gadać...

Jeszcze pewnie długo, długo będzie tak jak jest i jakoś nikt się nie kwapi żeby to zmienić, a szkoda...


Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór do PSP Gliwice
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2011, 18:42:10 »
Teraz możemy mieć tylko pretensje do swoich ojców że wcześniej nie wstąpili do PSP  :wacko:

marcin89

  • Gość
Odp: Nabór do PSP Gliwice
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 02, 2011, 18:53:12 »
Teraz możemy mieć tylko pretensje do swoich ojców że wcześniej nie wstąpili do PSP  :wacko:
dokładnie masz kolego racje

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Nabór do PSP Gliwice
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 02, 2011, 19:31:42 »
Koledzy a może zamiast mieć pretensje ja porponuje wziąś i zacząć coś z tym robić, sam swoje szanse na dostanie sie do PSP określam na 2 % ale... Mimo to chce swoje możliwości pokazać.

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór do PSP Gliwice
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 02, 2011, 23:10:01 »
Koledzy a może zamiast mieć pretensje ja porponuje wziąś i zacząć coś z tym robić, sam swoje szanse na dostanie sie do PSP określam na 2 % ale... Mimo to chce swoje możliwości pokazać.

Jak chcesz podnieść sobie nieco te procenty to tylko proponuje próbować dostać się do jakiejś szkoły PSP

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Nabór do PSP Gliwice
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 02, 2011, 23:37:56 »
miker niekoniecznie ale :) jestem dobrej myśli

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór do PSP Gliwice
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 03, 2011, 08:21:05 »
Jak każdy z nas.. hehe  :straz:

Offline Artis

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór do PSP Gliwice
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 07, 2011, 00:17:46 »
Jak słyszę takie gadanie w którym każda przyjęta osoba to plecak, garb lub przekręt to na myśl przychodzi mi jedynie staruszek z ameryki, który wierząc w teorie spiskowe pozaziemskich cywilizacji i rządu USA porzucił wszystko i żyje w paranoi...

Tam to mają problemy! Weźcie się za rozszyfrowywanie pozaziemskich sygnałów skoro z was tacy detektywi albo przyjmijcie porażkę i następnym razem dajcie z siebie dwa razy tyle.

Teraz czekam na obelgi w moją stronę. Pozdrawiam!
Gdy słychać wiatr i żab kumkanie, to nie natura lecz zwiad kochanie...

Offline szamatari

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nabór do PSP Gliwice
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 21, 2011, 10:28:40 »
... prawda zawsze leży po środku... ;)