Autor Wątek: Zadymienie pomieszczeń  (Przeczytany 10766 razy)

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Zadymienie pomieszczeń
« dnia: Wrzesień 22, 2011, 21:32:02 »
Witam i mam pytanie odnośnie zadymienia pomieszczenia na ćwiczeniach w szkole (czym najlepiej zadymić )

straz98

  • Gość
Odp: Zadymienie pomieszczeń
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2011, 21:35:53 »
Zadymiarka z dymem dyskotekowym/teatralnym

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Zadymienie pomieszczeń
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2011, 21:37:07 »
Zadymiacz sceniczny - tak się takie urządzonko nazywa. Jeżeli masz obiekt który po zadymieniu może wyglądać prawie jak po pożarze możesz poszukać świec dymnych.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Zadymienie pomieszczeń
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2011, 21:48:44 »
Wytwornica dymu. Popytaj w sklepach muzycznych. Czasami mają na wypożyczenie. Ewentualnie po klubach popytaj. Jak masz znajomego DJa to też możesz uderzyć. Kiedyś wypożyczenie takiego sprzętu kosztowało coś w granicach 40zł z płynem. Możesz jeszcze spróbować w centrach kultury, teatrach itp.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Zadymienie pomieszczeń
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2011, 00:09:45 »
Dzięki za podpowiedzi myślałem właśnie o wytwornicy dymu i mam możliwość taką mieć . Pozdrawiam.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Zadymienie pomieszczeń
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2011, 00:21:47 »
Z własnego doświadczenia nie polecam najtańszych płynów, bo śmierdzą niemiłosiernie.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 238
Odp: Zadymienie pomieszczeń
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2011, 10:15:29 »
Myślę że o zapach nie chodzi, bo od tego mamy ODO  :D:D
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Zadymienie pomieszczeń
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2011, 10:33:29 »
Myślę że o zapach nie chodzi, bo od tego mamy ODO  :D:D
Każdemu dziecku, które będzie wtedy w szkole też dasz AODO? Pracowników szkoły również wyposażysz?
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Zadymienie pomieszczeń
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 02, 2011, 20:19:31 »
Szukaj na allegro.

Wytwornica dymu: EUROLITE N-19
Płyn: DYMEX 5l. ;)

Zawsze możesz dokupić dodatek zapachowy do płynu  ^_^

Offline adrian.pilchowice@vp.pl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
  • KSRG
Ludziom na pomoc , Bogu na chwałę

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Zadymienie pomieszczeń
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 03, 2011, 07:55:52 »
http://allegro.pl/wytwornica-eurolite-n-19-wysylka-gratis-i1852424292.html

a co to ma być?
bez ceny minimalnej ale "jak mnie cena nie zadowoli to nie sprzedam" - dziecinada jakaś

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Zadymienie pomieszczeń
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 03, 2011, 16:13:00 »
Kup nową, wiadomo jak była używana.

Moja chodziła 5 lat niemalże co weekend ;)

Offline Thor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Niezwykle zwykły
Odp: Zadymienie pomieszczeń
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2014, 12:07:32 »
Nie trzeba zadymiać niczym żeby zrobić dobre ćwiczenia. Brak sprzętu do zadymiania można spokojnie zastąpić zwykłym czarnym workiem na śmieci. Wystarczy okleić wizjer maski kawałkiem czarnej folii i można działać. Nic nie widać nawet przy dobrym oświetleniu także można robić takie ćwiczenia w trakcie dnia, w każdym pomieszczeniu  :mellow:
Jeśli na niebo nie zasługuję, to w piekle przynajmniej nie będę bezrobotny

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Zadymienie pomieszczeń
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 02, 2014, 12:17:31 »
Nie trzeba zadymiać niczym żeby zrobić dobre ćwiczenia. Brak sprzętu do zadymiania można spokojnie zastąpić zwykłym czarnym workiem na śmieci. Wystarczy okleić wizjer maski kawałkiem czarnej folii i można działać. Nic nie widać nawet przy dobrym oświetleniu także można robić takie ćwiczenia w trakcie dnia, w każdym pomieszczeniu  :mellow:
Zwłaszcza, że  dym z zadymiarki kiepsko oddaje warunki zadymienia występującego na skutek pożaru, poza tym na rzecz czarnych worków działa też możliwość kontroli osób ćwiczących, po prostu idąc za nimi  :straz:

Offline ubot

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Zadymienie pomieszczeń
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 02, 2014, 15:01:49 »
Jeżeli chcesz mieć gęsty trwały dym kup płyn SMOKE5L-HD (kolor płynu różowy). Wydaje mi się że jest lepszy od dymexu, który moim zdanie jest rzadki i szybko się rozmywa.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Zadymienie pomieszczeń
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 02, 2014, 15:29:01 »
Kiedyś widziałem filmik, gdzie pomieszczenie zadymiane było palącą się oponą :rofl: A dym był i gęsty i trwały (;
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Zadymienie pomieszczeń
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 02, 2014, 17:10:17 »
A ile kosztowała dekontaminacja ubrań i sprzętu?
O czyszczeniu pomieszczeń nawet nie ma co pisać - do opon trzeba mieć jakiś obiekt.

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Zadymienie pomieszczeń
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 02, 2014, 18:24:48 »
Zajmowałem się dość długo techniką sceniczną i mogę śmiało powiedzieć, że do ćwiczeń nie nadają się małe wytwornice. Jeśli mówimy o takiej do ćwiczeń to sprawdzi się każda o mocy około 1500W. Co do płynów, są lepsze i gorsze. Wszystkie są bezpieczne. Różnica polega na ich gęstości. Kupując płyn Heavy American DJ efekt jest lepszy niż jakiś dymex. To co się oszczędza to sprzęt i sam płyn. Tanie płyny zaklejają piec co prowadzi do szybkiej śmierci sprzętu. Co do samej imitacji warunków pożarowych to gwarantuję, że jeśli pomieszczenie nie jest intensywanie wietrzone, to na czworakach będziecie gó**o widzieć :)
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Zadymienie pomieszczeń
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 02, 2014, 18:35:52 »
Cytuj
Co do samej imitacji warunków pożarowych to gwarantuję, że jeśli pomieszczenie nie jest intensywanie wietrzone, to na czworakach będziecie gó**o widzieć :)
ale właśnie w większości wypadków warunki pożarowe to różna widoczność na rożnych poziomach,  do zrobienia zero widoczności wystarczy zasłonięta maska. Prosto, tanio bez problemów.

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Zadymienie pomieszczeń
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 03, 2014, 01:48:59 »
@madmax29, rzecz się rozbija o psychikę. Nawet sztuczny dym ma pewną zaletę, jest ograniczony fizyką. Unosi się w miejscach cieplejszych, opada w chłodniejszych, miesza się z powietrzem, itd.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline Lełon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Zadymienie pomieszczeń
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 10, 2014, 20:14:00 »
http://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201401/1389272278_w1r23d_600.jpg
Nie o te drzwi chodzi ale o umieszczenie znaku podświetlonego exit przy podłodze. u nas takiej lokalizacji znaku ewakuacyjnego niespodkałem
Słyszysz czujnik bezruchu ?? Znowu któryś się opierdziela ;-)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Zadymienie pomieszczeń
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 10, 2014, 20:18:48 »
Są, są. Tak samo jak fluoryzacyjne znaki na podłodze, czy inne tabliczki informacyjne umieszczone nisko na ścianie :straz: Tyle, że niezbyt często stosowane...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.