Autor Wątek: Szkolenia, kursy LUBLIN  (Przeczytany 2721 razy)

Offline Kamil12

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Szkolenia, kursy LUBLIN
« dnia: Wrzesień 18, 2011, 14:22:37 »
Witam,

ostatnio byłem w Głównej Komendzie Straży Pożarnej w Lublinie i się co nieco dowiedziałem na temat wstapienia do straży. Chciałbym zrobic przed tym kurs na ratownika medycznego aby uzyskac więcej punktów ewentualnie kurs nurka - czy takie kursy sa w lublinie i gdzie ?

Jedyną sprawą jaka mnie hamuje to drabina ponieważmam lęk wysokosci ale mimo to chce spróbowac.

aha, czy zdajac testy sprawnosciowe wybieram sobie jednoste w jakiej chce pracowac ? i czy to ma jakiś wpływ na zarobki ? Na tablicy widziałęm 3 różne jednostki tj ratowniczo-medyczna, ratowniczo - gasnicza i wodna - osobiscie bym chciał sie dostac do ratowczniczo gasniczej, czy sa jakieś inne wymagania itp ?



PS. Jak jest jakiś zawodowiec z lublina to prosze o kontakt na PW chętnie bym porozmawiał.

Offline michał559[S]

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Szkolenia, kursy LUBLIN
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2011, 16:30:03 »
Cytuj
Głównej Komendzie Straży Pożarnej w Lublinie
Z tego co mi wiadomo to KG PSP jest w Warszawie, a w Lublinie może byc co najwyżej KW/KM/P PSP

Offline biszon25

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Szkolenia, kursy LUBLIN
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2011, 17:02:09 »
Witam, jeżeli chodzi o kurs ratownika medycznego, to musisz poświęcić 2 lata na kierunku ratownik medyczny w szkole policealnej. Jest ona całkowicie za darmo, ale musisz dużo się uczyć. Ja jestem aktualnie na 2 roku i planuje startować po szkole zaraz do SA PSP.

Co do kursów nurkowania, znajdziesz w google, wpisując kurs nurkowania i Twoją okolicę.

Testy sprawnościowe zdajesz do straży, gdzie starujesz. Jeżeli byś chciał się przenieść, to dopiero po 10 latach służby w jednostce macierzystej. Każda jednostka ma swoje specjalizacje, oni będą Ciebie specjalizować w czym jesteś lub czujesz się najlepiej.
Szkolą Cie w trakcie służby.

Pozdro

Offline Kamil12

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Szkolenia, kursy LUBLIN
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 18, 2011, 17:15:40 »
Michał - Masz racje pomyliło mi się.


a idąc np jutro na egzamin i mając na swoim koncie - Prawo jazdy kat b, bd kondycje, bez żadnych kursów i czego kolwiek zwiazanego ze pożarnictwem to mam jakieś szanse wogóle ? czy nawet nie warto zaczynac ?

PS. mam 22 lata

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Szkolenia, kursy LUBLIN
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 18, 2011, 18:45:15 »
Cytuj
PS. mam 22 lata

Ale z czytaniem masz chyba problem :)
Poczytaj tu: http://www.strazak.pl/forum/index.php/board,14.0.html to rozjanisz trochę umysł.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Szkolenia, kursy LUBLIN
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 18, 2011, 18:48:41 »
Z ulicy bezpośrednio do PSP nie masz szans.
Zobacz sobie warunki naboru który właśnie trwa http://kmpsp.lublin.pl/start/56-nabor-kandydatow-do-suby-w-psp-2011.html

Naborem zajmują się w lubelskim komendy miejskie/ powiatowe a nie wojewódzka - zamiast na Strażacką trzeba było podejść na Szczerbowskiego, czyli jakieś 100 metrów dalej.