Autor Wątek: Kto do SGSP 2012  (Przeczytany 137867 razy)

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #650 dnia: Lipiec 17, 2012, 18:23:35 »
Witam. Mam pewien zamęt w głowie :P czym różnią się studia stacjonarne I stopnia dla osób cywilnych na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego od studia stacjonarne I stopnia dla strażaków
w służbie kandydackiej na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego. Czy ta druga opcja po prostu jest do wyboru dla tych ktorzy juz sa strazakami a pierwsza dla tych co jeszcze nie sa? czy zle to rozumiem

Nie, ta pierwsza opcja jest dla cywili, sam sobie szukasz mieszkania itp potem konczysz studia jako mgr inz i tyle, sobie szukasz pracy. A ta druga opcja to dla kandydatów na strazaków, tu żeby sie dostać trzeba sprawnosciówke przejsc i badania lekarskie, potem jestes  skoszarowany w szkole, chodzisz w mundurze, po szkole jesteś inż. młodszy kapitan i jesteś strażakiem w psp.

Offline Szympek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #651 dnia: Lipiec 17, 2012, 19:45:07 »
Dzieki Feo. Kurde taka wtopa ;/ ehhhh zmarnowany rok. Pomylilem podania :)

Offline spider

  • "everything is difficult before it becomes easy"
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
    • Oficjalna strona internetowa OSP Łobżenica
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #652 dnia: Lipiec 17, 2012, 22:04:02 »
Ma ktoś może link lub plik z listami startowymi toru przeszkód z tego roku?
Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia!

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #653 dnia: Lipiec 17, 2012, 22:27:57 »
Sproboj w googlach.

Byl juz ktos u okulist? nie wiecie czy tablica jest z literkami czy z cyferkami?:-P

Offline kamil1105

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #654 dnia: Lipiec 17, 2012, 22:51:58 »
wie może ktoś ile osób już odpadło?

Offline Timon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
  • CEL: SGSP
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #655 dnia: Lipiec 18, 2012, 13:43:14 »
Ostatnia pewna informacja mówi o tym, że dziesiątego z rezerwy już na badania zapraszali ;]

Offline kamil1105

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #656 dnia: Lipiec 18, 2012, 14:51:47 »
no to już 12-ego , dzwonili do mnie, jutro o 9 psycholog

Offline luk91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #657 dnia: Lipiec 18, 2012, 17:10:13 »
ja byłem u okulisty są dwie jedna z literkami druga z cyferkami....

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #658 dnia: Lipiec 18, 2012, 18:17:52 »
Wiec obydwu sie musze nauczyc:P Do jutra:P

Offline spider

  • "everything is difficult before it becomes easy"
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
    • Oficjalna strona internetowa OSP Łobżenica
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #659 dnia: Lipiec 18, 2012, 19:07:20 »
Generalnie to życzę powodzenia temu, który dopiero jutro ma psychologa... Ja miałem we wtorek, od dziś badania lekarskie i ostatniego lekarza mam na środę po południu, a że komisja przyjmuje tylko od 11 do 12 to będę ją miał w czwartek, dzień przed Zamczyskiem...

PYTANIE DO BARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH - co zabrać, oprócz tego na liście podstawowych "przyborów" na Zamczysko? Szukałem trochę na forum, ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi... A więc.. co się się przydaje na Unitarce?
Dzięki za odpowiedź!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2012, 19:25:21 wysłana przez spider »
Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia!

Telefon19

  • Gość
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #660 dnia: Lipiec 18, 2012, 19:32:52 »
To sBabo szukaBes. W temacie kto do sgsp w 11 roku jest napisane na czerwono. Tylko musisz i[ od ostatniej strony do tylu i znajdziesz

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #661 dnia: Lipiec 18, 2012, 21:55:25 »
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,15322.1180.html proszę:) od 60 strony zaczyna sie dyskusja o zamczysku.

Offline Timon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
  • CEL: SGSP
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #662 dnia: Lipiec 19, 2012, 11:41:51 »
Dzisiaj pani dzwoniła na badania na jutro 9.00 (psycholog), jestem 16 na rezerwie.

Offline Piotrek93

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #663 dnia: Lipiec 19, 2012, 12:50:09 »
Timon, a nie wiesz za ktorego w kolejnosci z pierwszej listy wskoczyles? (chociaz mniej wiecej?)

Offline tygrysion

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #664 dnia: Lipiec 19, 2012, 13:08:26 »
Zdolny!!  :straz:
Panowie, jeżeli komuś bardzo zależy, to wszystko się da! Mnie się udało, a jestem "marutkim" chłopcem z gór :)

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na Zamczysku :]
Kto cierpliwy ten szczęśliwy.
http://www.humanitarni.pl/

Offline Timon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
  • CEL: SGSP
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #665 dnia: Lipiec 19, 2012, 13:35:48 »
Piotrek, nie mam zielonego pojęcia. Powiedzcie mi, jak to ma być, bo mam być o 9.00 w szkole i mam psychologa, jak to wygląda. W szkole się zgłaszam i w szkole jest psycholog? Oraz jak jutro mam badania u psychologa, to ile będę musiał być w Warszawie, w ile załatwię lekarzy itp.

Offline OLI

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #666 dnia: Lipiec 19, 2012, 15:33:52 »
WIARACZYNICUDA - Czy to może ty wczoraj neurologa przekładałeś i panią w rejestracji poddenerwowałeś???

Offline tygrysion

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #667 dnia: Lipiec 19, 2012, 16:29:18 »
To nie byłem ja, ale znam "tego" gościa osobiście ^^ pozdrawiam go serdecznie, bo przynajmniej wie na czym stoi :)
A Ty Oli jak tam ?
Kto cierpliwy ten szczęśliwy.
http://www.humanitarni.pl/

Offline OLI

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #668 dnia: Lipiec 19, 2012, 18:15:24 »
To pewnie i mnie już zdążyłeś poznać.
U mnie kiepsko, wole nie gadać.

Offline tygrysion

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #669 dnia: Lipiec 19, 2012, 18:51:41 »
Informacja:
Zamczysko w tym roku rozpoczyna się 27 lipca, przynajmniej tak powiedziano mi w sekretariacie :)


Badania

Opiszę pokrótce jak wyglądała moja wizyta u poszczególnych lekarzy, ponieważ nie jedna osoba o to zabiega  :)

W pierwszy dzień psycholog, czyli
- test na refleks, kwestionariusz osobowy, test 405 pytań bodajże + jakieś drobne teściki. Pisze się to średnio 3h, przynajmniej tak było w mojej grupie:)
Po różnego typu testach nadchodzi pora na rozmowę z psychologiem tj. pytania głównie o test + osobiste sprawy. Po rozmowie jest się skierowanym do sekretariatu po karteczki na obiegówkę do szpitala MSWiA :)
W drugi dzień pozostali lekarze, czyli
- internista daje "pozwolenie" na pozostałe badania lub w razie niepowodzeń u psychologa skierowanie do psychiatry (tu się badania dla takich ludzi kończą). Patrzy na ogólną postawę człowieka, jak się porusza + badanie równowagi.
- pulmonolog (zdjęcie RTG + spirometria) osłuchał i popatrzył na opis zdjęcia. 
- kardiolog (zdjęcie RTG + EKG + mocz i krew (bodajże)) tak samo jak wyżej.
- ortopeda ogląda kręgosłup + przysiad ze złączonymi nogami.
- psychiatra ogólnie pyta o to skąd się jest, blizny, czemu straż itp. (zazwyczaj opinia taka jak u psychologa).
- neurolog ta Pani była nad wyraz "miłą" osobą, kto źle wykonywał poszczególne ruchy to dostawał tzw. "zjebkę" Badanie polegało na : palec do nosa z zamkniętymi oczyma, wyciąganie języka, marszczenie czoła, równowaga (złączone stopy + zamknięte oczy), a dodatkowo poruszanie się tak jak Ona zechce. 
- okulista czytanie literek i cyferek z tablicy (podświetlana), badanie trójwymiarowe w specjalnych okularkach (3D), oraz przykładanie oczu do jakiegoś urządzenia.
- laryngolog (audiogram) sprawdzanie przegrody nosowej oraz czy dana osoba dobrze słyszy czy też nie :)

Timon Jeżeli chodzi o badanie psychologiczne to przychodzisz do szkoły na daną godzinę i czekasz na portierni. Tam powinni Cię zawołać na test oraz rozmowę z psychologiem.

Powodzenia życzę :) 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2012, 19:52:19 wysłana przez wiaraczynicuda »
Kto cierpliwy ten szczęśliwy.
http://www.humanitarni.pl/

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #670 dnia: Lipiec 19, 2012, 21:58:29 »
No mi został ortopeda tylko, więc czuję się przyjęty:D

Cały temat odnośnie zamczyska z zeszłego roku przeczytałem, ale jest kilka spraw których nie bylo.
1. Jak wygląda sprawa a obuwiem na poligonie- brać jakies adidaski itp?
2. Można bluzę z kapturem zabrać? oczywiscie czarna jednolicie.

Offline Grezzy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #671 dnia: Lipiec 20, 2012, 02:19:20 »
powiem Wam szczerze, że adidaski mało mi się przydały, ponieważ parę nowych dostajemy od państwa. polecam wziąć buty do grania w piłkę nożną- co niedziela powinny Wam się przydać. Jeśli chodzi o czarną bluzę z kapturem to polecam jak najbardziej na zimne sierpniowe i wrześniowe poranki. prawdę mówiąc, sam miałem nawet ciepły polar z zimową czapką. spałem z tym pod  kocem kiedy było zimno i wtedy czułem, że jest mi komfortowo ciepło. polecam taką bluzę lub taki polar z dużą ilością kieszeni. w razie potrzeby można szybko znaleźć najpotrzebniejsze rzeczy :S Ps. w miarę możliwości spróbuję pomóc w związku z tym co wziąć na zamczysko. najlepiej piszcie wszystkie swoje pytania w jednym poście, wypunktowane, linijka pod linijką i sprawdzajcie czy się nie powtarzały z pytaniami Waszych kolegów :) aha. i nie zapominajcie o tym: http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,15322.1180.html  Pozdrawiam pchor.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2012, 02:22:26 wysłana przez Grezzy »

Offline lukasz1916

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #672 dnia: Lipiec 20, 2012, 12:47:44 »
Informacja:
Zamczysko w tym roku rozpoczyna się 27 lipca, przynajmniej tak powiedziano mi w sekretariacie :)


Badania


- ortopeda ogląda kręgosłup + przysiad ze złączonymi nogami.

Timon Jeżeli chodzi o badanie psychologiczne to przychodzisz do szkoły na daną godzinę i czekasz na portierni. Tam powinni Cię zawołać na test oraz rozmowę z psychologiem.

Powodzenia życzę :)

Przy przysiadzie stopy mają być na ziemi czy mogę oderwać pięty?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2012, 12:53:06 wysłana przez lukasz1916 »
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą "
"Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!"
"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz."

Offline tygrysion

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #673 dnia: Lipiec 20, 2012, 14:08:34 »
Stopy całkowicie przylegające do ziemi + ręce przed siebie = przysiad... przynajmniej u mnie tak było :)
Kto cierpliwy ten szczęśliwy.
http://www.humanitarni.pl/

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #674 dnia: Lipiec 20, 2012, 15:41:36 »
Ortopeda bada płaskostopie? W dzieciństwie miałem, ale teraz mam zdaje sie wyleczone.