Autor Wątek: Kto do SGSP 2012  (Przeczytany 138395 razy)

Offline House M.D.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #275 dnia: Maj 17, 2012, 14:14:01 »
Jak myślicie, jaki będzie próg punktowy w tym roku po tak trudnym rozszerzeniu z chemii? Może spadnie do 110 pkt. ?
PS
Matura rozszerzona z chemii była chyba dla studentów III roku medycyny.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #276 dnia: Maj 17, 2012, 15:27:13 »
Próg się zbytnio nie zmieni. Śmiem wątpić, że zejdzie do 110pkt. Jeśli w zeszłym roku pisałem maturę, a w tym poprawiałem to wpisuję w nową maturę z 2011 roku czy 2012 roku?
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline muniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #277 dnia: Maj 17, 2012, 15:35:12 »
Piszesz to z której masz najlepszy wynik, ten które chcesz by brali  Ci pod uwage.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #278 dnia: Maj 17, 2012, 15:42:44 »
Piszesz to z której masz najlepszy wynik, ten które chcesz by brali  Ci pod uwage.
No okej. Biorą pod uwagę matę i chemię/fizę. Z maty mam dobry wynik z zeszłego roku, a w tym roku z poprawy z chemii wynik będzie dopiero w czerwcu. Co w tym wypadku?
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline muniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #279 dnia: Maj 17, 2012, 15:52:56 »
Najlepiej zadzwoń do działu rekrutacji do SG, bardzo miła Pani tam jest, na pewno odpowie na to pytanie.

Offline Lucas26

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #280 dnia: Maj 17, 2012, 15:57:29 »
cześć.  ja mam pytanie odnośnie tych świadectw. dlaczego trzeba składać odrazu oryginał a nie jak to jest na innych uczelniach kopie a gdy już sie zdecyduje konkretnie na tą jedną uczelnię (po zakwalifikowaniu się) to wtedy dopiero oryginał?

Offline tayron

  • "Wystarczy odrobina tlenu, by wybuchł w śmiertelnym szale..."
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 224
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #281 dnia: Maj 17, 2012, 16:04:55 »
cześć.  ja mam pytanie odnośnie tych świadectw. dlaczego trzeba składać odrazu oryginał a nie jak to jest na innych uczelniach kopie a gdy już sie zdecyduje konkretnie na tą jedną uczelnię (po zakwalifikowaniu się) to wtedy dopiero oryginał?

To pytanie nie do nas a do Komendanta SGSP  :P

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #282 dnia: Maj 17, 2012, 16:08:56 »
Piszesz to z której masz najlepszy wynik, ten które chcesz by brali  Ci pod uwage.
No okej. Biorą pod uwagę matę i chemię/fizę. Z maty mam dobry wynik z zeszłego roku, a w tym roku z poprawy z chemii wynik będzie dopiero w czerwcu. Co w tym wypadku?

Zgadzam munkiem, przedstawiasz najlepszy swój wynik z danego przedmiotu :)
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline Lucas26

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #283 dnia: Maj 17, 2012, 16:40:40 »
a i jeszcze jedno. są jakieś dodatkowe punkty za tytuł finalisty etapu centralnego OTWP?

Offline tayron

  • "Wystarczy odrobina tlenu, by wybuchł w śmiertelnym szale..."
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 224
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #284 dnia: Maj 17, 2012, 21:33:49 »
a i jeszcze jedno. są jakieś dodatkowe punkty za tytuł finalisty etapu centralnego OTWP?

Do SGSP liczy się tylko matura i wynik z testu sprawnościowego (tor przeszkód).
Polecam przeglądniecie strony: http://www.sgsp.edu.pl/aktual/wkrotce/rekrutacja2012/kandydatka.php

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #285 dnia: Maj 18, 2012, 09:50:38 »
Jeszcze takie pytanie techniczne moje. Do 31 maja muszę złożyć podanie. Oczywiście nie wpisuje tam wyników z matury itp no bo jej jeszcze nie mam. 29 czerwca będę znał swój wynik z matury. I jak to dalej? Do 4 lipca zdaje się trzeba świadectwa dojrzałości złożyć, ale tu muszą wszyscy, czy wstępnie zakwalifikowani? Kiedy będę wiedział czy zobaczę się z lekarzami czy nie?

Offline muniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #286 dnia: Maj 18, 2012, 09:59:43 »
Jeśli pisałeś mature w tym roku to świadectwo dojrzałości dostaniesz w czerwcu, więc trzeba do 4 czerwca go tam dostarczyć pod warunkiem że pozytywnie zaliczysz tor przeszkód, bo jaki sens jest wysyłać potem wynik z matury skoro odpadłeś na torze?

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #287 dnia: Maj 18, 2012, 10:11:16 »
Jeśli w zeszłym roku pisałem maturę, a w tym poprawiałem to wpisuję w nową maturę z 2011 roku czy 2012 roku?
Nic nie wpisuj, chyba, że jesteś pewien, że w tym roku lepiej napisałeś...to piszesz 2012.

Offline 19Racoviak21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #288 dnia: Maj 19, 2012, 13:23:31 »
cześć.  ja mam pytanie odnośnie tych świadectw. dlaczego trzeba składać odrazu oryginał a nie jak to jest na innych uczelniach kopie a gdy już sie zdecyduje konkretnie na tą jedną uczelnię (po zakwalifikowaniu się) to wtedy dopiero oryginał?


Można się dogadać w tej sprawie, z tego co wiem, w dziekanacie:) Zadzwoń najlepiej i się dowiedz:) Nie powinno być problemów, żebyś dostarczył odpis a jak już się dostaniesz oryginał:)

Offline Kuras

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #289 dnia: Maj 19, 2012, 19:32:22 »
Jeśli pisałeś mature w tym roku to świadectwo dojrzałości dostaniesz w czerwcu, więc trzeba do 4 czerwca go tam dostarczyć pod warunkiem że pozytywnie zaliczysz tor przeszkód, bo jaki sens jest wysyłać potem wynik z matury skoro odpadłeś na torze?

Mały błąd. Do 4 lipca nie 4 czerwca. Wydanie matur jest 29 czerwca.

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #290 dnia: Maj 20, 2012, 18:21:42 »
Złożył ktoś już papiery?:)

Offline 19Racoviak21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #291 dnia: Maj 20, 2012, 18:54:41 »
Złożył ktoś już papiery?:)

Ja się wybieram w piątek:)

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #292 dnia: Maj 20, 2012, 20:46:27 »
Złożył ktoś już papiery?:)

Ja się wybieram w piątek:)

Moje złożone ;]
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #293 dnia: Maj 20, 2012, 21:04:21 »
Moje w piątek ruszyły pocztą.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Tom034

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #294 dnia: Maj 20, 2012, 22:41:18 »
Korzystajac z tego tematu chciałbym zapytać czy jest na forum aktualny podchorąży SGSP?  ;)

Mam parę pytań odnośnie studiów w tejże szkole oraz jak wygląda sprawa po jej ukończeniu. Wiem już chyba wszystko co najważniejsze dla mnie na temat CS PSP i to z pierwszej ręki natomiast brak mi takiej wiedzy nie tylko z biuletynów na temat SGSP.

Głównie czy jak już się dostaniemy i złożymy ślubowanie możemy zostać usunięci ze szkoły, np z powodu nie zaliczenia egzaminów itp? Bo o ile wiem w SA PSP trzeba się na prawdę postarać aby nas usunięto i jeśli zaliczymy unitarke to te 2 lata będą z górki. Poza tym to jak wygląda sprawa z pracą, czy przyjmują na podział oficerów czy raczej nie chętnie...

Jeśli jest ktoś taki albo posiada wiedze na dane tematy to proszę o odpowiedź w temacie albo na PW.

Pozdrawiam


Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #295 dnia: Maj 20, 2012, 23:12:55 »
Korzystajac z tego tematu chciałbym zapytać czy jest na forum aktualny podchorąży SGSP?  ;)

Mam parę pytań odnośnie studiów w tejże szkole oraz jak wygląda sprawa po jej ukończeniu. Wiem już chyba wszystko co najważniejsze dla mnie na temat CS PSP i to z pierwszej ręki natomiast brak mi takiej wiedzy nie tylko z biuletynów na temat SGSP.

Głównie czy jak już się dostaniemy i złożymy ślubowanie możemy zostać usunięci ze szkoły, np z powodu nie zaliczenia egzaminów itp? Bo o ile wiem w SA PSP trzeba się na prawdę postarać aby nas usunięto i jeśli zaliczymy unitarke to te 2 lata będą z górki. Poza tym to jak wygląda sprawa z pracą, czy przyjmują na podział oficerów czy raczej nie chętnie...

Jeśli jest ktoś taki albo posiada wiedze na dane tematy to proszę o odpowiedź w temacie albo na PW.

Pozdrawiam
Podchorążych jest na forum co najmniej kilku. Sam znam osobiście dwóch. Jeśli tutaj wejdą to na pewno się wypowiedzą.
Oprócz tego, że to szkoła mundurowa to są to także normalne studia, więc można wylecieć. Jeśli się dostaniesz, a potem zepniesz poślady i przyłożysz się do nauki to będzie dobrze. Oficerowe mają szansę na pracę na PB. Wszystko już później zależy od zapotrzebowania w danej jednostce.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #296 dnia: Maj 20, 2012, 23:26:35 »
Ponoc wiekszosc oficerow trafia za biruko. A SGSP to studia inzynierskie, wiec zdaje sie jest taki studencki potwor zwany "sesja":-P

To pytanie sie miliard razy przewijalo ale zapytam jeszcze raz- do 31 maja trzeba wszystkie te papiery z wyjatkiem matur?

Offline 19Racoviak21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #297 dnia: Maj 21, 2012, 00:01:15 »
Ponoc wiekszosc oficerow trafia za biruko. A SGSP to studia inzynierskie, wiec zdaje sie jest taki studencki potwor zwany "sesja":-P

To pytanie sie miliard razy przewijalo ale zapytam jeszcze raz- do 31 maja trzeba wszystkie te papiery z wyjatkiem matur?

Tak do 31 maja:) Z wyjątkiem matur i ewentualnie zaświadczenia lekarskiego. W razie jakiś konkretnych pytań zadzwoń najlepiej pod numer podany na stronce SGSP. Bardzo miła Pani (aż dziwne, że pracuje w dziekanacie:P) Ci wszystko wytłumaczy i odpowie na każde pytanie:)

Offline Tubylec41

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #298 dnia: Maj 21, 2012, 01:29:47 »
Ja jestem podchorążym na pierwszym roku i jest u mnie dwóch chłopaków co wylecieli , ale znowu się dostali (problem z egzaminem z matmy) . Zresztą coraz bardziej restrykcyjne podejście mają władze szkoły do nas , co raz bardziej traktują nas jak studentów cywilnych , a że w tym roku Euro , więc trzeba nadgonić z sesją , która jest przyspieszona ...Mimo wszystko da się przeżyć . Liczy się głównie to ,żeby pozaliczać wszystko wtedy kiedy się da , bo przez służby , niespodziewane zadysponowanie do pracy można mieć niezłego fioła z kombinowaniem jak tu odrobić pewne rzeczy . Ale jak to mówią :" masz łeb i ch** , to kombinuj"

Offline Lucas26

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto do SGSP 2012
« Odpowiedź #299 dnia: Maj 21, 2012, 14:09:50 »
a takie pytanie do podchorążego jak jest z przepustkami. np. jest jakoś że raz w miesiącu można pojechać do domu czy to jest zależne od służby w jednostce, zajęć itp.?