Autor Wątek: wypłata a płaca minimalna  (Przeczytany 1982 razy)

Offline pavulon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
wypłata a płaca minimalna
« dnia: Wrzesień 13, 2011, 16:53:38 »
Zainteresował mnie ostatnio projekt który popiera min Pawlak o podniesieniu płacy minimalnej w Polsce do poziomu 1500 zł z obecnych 1386 zł, ciekawi mnie jak się to ma do służb Msw, pytałem kadrowca w swojej komendzie ale nie potrafił mi odpowiedzieć bo pracuje od niedawna na tym stanowisku, wie ktoś jak to ugryźć??

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: wypłata a płaca minimalna
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2011, 19:40:22 »
a w czym problem? jest ktoś w służbach mundurowych, kto zarabia mniej niż 1300PLN brutto (po "ubruttowieniu" byłoby ponad 1,5k)? płacy minimalnej jeszcze daleko do najniższego uposażenia w służbach mundurowych, tak że jest jeszcze miejsce na dokręcanie śruby;) dopuki gwint się nie zerwie albo klucz nie pęknie:rofl:
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: wypłata a płaca minimalna
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2011, 22:53:29 »
Najniższa krajowa na dzień dzisiejszy to 1386, płaca zasadnicza stażysty to 1450 brutto. Zatem różnica nie wynosi nawet 100zł. Jeżeli dojdzie do podwyższenia najniższej krajowej, trzeba będzie podnieść stażystom płacę zasadniczą. Ale i na to znajdzie się sposób. Ile to obciąć dodatek??

Swoją drogą to dość szybko najniższa krajowa nas dogania. Fajnie że jesteśmy tak bardzo doceniani przez rząd i społeczeństwo. Dumny jestem z wykonywanego zawodu, ale za cholerę nie wiem jak tą dumę ugotować...

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: wypłata a płaca minimalna
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2011, 23:12:47 »
po pierwsze dolicz doliczek dodatek za stopień i juz sie robi 1830 i jeszcze jakis minimalny chociażby dodatek służbowy; po drugie uwzględnij, że w płacy minimalnej zawarte są również składki na ubezpieczenia społeczne, którym my nie podlegamy, więc kwotę najniższego uposażenia należy powiększyć o wysokośc tych składek, gdybyśmy podlegali; i nagle robi się minimum ok. 2200; tak więc jeszcze jest spory zapas; niestety; a nawet jeśli płaca minimalna wzrosłaby do poziomu najniższego uposażenia w PSP, to można odgórnie uregulować ten problem dodatkami służbowymi, lub jak w przypadku nauczycieli wprowadzając ustawą dodatek wyrównawczy;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie