Autor Wątek: Urlop okolicznościowy / zwolnienie  (Przeczytany 7130 razy)

Offline ikarus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Urlop okolicznościowy / zwolnienie
« dnia: Wrzesień 10, 2011, 17:57:02 »
Witam serdecznie. Pomoże mi ktoś w sprawie urlopu okolicznościowego lub zwolnienia lekarskiego strażaka na podziale bojowym 24/48. Chodzi mi jak jest liczony urlop okolicznościowy mianowicie np. na urodzenie dziecka według ustawy przysługuje 2 dni (czyli jak dobrze rozumiem jest to 2 x po 8 godz.) Czyli strażak może wsiąść 16 godzin urlopu a co z resztą czyli z 8 godzinami. Jak powinno być? Czy osiem godzin odpisujemy wtedy z własnego urlopu wypoczynkowego? Czy dwa dni to dwie służby?
Tak samo ze zwolnieniem. Jak strażak jest na zwolnieniu które mu się kończy w dniu służby. Czyli teoretycznie powinien przyjść o 00.00 do pracy na 8 godzin? Czy wtedy też odpisujemy 8 godzin z urlopu wypo. lub dodatkowego?

Offline spons24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Urlop okolicznościowy / zwolnienie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2011, 22:24:29 »
Art. 71c.
Strażakowi można udzielić płatnego urlopu okolicznościowego:
1) z tytułu przeniesienia służbowego, jeżeli z przeniesieniem wiąże się zmiana
miejsca zamieszkania – w wymiarze od 4 do 6 dni;
2) na załatwienie ważnych spraw osobistych lub rodzinnych – w wymiarze
nieprzekraczającym 5 dni w roku kalendarzowym.
...życie depcze wyobraźnię...

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Urlop okolicznościowy / zwolnienie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2011, 19:59:55 »
Dopiero teraz zauważyłem ten zapis art 71c pkt 2).
Przecież to najzwyklejsze dodatkowe 5 dni urlopu rocznie dla każdego strażaka.
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Urlop okolicznościowy / zwolnienie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2011, 20:39:23 »
niezupełnie - to furtka do udzielania urlopów z takich okazji jak urodzenie dziecka czy śmierć członka bliskiej rodziny; bez tych ważnych spraw nie ma takiej opcji; samo udzielenie nie jest wprawdzie obligatoryjne, ale w praktyce nie ma z tym problemu; pracownikom przysługują dwa dni urlopu okolicznościowego z tytułu:
- własnego ślubu
- urodzin dziecka (również adopcji!)
- śmierci członka najbliższej rodziny (małżonka, dziecka, ojca, matki, ojczyma lub macochy)

jeden dzień urlopu okolicznościowego przysługuje w razie:
- ślubu dziecka
- śmierci innych członków rodziny (siostry, brata, teściowej, teścia, babki, dziadka, a także innej osoby, którą utrzymujesz lub którą się bezpośrednio opiekujesz)

kiedyś brakującą ilość wolnego w takich przypadkach faktycznie pokrywało się urlopem, ale obecnie nie ma takiej potrzeby; w dolnym wierszu arkusza ECS wystarczy wpisać ilość godzin udzielonego urlopu lub ewentualnie symbol, jeżeli jest taki zdefiniowany (biegły w ECS nie jestem:) ), a arkusz sobie to wszystko przeliczy; trzeba po prostu zaakceptować, że ilość godzin służby zaplanowanej (górny wiersz) nie musi odpowiadać czasowi służby faktycznie pełnionemu + nieobecności usprawiedliwione; tymczasem często się zdarza, że plan jest dostosowywany do realizacji, co jest moim zdaniem błędnym podejściem do problemu ewidencjonowania i rozliczania czasu służby;

analogicznie jest ze zwolnieniami lekarskimi - w dole pisze się c za cały okres zwolnienia, a arkusz to sobie przeliczy; to co kiedyś było praktykowane (czyli ściąganie jednego dnia urlopu w przypadku zakończenia zwolnienia w dzień rozpoczęcia służby) było bezprawne; ale z drugiej strony całkowicie bez znaczenia, gdyz lekarzom nie robiło to różnicy i bez problemu długośc zwolnienia dostosowywali do naszych zmian:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Urlop okolicznościowy / zwolnienie
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 12, 2011, 21:09:37 »
Załóżmy, że jesteś 01 i dostajesz ode mnie raport z prośbą o udzielenie urlopu okolicznościowego w wymiarze 3 dni na załatwienie ważnych spraw osobistych, na podstawie art. 71c pkt 2). Na jakiej podstawie dasz decyzję odmowną?
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Urlop okolicznościowy / zwolnienie
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 12, 2011, 22:38:47 »
hahaha - tego nie rozstrzyga się w formie decyzji - to po pierwsze, a po drugie piszesz o trzy dostajesz dwa, o ile jest to sensownie uzasadnione; w praktyce tych urlopów udziela się na takich samych zasadach jak pracownikom; nie wiem czy to nie jest w rozporządzeniu uregulowane; nie chce mi się szukać, gdyż na razie nie planuję byc w takiej potrzebie
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Urlop okolicznościowy / zwolnienie
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 12, 2011, 23:04:04 »
hahaha - tego nie rozstrzyga się w formie decyzji - to po pierwsze, a po drugie piszesz o trzy dostajesz dwa, o ile jest to sensownie uzasadnione; w praktyce tych urlopów udziela się na takich samych zasadach jak pracownikom; nie wiem czy to nie jest w rozporządzeniu uregulowane; nie chce mi się szukać, gdyż na razie nie planuję byc w takiej potrzebie

Zastanawiam się, do której części cytatu z Gandhiego w Twoim opisie można by zakwalifikować tego posta. Śmiejesz się z ułomności własnej służby czy z mojego prostego pytania? Jeżeli przepis w ustawie o PSP mówi wyraźnie, że strażakowi przysługuje 5 dni w roku na załatwienie ważnych spraw osobistych to proszę Cię, nie wykazuj ignorancji przytaczając rozporządzenie w sprawie udzielania urlopów, do którego nawet nie chciało Ci się zajrzeć, bo ja zajrzałem i nie znalazłem tam zaprzeczenia.

...przepisów pracowniczych też tu nie zastosujesz - brak w ustawie o PSP odwołania do art. 298-2 KP
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2011, 23:10:21 wysłana przez Liberty »
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Urlop okolicznościowy / zwolnienie
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 12, 2011, 23:26:26 »
no to jaśniej - dla mnie ważne sprawy rodzinne to te przytoczone powyżej: zgon i pogrzeb, narodziny, ślub; wizyta z dzieckiem u ortodonty nie jest dla ważną sprawą rodzinną, imieniny cioci Heli również; rozumiesz? jak Twój komendant z takiej okazji udzieli urlopu okolicznościowego, to jego sprawa, ale mój ma dobrze poukładane i takich szopek nie będzie robił jak urlop okolicznościowy z okazji pójścia dziecka do zerówki; w rozporządzeniu z 2007r nie ma katalogu tych okoliczności, ale w starym (z 1997r) jak najbardziej był i pokrywał on się z tym, który wymieniłem; to obecnie jest takie jakieś bublowate, ale moim zdaniem i tak nie upowaznia do takiej dowolności jaką zasugerowałeś; nie takie było ratio legis, a to przy wykładni też trzeba brać pod uwagę;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Urlop okolicznościowy / zwolnienie
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 12, 2011, 23:37:34 »
U mnie podobnie jest jak u Langa. Trzeba porządnie uzasadnić okoliczność a i tak zależy to od woli Komendanta. Ale najczęściej jest to na ślub, pogrzeby najbliższych, urodziny dziecka. Co gorsza taki urlop (raport o urlop) musi być wypisany wcześniej dla ślubu czy narodzin, na czas pogrzebu to dobrze gdyby był wypisany możliwie najszybciej. Jak ktoś sobie przypomni po miesiącu, że nie brał urlopu na ślub to ma pecha....
EGO = 1 / wiedza

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Urlop okolicznościowy / zwolnienie
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 12, 2011, 23:49:06 »
Cytuj
ważnych spraw osobistych lub rodzinnych
Cóż... jeżeli Wasz 01 wie lepiej od Was co jest Waszą ważną sprawą osobistą... to tylko pogratulować.

Dlatego jest 01  :gwiazdki: :gwiazdki:
A dla Ciebie co jest ważną sprawą osobistą?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2011, 23:51:32 wysłana przez robn »
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Urlop okolicznościowy / zwolnienie
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 12, 2011, 23:50:06 »
w sumie to masz rację:) - powodzenia; stare rozporządzenie było jeszcze gorszym gniotem...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Urlop okolicznościowy / zwolnienie
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 12, 2011, 23:56:46 »
Dziękuję lang za przyznanie racji... nie wyczuwam ironii :)
Dziękuję robn za sprowadzenie do parteru komentarzem w poście... Ty tu jesteś MODEM :)
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Urlop okolicznościowy / zwolnienie
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 12, 2011, 23:59:16 »
Co nie zmienia pytania: Co to jest ważna sprawa osobista?

ps. modem się bywa, tak jak 01. Strażakiem się jest...  :wacko: :wacko:
EGO = 1 / wiedza

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Urlop okolicznościowy / zwolnienie
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 13, 2011, 00:06:06 »
Co nie zmienia pytania: Co to jest ważna sprawa osobista?
Pojedynek na pięści, pierwsza randka mojej córki, pogrzeb nie krewnego, zawiezienie samotnej niedołężnej sąsiadki do lekarza... dziesiątki przykładów, których oceny, pod kątem wagi osobistej dla zainteresowanego, bym się nie podjął.
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Urlop okolicznościowy / zwolnienie
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 13, 2011, 00:30:23 »
i dlatego właśnie jest to pozostawione uznaniu przełożonego... decyzje uznaniowe mają to do siebie, że w zasadzie treść rozstrzygnięcia nie może byc przedmiotem zaskarżenia, a jedynie przeprowadzona procedura; jeżeli 01 dochowa wszystkich wymogów formalnych, to tego urlopu Ci nie udzieli i nie będziesz miał możliwości przyczepienia się; w druga stronę też to działa, tzn. może udzielić Ci urlopu okolicznościowego w wysokości trzech dni na obiektywnie oceniając błachą sprawę i pewnie nikt mu nic nie zrobi; taka specyfika uznaniowości; w sumie nie ma o co się spierać - to trzeba zaakceptować i z tym żyć;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Urlop okolicznościowy / zwolnienie
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 13, 2011, 10:53:34 »
Widzę, że co niektórzy zamiast pomóc w wyjasnianiu narzucaja swój nieomylny tok myslenia.
po pierwsze urlop okolicznościowy na załatwienie waznych spraw osobistych i rodzinnych wydaje się w przypadku wybrania swojego urlopu wypoczynkowego i dodatkowego (jest to warunek , który nie figuruje w rozporządzeniu ale taki jest zwyczaj)
Po drugie trzeba oczywiście go umotywować, jeśli przedstawiona sytuacja wymaga takiego urlopu to powinien komendant nie robic przeszkód, jeśli zrobi z jego widzimisie to smiało mozna się od takiej decyzji odwołać. I tu dam przykład
Drużbowałem u kolegi, który właśnie tak postąpił. Wyczerpał urlop. Potem wyskoczył mu własny ślub. Trzeba było pozałatwiać sprawy z tym związane, które oczywiście nie mógł załatwić w sobotę lub niedziele- urzędy pozamykane, nawet kancelaria parafialna nieczynna a chłopak musiał dojechać 200km.
Napisał raport- komendant odmówił, odwołał się do wojewódzkiego- urlop otrzymał. Efekt końcowy z z-cy dowódcy po 3 miechach na stanowisko d-cy sekcji.

Wniosek - mamy możliwości tyle tylko że nie dla wszystkich

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Urlop okolicznościowy / zwolnienie
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 13, 2011, 12:39:56 »
własny ślub to jednak nie pojedynek bokserski, czy pierwszy okres córki:) officer - rozumiem, że gościu tak tego nie zostawił; przeniesienie na niższe stanowisko wymaga spełnienia ustawowowych przesłanek, a podważanie w toku instancji decyzji w sprawach osobowych taką przesłanką nie jest; ja robię to nieustannie, jeśli tylko w mojej ocenie te decyzje nie są słuszne i jakoś z tego powodu nikt mnie nie przenosi na niższe stanowiska, a możliwość awansu w grupie mam zblokowaną z innego powodu; ale też nie przyszłoby mi do głowy pisać o urlop okolicznościowy z jakiś obiektywnie bzdurnych powodów; nie mogę się też z Tobą zgodzić, że urlop okolicznościowy przysługuje dopiero po wykorzystaniu urlopu wypoczynkowego, gdyż taki jest zwyczaj; nie ma to ani w obecnym rozporządzeniu oparcia, ani nie miało w tym z 1997r.; ale w sumie może i nawet miałoby to jakiś sens? mozna by pójść jeszcze dalej - zwolnienie lekarskie równiez przysługuje po wykorzystaniu urlopów wypoczynkowych:) to oczywiście sarkazm, żeby nie było niedomówień
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Urlop okolicznościowy / zwolnienie
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 13, 2011, 13:37:50 »
lang a kto pisał o meczu bokserkim lub okresie córki? Troszeczkę cię nie rozumię. W jednym z postów piszesz, że na ślub ma się inny urlop a teraz piszesz, że  własny ślub rozumiesz. Co do sprawy przeniesienia na nizsze stanowisko też z toba się nie zgadzam. Komendant (stary wyga) jak będzie to chciał zrobić to uwierz, że zrobi to w świetle prawa :-\ Nie wiem dokładnie co w przypadku kumpla było powodem ale o ile obiło mi sie o uszy to przeprowadzał kontrole wewnętrzne w czasie gdy d-ca był na wolnym. Całość złej kontroli wśród zmiany odbijała się na nim.
I jeszcze sprawa wykorzystania urlopu wypoczynkowego. Właśnie w dużej mierze brak urlopu było przesłanką, że wojewódzki przychylił się do odwołania. Przecież nie masz powiedziane, że urlop wypoczynkowy = konieczność wypoczynku na łonie natury ^_^

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Urlop okolicznościowy / zwolnienie
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 13, 2011, 13:52:13 »
Co nie zmienia pytania: Co to jest ważna sprawa osobista?
Pojedynek na pięści, pierwsza randka mojej córki, pogrzeb nie krewnego, zawiezienie samotnej niedołężnej sąsiadki do lekarza... dziesiątki przykładów, których oceny, pod kątem wagi osobistej dla zainteresowanego, bym się nie podjął.

już wiesz o co mi chodziło?

a jeśli chodzi o przeniesienie na niższe stanowisko, to dobrze wiesz, że przesłankami do uznaniowego przeniesienia są m.in.  nieprzydatności na zajmowanym stanowisku, stwierdzona w opinii służbowej oraz niewywiązywania się z obowiązków służbowych na zajmowanym stanowisku,
nabrużdzić w opinii nie jest tak łatwo, bo można wyjśc na idiotę, a niewywiązywanie się z obowiązków przez z-cę d-cy JRG w jaki sposób miałoby zystać stwierdone w czasie jego nieobecności? przecież jego obowiązki w tym czasie przejmuje d-ca JRG... jakoś nie jest dla mnie jasna ta sytuacja; może jakieś bliższe szczegóły? co wykazała ta kontrola, że zakończyła się w części wnioskowej stwierdzeniem nieprzydatności osoby, która nie była przy niej obecna? jakoś to dla mnie mocno naciągane; chyba, że jest drugie dno;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Urlop okolicznościowy / zwolnienie
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 13, 2011, 19:55:32 »
Po dogłębnym przeanalizowaniu naszej dyskusji, doszedłem do wniosku, że jednak nie mam racji (choć chciałbym ją mieć). Urlop okolicznościowy udzielany strażakowi jest uznaniowy i tak na prawdę zależny od widzimisię (czyt. roztropna i właściwa decyzja) komendanta.

Inna sprawa jest taka, że chociaż merytorycznie nie miałem racji to nie muszę od razu się zgadzać z takim trybem załatwiania sprawy (człowieka). W wielu dyskusjach na temat różnic pomiędzy stosunkiem służbowym, a stosunkiem pracy podnosi się argument w postaci pragmatyki służbowej, przyjętych od dawna zasad, posłuszeństwa przełożonym, itd. Czy my strażacy nie powinniśmy mieć przepisów przejrzystych i bez możliwości interpretacji (nadinterpretacji)? A jeżeli już musimy interpretować to czy administracyjna zasada rozstrzygania na korzyść obywatela nie może być stosowana w orzeczeniach komendanta w stosunku do strażaka?

Piszecie, że komendant to też strażak. Obawiam się, że bardzo rzadko (nie mówię, że się nie zdarzają). Najczęściej jednak to człowiek który zgodnie z ideą legitymizmu, uważa się za nieomylnego i raczej ciężko znosi i odchorowuje wszelkie opory i sprzeciwy. I nie mówię tutaj o "stawianiu się" w wykonywaniu obowiązków służbowych (w ich kontekście nie śmiałbym powiedzieć "nie") tylko o sprawy natury socjalnej jak na przykład urlop okolicznościowy.

Pozdrawiam
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Urlop okolicznościowy / zwolnienie
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 13, 2011, 20:19:24 »
Co do sprawy przeniesienia na nizsze stanowisko też z toba się nie zgadzam. Komendant (stary wyga) jak będzie to chciał zrobić to uwierz, że zrobi to w świetle prawa :-\ Nie wiem dokładnie co w przypadku kumpla było powodem ale o ile obiło mi sie o uszy to przeprowadzał kontrole wewnętrzne w czasie gdy d-ca był na wolnym. Całość złej kontroli wśród zmiany odbijała się na nim.
To nie stary "wyga", oraz nie w związku z obowiązującymi aktami prawa, tylko stary "cwaniak", któremu jeszcze nikt się dobrze nie odsłużył.
Na marginesie, wiem co to manipulacja i preparowanie "dowodów", ale jak napisał @lang " ... podważanie w toku instancji decyzji w sprawach osobowych taką przesłanką nie jest..." bardzo prosto udowodnić temu Panu "stary wyga", że stary to i owszem, ale wyga to nie On.
Dla przykładu:
Jeden z KM wydał decyzję, z którą strażak się nie zgodził i odwołał się do KW. KW podtrzymała. Sprawa trafiła do WSA. WSA uchylił decyzję. KM do strażaka....." wiesz, cieszę się z tego, że okazało się, iż sprawa zakończyła się na Twoją korzyść, ale ja i KW uważaliśmy inaczej, więc stąd takie decyzje. Oczywiście już poleciłem wypłacić ***** Tobie...."
To jest postawa KM!
Człowiek ma prawo nie wiedzieć wszystkiego. Każdy ma prawo do pomyłek. Każdy POWINIEN umieć się zachować w sytuacji, w której okazuje się, iż nie miał racji lub błędnie coś określił. 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2011, 08:14:38 wysłana przez jogurtOLO »

gostek12345

  • Gość
Odp: Urlop okolicznościowy / zwolnienie
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 14, 2011, 14:19:29 »
Witam. Może pomoże. U mnie w KP tzw. urlop okolicznościowy zwany dalej zwolnieniem od zajęć służbowych, przysługuje jak psu miska. Okoliczności oczywiście jak wcześniej zdaje się @Lang wymienił. Wniosek do d-cy zmiany, następnie do kadr podkładka typu akt ślubu czy zgonu i po sprawie bez łaski. Rozliczenie w ecs bodajże "p". Pozdrawiam.