Autor Wątek: Zawody CTIF  (Przeczytany 7641 razy)

Offline ognistypodmuch

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Zawody CTIF
« dnia: Wrzesień 08, 2011, 19:42:29 »
witam,
Mam kilka pytan odnosnie zawodow CTIF grupy "A":

1. Kiedy odbeda sie najblizsze zawody krajowe i ile druzyn awansuje do Olimpiady? Tylko zwyciezca czy tez moze cale podium?
2. Kiedy zazwyczaj odbywaja sie zawody wojewodzkie- w tym samym roku, w ktorym sa krajowe czy moze rok wczesniej?
3. Ile druzyn z zawodow wojewodzkich awansuje do zawodow krajowych?
4. Kiedy odbeda sie najblizsze zawody wojewodzkie w CTIF w woj. podkarpackim? 2011 czy tez moze 2011, a moze 2012?
5. Ile druzyn z Podkarpacia startowalo na poprzednich zawodach wojewodzkich CTIF?
6. Czy mozna liczyc na pomoc finansowa pomoc gminy w udzile w takic hzawodach wojewodzkich oraz krajowych?

Dziekuje z gory za odpowiedzi:)
pozdrawiam:)



Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody CTIF
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2011, 23:41:28 »
Witam.
1. 2012-awansuje pierwsze 3 drużyny
2.w tym samym co krajowe
3. jedna
4.nie wiem
5.można, zależy od wójta
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Zawody CTIF
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 09, 2011, 09:32:41 »
odp1
olimpiada pożarnicza w Toronto (Włochy) odbędzie się w 2013 roku. Z grupy A awansują do niej najprawdopodobniej tak jak do poprzednich zawodów tej rangi 5 drużyn - tak było w Berlinie, Herning, Kuopio, Varażdinie, Ostravie więc nie sądzę aby to się zmieniło

odp2
zazwyczaj odbywały się rok wcześniej niż zawody krajowe. Jednakże okazało się że pokrywają się z zawodami krajowymi w regulaminie polskim, co spowodowało że zazwyczaj zawody wojewódzkie odbywają się w tym samym roku co krajowe (żeby drużyny nie musiały się szkolić do 2 regulaminów naraz)

odp 3
powinna jedna. Jednak życie pokazuje że regulamin można na szybko zmienić na bieżące potrzeby

odp4
przypuszczam że najszybciej w 2012. W tym roku już ciężko będzie przygotować drużyny do startu i jeszcze ustalić na szybko termin

odp 5
zapytaj w zarządzie wojewódzkim. W woj. śląskim każda jednostka mogła wystawić drużynę bezpośrednio do zawodów wojewódzkich gdyż regulamin nie jest zbyt popularny i nie odbywały się zawody powiatowe w tym regulaminie

odp 6
wszystko zależy od relacji Urząd Gminy - OSP. Jednym uchyla się nieba żeby pomóc w sukcesie, innym kładzie się kłody pod nogi - wszystko zależy od wójta (burmistrza, prezydenta) i rady gminy
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody CTIF
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 09, 2011, 15:44:45 »
1: kolega pytał o zawody krajowe...czytanie ze zrozumieniem :kwit: a no i pozatym skoro sie wypowiadasz to powinienes wiedzieć że w klasie A startują również kobiety i wtedy awansują 3 drużyny
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline kozirozi1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Zawody CTIF
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 10, 2011, 00:11:12 »
Cześć Kolego!
Zawody na Podkarpaciu  odbędą się najprawdopodobniej w czerwcu 2012. Poprzednie odbyły się w Niechobrzu a startowało trzy drużyny męskie Niechobrz, Brzyska i  :piwo: :piwo:Nowosielce, jedna kobieca i jedna męska oldboy, zwyciezca awansował na krajowe.
Fotki z zawodów są na stronie KW PSP Rzeszów i na naszej ospnowosielce.pl
Pozdrawiam!

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Zawody CTIF
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 10, 2011, 09:00:33 »
1: kolega pytał o zawody krajowe...czytanie ze zrozumieniem :kwit: a no i pozatym skoro sie wypowiadasz to powinienes wiedzieć że w klasie A startują również kobiety i wtedy awansują 3 drużyny
To Ty się naucz czytać ze zrozumieniem bo wyraźnie napisał ile awansuje do olimpiady a nie do krajowych przynajmniej w pierwszym pytaniu. Poza tym jak sam zauważyłeś to pytał się facet więc interesuje go najprawdopodobniej grupa męska, a nie żeńska (jeżeli by mu o nią chodziło to by zapewne dopisał) Ale Ty jak zwykle szukasz powodu do kłótni. Nie potrafisz tego przeboleć że ktoś inny ma rację i Cię po prostu poprawił. Żenada

p.s. lepiej zamieść ten filmik jak pokonujesz tę ścianę którym tak się chwaliłeś a do dziś go nie zaprezentowałeś
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Zawody CTIF
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2011, 08:19:11 »
A Daro jak  w prawie każdym wątku, w którym zabiera głos, niby krytkuje innych że szukają konfliktu a sam tu i ówdzie dolewa oliwy do ognia :stop:

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Zawody CTIF
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 13, 2011, 18:19:03 »
A Daro jak  w prawie każdym wątku, w którym zabiera głos, niby krytkuje innych że szukają konfliktu a sam tu i ówdzie dolewa oliwy do ognia :stop:
Twoje słowa uświadamiają mnie że warto pisać na tym forum bo ktoś jednak mnie czyta!
Czy dolewam oliwy do ognie - może i tak. Kwestia charakteru. Jedni lubią włazić w d**ę i udawać że wszystko jest piękne - ja wolę pisać jak to wszystko czuję. A że często piszę prawdę potwierdzają tylko posty pod moimi wypowiedziami.

Jednak i tak więcej moich postów jest merytorycznych (odnoszących się do danego zagadnienia) niż tych komentujących wypowiedzi innych - więc młody nie panikuj
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Zawody CTIF
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 14, 2011, 14:56:14 »
Nie kwestionuję merytoryki w twoich postach tylko zauważam u Ciebie pewną tendecję co poraz kolejny pokazujesz - "nie panikuj młody" - czyli forma zaczepki, prowokacji na sam koniec. Ale nie ma co odbiegać od tematu także darujmy sobie pozdrawiam "Stary" :szalony:

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody CTIF
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 29, 2011, 18:00:26 »

[/quote]


p.s. lepiej zamieść ten filmik jak pokonujesz tę ścianę którym tak się chwaliłeś a do dziś go nie zaprezentowałeś
[/quote]
Po co?? Żeby inni podpatrzyli jak to robić...
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline Pawelzegar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Zawody CTIF
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 23, 2012, 12:45:56 »
Mam takie pytanko bo nie mogę tego nigdzie znaleźć: co ile lat odbywają się zawody wojewódzkie i krajowe wg regulaminu CTIF oraz na który rok przypadną teraz zawody wojewódzkie w woj. mazowieckim? Wiem, że ostatnie były właśnie w tym roku, dokładniej w maju 2012. Czekamy na odpowiedzi ;)

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Zawody CTIF
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 24, 2012, 13:04:14 »
Mam takie pytanko bo nie mogę tego nigdzie znaleźć: co ile lat odbywają się zawody wojewódzkie i krajowe wg regulaminu CTIF oraz na który rok przypadną teraz zawody wojewódzkie w woj. mazowieckim? Wiem, że ostatnie były właśnie w tym roku, dokładniej w maju 2012. Czekamy na odpowiedzi ;)
Ogólnopolskie Zawody Sportowo Pozarnicze CTIF odbywają się co 4 lata - ostatnie odbyły się we wrześniu tego roku w Białej Podlaskiej. Następne będą w 2016 roku. Dzieje się tak gdyż zawody te są eliminacjami do Olimpiady Pożarniczej, która będzie w przyszłym roku. Okres pomiędzy zawodami ogólnopolskimi a olimpiadą poświęcony będzie na przygotowanie kadry Polski.

Zawody wojewódzkie odbywają się zazwyczaj w tym samym roku co eliminacje krajowe (jak wiadomo rok przed zawodami CTIF odbywają się zawody wg regulaminu polskiego i nikt raczej zawodów CTIF nie organizuje bo niektóre druzyny musiały by ćwiczyć dwa regulaminy naraz). Ale to poszczególne województwa ustalają sobie terminy i mogą odstąpić od wypracowanych już standardów.

Oczywiście piszę o krajowych i wojewódzkich zawodach dla dorosłych. Młodzieżowcy mają wojewódzkie i eliminacje krajowe co dwa lata, gdyż co dwa lata mamy międzynarodowe zawody młodzieży
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz