Autor Wątek: Praca poza służbą - składka zdrowotna  (Przeczytany 1490 razy)

Offline alkoholik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Praca poza służbą - składka zdrowotna
« dnia: Wrzesień 02, 2011, 07:23:05 »
Witam, piszę w imieniu znajomego ze zmiany. W 2002 r kolega prowadząc własna działalność nie wpłacił za siebie składki zdrowotnej. Niestety nasze kochane urzędy zamiast go powiadomić od razu zrobiły to dopiero teraz i z 1200 zł opłaty zrobiły się dodatkowe 1900 zł odsetek. Kolega mówi iż nie płacił owej składki gdyż w tym roku chyba?? zwolnieni z  niej byli pracownicy służb mundurowych. Pytanie mam następujące. Czy ktoś ma podobny problem i czy rzeczywiście w 2002 r byliśmy zwolnieni z owej składki w przypadku prowadzenia firmy. Jeśli tak to proszę o jakiś przepis który o tym mówił

Pozdrawiam :)

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Praca poza służbą - składka zdrowotna
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2011, 08:22:32 »
Składkę na ubezpieczenie zdrowotne cały czas od 1999r trzeba było odprowadzać; w przypadku dg podstawą jest kwota zadeklarowana, nie niższa jednak niż 75% przeciętnego wynagrodzenia wg GUS; jest sposób na uniknięcie odsetek; zawirowania też były z ustawą zmieniającą okres przedawnienia roszczeń z tytułu przedawnionych składek - dat nie pamiętam, ale kolegi to chyba nie dotyczy;
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2011, 08:26:39 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Praca poza służbą - składka zdrowotna
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2011, 11:59:58 »
Do @alkoholika bez urazy ale może to prowokacja, proponowałbym zmianę nick-a ;)
Czasem się zastanawiam czym się takie osoby kierują, tworząc tak niepowtarzalne nicki   :rofl:


Sorki za oftopa
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2011, 09:56:22 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline alkoholik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Praca poza służbą - składka zdrowotna
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2011, 08:56:21 »
Dzięki za info, przekaże koledze i ewentualnie odpisze jak sie sprawa potoczyła :straz:

A co do mojego nicka;
 to używam go od 8 czy 9 lat grając w CS-a i nigdy go nie zmieniałem :P nie jest to prowokacja, po prostu moja mała tradycja :p :straz: