Autor Wątek: Początki..  (Przeczytany 2039 razy)

Offline Kamil12

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Początki..
« dnia: Sierpień 18, 2011, 22:28:28 »
Witam,

Od jakiegoś czasu ( pare miesięcy) zastanawiam się nad dalsza swoją przyszłoscią i coraz częsciej zastanawiam się nad zostaniem zawodowym strażakiem, mam wiele pytań na ten temat, mam 22lata, nie jestem wykształcony w temacie pozarnictwa, nie umiem pływac jak również mam lęk wysokosci, choc bardzo bym chciał zostac strażakiem, jakie kroki powinienem podjąc ? zaczekac do wiosny czy startowac teraz? i wazna sprawa, jak to wygląda finansowo, na początku i dalej ? nie chodzi mi jedynie o pieniądze ale to też jest wazne.

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Początki..
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2011, 22:52:10 »
Najpierw skorzystaj z opcji szukaj, na tym forum można się "wszystkiego" w tym temacie dowiedzieć

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Początki..
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2011, 22:59:40 »
1. Nie musisz miec wiedzy z zakresu pożarnictwa żeby zostać strażakiem.
2. Pływać tez nie musisz umieć, gorzej z lekiem wysokości.
3. Albo idziesz na nabór z ulicy albo startujesz do którejś ze szkół pozarniczych.

Jeśli masz dobrze napisaną maturę(ale jesli by tak było to byłbys na studiach juz :) ) to staraj sie do SGSP(studia). Możesz też startować do Szkoły Aspirantów(studium), ale to w maju za rok dopiero, pamietajac ze mozna tylko do 23 roku zycia.
Radze Ci przeszukać dobrze forum bo jest tu wszystko na ten temat, albo wejsc na strone głowna komendy.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Początki..
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2011, 23:04:05 »
Nie ten dział, forumowicz (którego witam) nie przeczytał regulaminu, nie skorzystał z opcji Szukaj, nie zapoznał się z forum (działem Jak zostać strażakiem).
Wątek zamykam, jutro ląduje w koszu.
EGO = 1 / wiedza