Autor Wątek: Andrzej Lepper - strażak ?  (Przeczytany 2504 razy)

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Andrzej Lepper - strażak ?
« dnia: Sierpień 11, 2011, 18:29:57 »
Przeglądałem zdjęcia z pogrzebu Andrzeja Leppera. Zaskoczyło mnie to, że trumna byłego Wicemarszałka była niesiona przez strażaków. Może wiecie coś na temat tego czy Ś.P Lepper był jednym z Naszych druhów czy to kolejny raz kiedy strażacy robią za dekorację...
Zdjęcia można zobaczyć chociażby tu http://www.forum.com.pl/oferty/0d23h6jc/zdjecie.php?idzdjecia=1149271

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Andrzej Lepper - strażak ?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2011, 19:25:51 »
Podobno,( ale nie jestem pewny do końca) zakupił za własne pieniążki lublina do osp. To może dlatego nieśli, aby mu okazać szacunek.

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Andrzej Lepper - strażak ?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2011, 21:10:44 »
Z tego co mi się obiło o uszy z TV to wspierał lokalną OSP z miejscowości, której pochodził.

Offline tomek2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Andrzej Lepper - strażak ?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2011, 21:18:45 »
można również zadać pytanie czy był żołnierzem czy tylko wojsko robiło za dekorację:
http://www.forum.com.pl/oferty/0d23h6jc/zdjecie.php?idzdjecia=1149277
Pogrzeb z honorami państwowymi - stąd asysta żołnierzy i salwy podczas pogrzebu

Jeżeli płacił składkę dla OSP to przysługuje mu pogrzeb z asystą strażaków. Różnie to jest w OSP,ale w mojej nikt nie miałby nic przeciw temu żeby strażacy brali udział w ceremonii pogrzebowej. Płacił składkę więc należy go pożegnac i nie ważne czy człowiek ze świecznika czy babbcia gdzieś z końca świata.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2011, 22:05:25 wysłana przez robn »
Cudownie jest:powietrze jest! Dwie ręce mam,Dwie nogi mam.W chlebaku chleb, do chleba ser, do picia deszcz...

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Andrzej Lepper - strażak ?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 12, 2011, 07:47:43 »
... czy to kolejny raz kiedy strażacy robią za dekorację...
A może robią to z potrzeby serca?
Jest to sprawa miejscowych strażaków i chyba nie ma sensu nagłaśnianie tego na forum.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline lukasz99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Andrzej Lepper - strażak ?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 15, 2011, 09:12:00 »
Panowie Andrzej Leper figurował tam jako czlonek wspierajacy.

Offline tomek2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Andrzej Lepper - strażak ?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 24, 2011, 17:45:00 »
Cudownie jest:powietrze jest! Dwie ręce mam,Dwie nogi mam.W chlebaku chleb, do chleba ser, do picia deszcz...

Offline ospbiesal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Andrzej Lepper - strażak ?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 25, 2011, 14:50:30 »
Był...? Nie był...? co za różnica? U nas jest tak że kiedy umrze ktoś zasłużony dla naszej miejscowości/regionu czy osoba mocno nas wspierająca (nie wspominam juz o honorowych członkach OSP bo to zrozumiałe) zawsze może liczyć na anszą obecność w ostatniej drodze. Tak zwyczajnie z szacunku dla tej osoby a nie dla "dekoracji" pogrzebu (słowo "dekoracja" i tak mało pasuje do takiej uroczystości).