Autor Wątek: Rozdział 1100 Etatów  (Przeczytany 3825 razy)

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Rozdział 1100 Etatów
« dnia: Październik 28, 2005, 09:07:49 »
Cytuj
Według informacji otrzymanej z KG PSP, rozdział 1100 etatów na 2006 rok, na poszczególne województwa, przedstawia się następująco:
Dolnośląskie – 59,Kujawsko-pomorskie – 40, Lubelskie – 54 Łódzkie - 22Małopolskie – 105, Mazowieckie – 141, Opolskie – 25, Podkarpackie – 29, Podlaskie – 38, Pomorskie – 84, Śląskie – 149, Świętokrzyskie – 25, Warmińsko-mazurskie – 81, Wielkopolskie – 153, Zachodniopomorskie – 72.
Może ktoś z KG wytłumaczy jakimi kryteriami sugerowali się przy rozdziale tych etatów - brali liczbę jednostek, liczbę ludności, specyfikację regionu a może jeszcze coś innego (np. Muzea, Szkoły itp) <_<
Cytuj
·   Został wykonany i przekazany do wojewodów podział dodatkowych etatów (1100 etatów w roku 2006 - > 900 etatów kwiecień, 200 etatów czerwiec, co daje 775 średniorocznych etatów)
dlaczego tak późno dlaczego nie od 1 stycznia 2006 r.
nowych strażaków już można przyjąć, szkolić i przygotowywać do pracy w PSP !! :D  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Rozdział 1100 Etatów
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2005, 09:22:32 »
Nie jestem z KG ale wydaje mi się że znam odpowiedzi na pyt:

Cytuj
Może ktoś z KG wytłumaczy jakimi kryteriami sugerowali się przy rozdziale tych etatów - brali liczbę jednostek, liczbę ludności, specyfikację regionu a może jeszcze coś innego (np. Muzea, Szkoły itp)

Etaty rozdzielono w zależności od zapotrzebowania, choć tak czy tak pewno będzie jeszcze za mało.

Cytuj
dlaczego tak późno dlaczego nie od 1 stycznia 2006 r.
nowych strażaków już można przyjąć, szkolić i przygotowywać do pracy w PSP !!

Widocznie nie można. Może narazie jest budżet nie wystarczający. A druga sprawa - co nagle to po diable.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Rozdział 1100 Etatów
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2005, 11:03:41 »
Co sprawy etatów to należałoby zwrócić uwagę na współczynniki wykorzystania etatów na podziale bojowym. Z tego co się orientuję to najwyższy wspólczynnik jest w śląskim i małopolskiem i sięga on prawie 0,81 tzn. na 100 funkcjonariuszy 81 pracuje bezpośrednio na podziale bojowym.
Wielkopolskie z tego co pamiętam ma ten współczynnik dużo mniejszy. Coś ok. 0,72.
czyli przy drobnych korektach w wielkopolsce możnaby jeszcze wynaleźć/zorganizować etaty na podział bojowy. Tymczasem właśnie to województwo dostaje największą liczbę etatów. Pytanie dlaczego ???
Słyszałem złośliwe stwierdzenie że  z "wdzięczności"....  nie wiem jednak jak to rozumieć. <_<
Wiadomo że dążymy do założenia 1 strażak/1000 mieszkańców ale myślę że przedewszystkim komendanci powinni poszukać etatów u siebie. Skoro w innych województwach można to chyba wszędzie jest to możliwe.
Cytuj
nowych strażaków już można przyjąć, szkolić i przygotowywać do pracy w PSP
nie wiem jak u was ale u mnie chęć przejścia na emeryturę w przyszłym roku zadeklarowało ok. 40 osób. Więc będzie tych nowych dużo...

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Rozdział 1100 Etatów
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2005, 18:21:21 »
z tego co to faktycznie etaty dzielono wg wspolczynnika, ale nie ilosc strazakow podzialowych do biurowych.

wspolczynnik ze wzgledu na liczbe mieszkancow. 1 strazak na 1000 ludzi w powiecie. etaty daja tam gdzie jest najmniej strazakow w stosunku do ludnosci.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Rozdział 1100 Etatów
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2005, 20:17:19 »
Witam.
Czy kolega Stępień to ten z 13-go Posterunku? A gdzie się podziało 16 województwo czyli Lubuskie? Czyżby Polska kończyła się nadal w Kopanicy?

Pozdrawiam.

Offline wacek555

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Rozdział 1100 Etatów
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2005, 15:16:59 »
Witam
jestem w wojskowej straży w Lubuskim, zabezpieczam jednostkę wojskową i strzelnice oddalone daleko w lesie. Słyszałem że mają wycinać nasze staże a wojska w miastach ma bronić PSP, ale jak patrze na wasze problemy to zaczynam wątpić, w słuszność decyzji naszych przełożonych.
Pozdrawiam

Offline kobretti

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Rozdział 1100 Etatów
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 30, 2005, 18:10:51 »
FIREMAN 5 Pogratulaować albo jesteś lubuszaniniem albo faktycznie widzisz problem PSP N O R M A L N I E. ja na szczęscie mam problem PSP od marca z głowy po 25 latach poszedłem na emeryt. Ale to co się dzieje w PSP to jest parodia.
Przyjmowanie z układów a nie zdolnośći prak pewności co dalej.
I OSTATNIE DLACZEGO JESYT TAK MAŁO DYSKUSJI NA TEMAT ROKU 2007.01.01 CO Z EMERYTURAMI POMOSTOWYMI NA JAKICH UKŁADACH BĘDZIECIE MOGLI ODEJŚĆ.

Offline benekb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
    • http://
Rozdział 1100 Etatów
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 30, 2005, 20:28:53 »
Ale to wszystko to dopiero propozycja!!!! spotaknie jak co roku odbedzie w CSPSP w grudniu!!!!!!!!!!!!

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Rozdział 1100 Etatów
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 31, 2005, 19:39:42 »
Cytuj
6.   Komendant poinformował również, że pismo o zasadach i parametrach rozdziału etatów pozyskanych do PSP na 2006 rok przekaże dopiero w następnym dniu.
o   do piątku 27.10.2005r. pismo nie dotarło do biura ZK.   
i zapewne tak szybko nie dotrze !! :lol:
Do firemana5 moje okulary też tego niewidziały co było na stronie to zacytowałem !! :D  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Olo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Rozdział 1100 Etatów
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2005, 17:57:20 »
:ph34r: uważam , że za dużo jest biurowców ( nie ważane oficerów czy nie ) w mojej komendzie jest tak , że dwóch panów zawiaduje magazynem OC ( szacunkowa wartość sprzętu ok.500 zł ) i podręcznym magazynem części do samochodów które w większości przekazaliśmy już do OSP

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Rozdział 1100 Etatów
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 06, 2005, 10:27:25 »
myślę, że1100 etetów w skali kraju o fikcja na zamknięcie ust ludziom poważnie myślącym i ewentualnie związkom zawodowym, bo taka ilość to powinna uzupełnić stany przed reformą, a 1400 przesunięć z systemu 8 -mio godzinnego to już mnie totalnie rozwaliło. poczekamy już niedługo na efekty.
 

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Rozdział 1100 Etatów
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 16, 2005, 08:12:37 »
1100 to nie fikcja zmienił sie prezydent, zmienił się rząd i komendant główny też nam się zmienił !!! Myślę że i liczba się zmieni w dobrym słowa znaczeniu !!!
4 zmiana i po 10 dodatkowych ludzi na zmianach - fajnie byłoby no nie !!! :D  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!