Autor Wątek: Patent sternika motorowodnego - refleksje/wrażenia/wskazówki  (Przeczytany 1537 razy)

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Patent sternika motorowodnego - refleksje/wrażenia/wskazówki
« dnia: Sierpień 03, 2011, 13:44:29 »
Witam, w najbliższym czasie rozpocznę kurs sternika motorowodnego. Prosiłbym abyście podzielili się swoimi refleksjami/wrażeniami/wskazówkami odnośnie kursu ;)

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Patent sternika motorowodnego - refleksje/wrażenia/wskazówki
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2011, 16:07:45 »
Kurs jak kurs. Ja robiłem kurs w ORSie w Opolu, parę razy spotkaliśmy się na wykładach. Później wyrywkowo pytali z tego co było na wykładach, kto dobrze odpowiedział szedł na zajęcia z pływania. Tydzień później odbył się egzamin najpierw zapytali na trzy pytania później na motorówce trzeba było zrobić losowo jedną rzecz ( np. podejście do tonącego albo dobicie do brzegu co tam instruktor powiedział ) i spoko.
Ogólnie każdy zdał. Egzaminatorzy sami naprowadzali na udzielenie odpowiedzi, a na wodzie jak 15 minut poćwiczyłeś to na pewno zdałeś egzamin bo zadania wymagające nie były.
Zero stresu ogólnie :)
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline norbertkazik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Patent sternika motorowodnego - refleksje/wrażenia/wskazówki
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2011, 20:55:29 »
jeżeli kurs robisz do celów prywatnych to jest wystarczający dla amatorów ale jeżeli byś chciał pływać łodzią jako strażak to musisz mieć ukończony kurs stermotorzysty żeglugi śródlądowej-a to już jest zawód
Bóg stworzył mnie po to abym pomagał bliźnim nawet za cenę własnego życia