Autor Wątek: Wyposażenie w PSP - Realia  (Przeczytany 2685 razy)

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Wyposażenie w PSP - Realia
« dnia: Sierpień 03, 2011, 13:10:34 »
Witam.
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym jak wygląda sytuacja z wyposażeniem osobistym i nie tylko w różnych komendach w Polsce. Chciałbym abyście opisali czy jesteście zadowoleni z funkcjonowania waszych kwatermistrzostw.
W mojej komendzie dostałem na początku służby na przykład używany hełm z Kalisza, wątpliwej jakości buty z Protektora, które rozkleiły się po 2 miesiącach, a raporty najlepiej słać do Św. Mikołaja, bo większa szansa jest na to że z tamtąd przyjdzie coś nowego. Czy na przykład normalne jest to że jak uszkodzę mechanicznie stosunkowo nowy Nomex podczas zdarzenia, to muszę poczekać aż ktoś odejdzie na emeryturę aby dostać jego zdany?
Piszę to dlatego ponieważ spotykam ludzi z innych komend, którzy chodzą w hełmach Galleta (każdy z latarką przy boku), butach Haix i zastanawia mnie fakt czy takie znaczące różnice w wyposażeniu zależą od Komendanta, czy też na przykład położenia danej komendy.
Jestem stosunkowo młodym strażakiem i niektóre realia są mi mniej znane. Nie wiem na przykład jak było ileś lat wstecz, czy jest poprawa w stosunku do ubiegłych lat. Bo przecież tyle się mówi o poprawie sprzętu w PSP. A coraz więcej OSP w naszych okolicach ma lepsze wozy i wyposażenie niż JRG w której służę.

Pozdrawiam.

Offline mystery

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wyposażenie w PSP - Realia
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2011, 17:45:26 »
Napisałeś "jestem stosunkowo młodym strażakiem". Ile czsu pracujesz już?
Bo jeśli jesteś ciągle stażystą to sprawa wygląda tak, że stazysta może dostać ubranie używane, ale w dobrym stanie.

Offline adamjrg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wyposażenie w PSP - Realia
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2011, 19:24:18 »
Prawda jest taka, że to w czym chodzisz (jakość) zależy od warunków finansowych w Komendzie / chęci Komendanta do załatwiania środków na takie wyposażenie od sponsorów itd.

Zdarza się, że i Komenda jest biedna i sponsorów brak...

Jeśli jest bardzo źle napisz raport do 01, do wiadomości związków zawodowych...
...ale zwrócisz na siebie uwagę...



Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Wyposażenie w PSP - Realia
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2011, 21:21:38 »
@mystery W listopadzie będę miał 3 lata.
@adamjrg Teoretycznie mogę napisać czy to do 01 jak i do związków, ale jak mówisz oprócz zwrócenia na siebie uwagi nic nie zdziałam.
Poza tym temat nie założyłem po to aby się tylko żalić, zastanawia mnie też to jak wygląda sytuacja w innych komendach.

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Odp: Wyposażenie w PSP - Realia
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2011, 01:59:32 »
Witam. Trochę nie rozumiem stwierdzenia że komenda jest biedna. Jak ktoś lubi druciarstwo to tak jest. Jak komendant nie przywiązuje uwagi do tego jak wyglądają jego ludzie ... Pieniądze są tylko trzeba chcieć wydać je na wyposażenie osobiste.  U mnie w komendzie nie ma problemu z zakupem butów hełmów i innych rzeczy. Co prawda trochę to trwa ale nie ma problemu. Kilka lat temu już nie pamiętam dokładnie były kupowane hełmy i ubrania specjalne które nie były finansowane ze środków komend. Wybór należał do komendy jakiej firmy kupią.

Offline yanek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Wyposażenie w PSP - Realia
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2011, 21:27:03 »
Witam. Pracuję w jednej z podwarszawskich komend i w sumie nie mogę narzekać na wyposażenie osobiste. Piszę raport i po zaopiniowaniu go przez szefa zmiany i dowódcę JRG otrzymuję to czego potrzebuje, jak jest na magazynie to od ręki a jak nie ma to kwatermistrz zamawia. Jedyne co mnie wkurza to to że co zamówienie jest wyposażenie od innego producenta. Tj. na jednostce mamy chyba ze 4 rodzaje hełmów, 3 rodzaje ubrań specjalnych, butów itp. Po prostu czasami strażacy z jednej obsady samochodu wyglądają jak z kilku różnych JRG  :mellow:. To w sumie mała wada, ale rzucająca się w oczy. Pozdrawiam
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Wyposażenie w PSP - Realia
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2011, 22:11:48 »
Jedyne co mnie wkurza to to że co zamówienie jest wyposażenie od innego producenta. Tj. na jednostce mamy chyba ze 4 rodzaje hełmów, 3 rodzaje ubrań specjalnych, butów itp.

Może służy to wypróbowaniu asortymentu z różnych źródeł i wybraniu tego najlepszego, najbardziej chwalonego ;)
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline yanek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Wyposażenie w PSP - Realia
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2011, 08:24:35 »
Cytuj
Może służy to wypróbowaniu asortymentu z różnych źródeł i wybraniu tego najlepszego, najbardziej chwalonego ;)

Hehe. Pracuje już trochę i wiem że nie jest to próbowanie nowego asortymentu ale zakup tańszego a nie znaczy lepszego. Jest to powiedzmy zrozumiałe w dobie "kryzysu" ale powiem szczerze że prawie zawsze zakup lepszego i co za tym idzie droższego sprzętu bardziej się opłaca.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2011, 11:07:50 wysłana przez robn »
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"