Autor Wątek: Przestrzeganie bhp w straży pożarnej  (Przeczytany 19813 razy)

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Przestrzeganie bhp w straży pożarnej
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 02, 2013, 20:01:38 »
Cytuj
Odnośnie pierwszych wątków poświęconych pilarkom, to szczerze mówiąc bazując na samym szkoleniu podstawowym OSP nie odważyłbym się ciąć drzewa. Miałem o tej czynności jakieś pojęcie wcześniej, więc myślę że te kilka słów teorii i brak zajęć praktycznych w skali 1:1 z prawdziwym drzewem, konarem na wysokości, to dużo za mało jak dla pilarza przy działaniach. Zresztą ja mam taką zasadę- jeśli nie muszę, przy akcji nie używam pił, pilarek. Nie brakuje ludzi którzy dziesiątki lat pracują z takim sprzętem, a ja będę zdobywał doświadczenie. Oczywiście jeśli będzie potrzeba- mogę pracować z piłami, nie ma problemu. Wolę być ostrożnym, bo sporo ludzi ma wypadki przy pracy z urządzeniami tnącymi. Wśród nich trafia się niemało profesjonalistów.
Dlatego właśnie potrzebni są ,,starzy", o których ktoś kiedyś napisał że umieli tylko chlać. To oni potrafili jednak nauczyć  posługiwania się sprzętem hydraulicznym i pilarkami. Czy na kursie pilarza nauczymy się więcej ???? Być może, czy będzie to praktyka???No niestety nie. Praktyki nie nabierzemy po żadnych kursach  pilarza, my nie ścinamy lasów, ludzie. Ile tak naprawdę drzew przyszło wam ściąć podczas akcji?A ile drzew trzeba było usunąć na cito???Wystarczy trochę praktyki i zdrowy rozsądek.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.