Autor Wątek: Potwierdzenie udziału z zdarzeniu - zaświadczenie dla pracodawcy  (Przeczytany 8155 razy)

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Witam koledzy.
Pilnie potrzebuję wzoru zaświadczenia dla jednego druha do pracy, na którym będzie napisane że brał udział a akcji w takich i takich godzinach tego i tego dnia co uniemożliwiło mu dotarcie do pracy na czas lub coś w tym stylu. Dzwoniłem na MSK i powiedzieli, że mogą coś takiego wystawić ale musi po to przyjechać naczelnik a naczelnik w tej chwili jest poza zasięgiem. Powiedzieli też że naczelnik może takie zaświadczenie wystawić a wtedy ten druh przyjedzie z nim do nich i oni podbiją mu pieczątką że zgodne z ewidencją zdarzeń i tyle. Tylko, że nigdy jeszcze czegoś takiego nie wystawialiśmy no i nie mamy wzoru takiego dokumentu. Gdyby któryś z kolegów posiadał to bardzo proszę o udostępnienie.

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Potwierdzenie udziału z zdarzeniu - zaświadczenie dla pracodawcy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2011, 12:24:46 »
Cytuj
Tylko, że nigdy jeszcze czegoś takiego nie wystawialiśmy no i nie mamy wzoru takiego dokumentu. Gdyby któryś z kolegów posiadał to bardzo proszę o udostępnienie.

bo nie ma wzoru na takie coś. Musisz stworzyć coś sam. Domyślam się, że matura zaliczona, więc nie powinno być problemu.

Offline adrian.pilchowice@vp.pl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
  • KSRG
Ludziom na pomoc , Bogu na chwałę

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Potwierdzenie udziału z zdarzeniu - zaświadczenie dla pracodawcy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2011, 14:01:13 »
bo nie ma wzoru na takie coś. Musisz stworzyć coś sam. Domyślam się, że matura zaliczona, więc nie powinno być problemu.

Fakt problemu nie będzie :) Myślałem po prostu, że jest jakiś odgórnie zatwierdzony wzór takiego dokumentu. :)

możesz skorzystać z np. tego:

http://www.gczk.otmu.pl/index.php?option=com_remository&Itemid=12&func=startdown&id=6

 :google: :google:

Wielkie dzięki. O coś takiego mi chodziło :)

Offline cechupsp

  • Odzież dla Straży Pożarnej
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • www.cechu.pl
    • CECHU - Odzież Ratownicza
Odp: Potwierdzenie udziału z zdarzeniu - zaświadczenie dla pracodawcy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2011, 14:16:37 »
A nie wystarczy Informacja ze zdarzenia + potwierdzenie udziału. Czyli to co zawsze robi się do każdego zdarzenia. W meldunku jest data i godziny udziału, a w potwierdzeniu nazwiska osób biorących udział w zdarzeniu
CECHU - Odzież Ratownicza

http://Odzież Ratownicza

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Potwierdzenie udziału z zdarzeniu - zaświadczenie dla pracodawcy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2011, 21:16:40 »
A nie wystarczy Informacja ze zdarzenia + potwierdzenie udziału. Czyli to co zawsze robi się do każdego zdarzenia. W meldunku jest data i godziny udziału, a w potwierdzeniu nazwiska osób biorących udział w zdarzeniu
No właśnie nie ma nazwisk osób biorących udział po u nas po powrocie nikt nie pyta kto brał udział. Jedynie kto był dowódcą. A lista osób biorących udział idzie co kwartał, 2 kopie 1 do MSK 2 do gminy. A sprawa dotyczy zdarzenia z 20.07 więc w MSK jeszcze nie wiedzą kto faktycznie brał udział.

Offline CVY

  • str.
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • KP PSP
Odp: Potwierdzenie udziału z zdarzeniu - zaświadczenie dla pracodawcy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 28, 2011, 22:44:38 »
Cytuj
No właśnie nie ma nazwisk osób biorących udział po u nas po powrocie nikt nie pyta kto brał udział. Jedynie kto był dowódcą. A lista osób biorących udział idzie co kwartał, 2 kopie 1 do MSK 2 do gminy. A sprawa dotyczy zdarzenia z 20.07 więc w MSK jeszcze nie wiedzą kto faktycznie brał udział.

Tak, ale jakoś na bieżąco na pewno macie udokumentowane, kto i kiedy brał udział w działaniach. U nas w każdym razie każdy ma swoją kartę i tam wpisywany jest numer zdarzenia, czas itd. Wszyscy wiedzą kiedy, na jakim zdarzeniu byli i ile czasu tam spędzili. Karta, która idzie do gminy raz na kwarta w celu wypłaty ekwiwalentu to w ogóle odrębna sprawa
pozrawiam

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Potwierdzenie udziału z zdarzeniu - zaświadczenie dla pracodawcy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 28, 2011, 22:52:26 »
Dzwoniłem na MSK i powiedzieli, że mogą coś takiego wystawić ale musi po to przyjechać naczelnik a naczelnik w tej chwili jest poza zasięgiem. Powiedzieli też że naczelnik może takie zaświadczenie wystawić a wtedy ten druh przyjedzie z nim do nich i oni podbiją mu pieczątką że zgodne z ewidencją zdarzeń i tyle.
to jak naczelnik wystawi to zaświadczenie u siebie skoro jest poza zasięgiem ??? Czy mam rozumieć że macie zamiar sfałszować dokumentację??? A więc ktoś się podpisze za naczelnika? Na takie poczynania są artykuły w kodeksie karnym
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Potwierdzenie udziału z zdarzeniu - zaświadczenie dla pracodawcy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 28, 2011, 22:58:53 »
Od czego jest zastępca naczelnika? Już sama nazwa wskazuje, że ma zastępować naczelnika np. pod jego nieobecność.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Potwierdzenie udziału z zdarzeniu - zaświadczenie dla pracodawcy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 28, 2011, 23:36:00 »
M.in. z tego typu powodów w coraz większej ilości KP dani druhowie wprowadzani są do SWD, a osoby biorące udział w danym zdarzeniu, ich nazwiska podawane są telefonicznie do PSK -> są wprowadzane do meldunku, wszystko odbywa się o wiele szybciej, mniejsze pole do kombinacji, a i mniej roboty dla każdej ze stron później, szczególnie jeśli chodzi o rozliczenia z gminą.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline jasiuf

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Potwierdzenie udziału z zdarzeniu - zaświadczenie dla pracodawcy
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 28, 2011, 23:50:00 »
Albo ja się nie znam, albo w nowym rozporządzeniu ws. ksr-g jest załącznik nr 11 czyli wzór potwierdzenia udziału w działaniach ratowniczych.
I w dodatku w tekście rozporządzenia stoi jak wół, że udział w działaniu ratowniczym danego ratownika potwierdza KDR!

Offline cechupsp

  • Odzież dla Straży Pożarnej
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • www.cechu.pl
    • CECHU - Odzież Ratownicza
Odp: Potwierdzenie udziału z zdarzeniu - zaświadczenie dla pracodawcy
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 29, 2011, 15:00:08 »
dokładnie tak jak wcześniej pisałem i teraz pisze jasiuf jest wzór 11, on dotyczy tak samo strażaków PSP jak i OSP, rozumiem że po każdym zdarzeniu z udziałem waszej OSP dzwonicie do JRG czy do MSK/PSK (w różnych komendach odbywa się to różnie) tam podajecie co dokładnie robiliście, użyty sprzęt itd. powinniście też podawać nazwisko dowódcy, wszystkich druhów biorących udział,
CECHU - Odzież Ratownicza

http://Odzież Ratownicza

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Potwierdzenie udziału z zdarzeniu - zaświadczenie dla pracodawcy
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 29, 2011, 15:58:50 »
to jak naczelnik wystawi to zaświadczenie u siebie skoro jest poza zasięgiem ??? Czy mam rozumieć że macie zamiar sfałszować dokumentację??? A więc ktoś się podpisze za naczelnika? Na takie poczynania są artykuły w kodeksie karnym
Źle się wyraziłem. Naczelnik jest poza zasięgiem MSK, po prostu z przyczyn osobistych nie ma czasu żeby się tam udać ale my mamy możliwość żeby udać się do niego z pisemkiem po podpis i tak też zrobiłem.

Albo ja się nie znam, albo w nowym rozporządzeniu ws. ksr-g jest załącznik nr 11 czyli wzór potwierdzenia udziału w działaniach ratowniczych.
I w dodatku w tekście rozporządzenia stoi jak wół, że udział w działaniu ratowniczym danego ratownika potwierdza KDR!

Być może tak właśnie jest. Nie jesteśmy w KSRG a poza tym nikt nie powiedział nam, że taki druk jest nawet Panowie z MSK o tym nie wspomnieli.

dokładnie tak jak wcześniej pisałem i teraz pisze jasiuf jest wzór 11, on dotyczy tak samo strażaków PSP jak i OSP, rozumiem że po każdym zdarzeniu z udziałem waszej OSP dzwonicie do JRG czy do MSK/PSK (w różnych komendach odbywa się to różnie) tam podajecie co dokładnie robiliście, użyty sprzęt itd. powinniście też podawać nazwisko dowódcy, wszystkich druhów biorących udział,

Tak zgadza się po każdym zdarzeniu dzwonimy do MSK i podajemy różne informacje. Podajemy też kto dowodził ale o nazwiska pozostałych osób uczestniczących nikt nas nigdy nie pyta. Nie moja wina, że takie są u nas zwyczaje. Gdyby dyspozytor zapytał to otrzymał by takie informacje ale najwyraźniej nie są one mu do niczego potrzebne.
Dopiero od niedawna MSK zaczęło wymagać 2 kopii list osób biorących udział w zdarzeniu ( tych które idą co kwartał najpierw do MSK później do gminy z listą płac) do niedawna szła tylko 1 kopia do MSK tam pieczątka i leciała do gminy więc w MSK nie zostawało nic na temat tego jakie osoby brały udział w zdarzeniu. Teraz dostają to co kwartał i zostaje to u nich.

Tak, ale jakoś na bieżąco na pewno macie udokumentowane, kto i kiedy brał udział w działaniach. U nas w każdym razie każdy ma swoją kartę i tam wpisywany jest numer zdarzenia, czas itd. Wszyscy wiedzą kiedy, na jakim zdarzeniu byli i ile czasu tam spędzili. Karta, która idzie do gminy raz na kwarta w celu wypłaty ekwiwalentu to w ogóle odrębna sprawa
pozrawiam

Jedyne miejsce gdzie wszystko jest zapisywane czyli kto kiedy i jak długo to Książka Naczelnika, nigdy nikt od nas (ani od żadnej jednostki w gminie) nie wymagał czegoś takiego.

Offline cechupsp

  • Odzież dla Straży Pożarnej
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • www.cechu.pl
    • CECHU - Odzież Ratownicza
Odp: Potwierdzenie udziału z zdarzeniu - zaświadczenie dla pracodawcy
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 29, 2011, 20:23:39 »
No to faktycznie trochę dziwnie że nie pytają kto był, u nas od zawsze pytamy o osoby które biorą udział w zdarzeniu, bez względu czy OSP jest w KSRG czy nie
CECHU - Odzież Ratownicza

http://Odzież Ratownicza

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Potwierdzenie udziału z zdarzeniu - zaświadczenie dla pracodawcy
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 30, 2011, 01:04:19 »
No to faktycznie trochę dziwnie że nie pytają kto był, u nas od zawsze pytamy o osoby które biorą udział w zdarzeniu, bez względu czy OSP jest w KSRG czy nie

No widzisz a u nas jest inaczej. Chociaż wcale nie powiem, że lepiej (w sumie to mogli by w końcu ustalić konkretne jednolite zasady obowiązujące wszystkich dyspozytorów MSK/PSK przy dysponowaniu OSP nie ważne czy w czy poza KSRG) Ja osobiście nawet bym wolał gdyby dowódca po zdarzeniu podawał dla MSK kto był bo nie zawsze jestem przy zdarzeniu żeby wiedzieć kto brał udział i zapisać to w książce a później trzeba dzwonić i pytać po ludziach bo akurat dowódca był zakręcony i zapomniał zapisać w zeszyciku, a tak to bym zadzwonił do MSK i wszystko było by jasne i nie tylko dla tego... No cóż, Europa nie dla wszystkich, my wciąż w dawnym bloku wschodnim, przynajmniej w tej kwestii, totalna samowolka byle by na papierze grało... :)