Autor Wątek: Jak Założyć Stronę Www Osp?  (Przeczytany 7443 razy)

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Jak Założyć Stronę Www Osp?
« dnia: Październik 25, 2005, 23:07:38 »
chcielibyśmy założyć stronę www o naszej OSP może wiecie jak to zrobić ?po najtańszej lini oporu czekam na wasze opinie sugestie i informacje
Kontakt na forum lub marcin.grzelaczyk@wp.pl
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Jak Założyć Stronę Www Osp?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2005, 23:18:43 »
Pogadaj z druhem Markiem który jest autorem strony http://www.strazacy.pl/
Z tego co wiem to zajmował się on tworzeniem bardzo ładnych stron dla OSP za bardzo małe pieniążki.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2005, 23:19:02 wysłana przez aniolstroz »

Offline mrovka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Jak Założyć Stronę Www Osp?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2005, 19:04:17 »
ja osobiście zrobiłem stronkę http://osp.bojszowy.prv.pl. jeśli chodzi o zrobienie takiej stronki to jest to dosyć drogie ale ja moge zrobić taką lub inną za bardzo małe pieniądze i umieścić ją na serwerze. a jeśli chodzi o serwer to są dwie możliwości:
darmowe serwery WWW albo płatne serwery. płatne z reguły są tak w cenie około 79 zł na rok za użytkowanie. darmowe natomiast są oczywiście za darmo ale są na nich ograniczenia: mniej miejsca na serwere na umieszczenie strony, reklamy i ograniczenia w wielkości plików i limitu odwiedzin. ale np serwer darmowy na interii jest godny polecienia jak na początek. jeśli masz jakies pytania to pisz a z przyjemnością pomoge.....

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Jak Założyć Stronę Www Osp?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2005, 20:05:45 »
witam. ja sam postanowiłem zrobić strone www mojej OSP. uznałem ze 50MB które oferuje mi neostrada w zupełności wystarczy. popytaj sie druhów ze swojej OSP może ktoś dysponuje miejscem na serwerze, a zrobić to juz chyba nie problem. pozdrawiam

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Jak Założyć Stronę Www Osp?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 27, 2005, 21:01:26 »
Cóż, zapewne nie znasz się na Tworzeniu Stron WWW, pisząc taki temat. Możesz zamówić ją u wolnych strzelców. Polecam serwis ( www.webhelp.pl ), proszę dać tam ogłoszenie, co, jak i w jakiej cenie można to zrobić.

Ewentualnie poszukać kogoś w okolicy, kto zna się na projektowaniu.

Serwer to już druga sprawa. Znam się na hostingu i dobry, spolidny hosting, kosztuje do 300 zł/ rok, powiem że jest to dobra cena. Dlaczego? Liczy się jakość, jest wiele hostingów ( krzaków ), które prowadzone są przez 'dzieci', a ceny to od 10 - 15 zl miesięcznie. Tanio i śmiesznie, bo przeważnie admin takiego serwera nie zna się na rzeczy, a żywotność takowej firmy to kilka miesięcy. W taki sposób możecie znaleść się na lodzie.  Osobiście polecam firmę www.4vip.pl, z której usług korzystam. Ceny faktycznie malutkie, ale jest to sprawdzony hosting. Jeżeli chcesz więcej ofert to zapraszam na www.top100.pl - tam znajdziesz najlepsze firmy w Tym zakresie.
Pozatym możesz pisać emaile do firm hostingowych z prośbą o sponsoring, ale to dopiero jak masz gotowy projekt WWW.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania to zapraszam na porta@jportal.pl ... Z chęcią odpowiem na wasze pytania i nakieruję na dobrą drogę.

Pozdrawiam,
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Jak Założyć Stronę Www Osp?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 27, 2005, 22:29:04 »
Cytuj
marcin.grzelaczyk@wp.pl
Ja może nie w temacie, ale chciałem tylko spytać, gdzie Ty Marcin tak zapier...asz, znaczy idziesz tak szybko? :lol:  
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Jak Założyć Stronę Www Osp?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 28, 2005, 02:48:22 »
Ja się spieszę




 i tak zap....... bo mnie ż
ycie dogania a mam już   70  lat



do setki

A po drugie

to

zginęła mi

Żona kto Ją znajdzie dostanie po ryju :D  
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2005, 02:53:35 wysłana przez Marcin Grzelaczyk »
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Jak Założyć Stronę Www Osp?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 28, 2005, 08:03:11 »
U nas mam możliwość zrobienia strony o OSP jako podstrony w Urzędzie Miejskim.
Dostalibyśmy wystarczającą ilość miejsca. Stronę robiłby informatyk gminy. My byśmy robili projekty informacji w Word i dostarczali zdjęcia w Jpg.  Napiszcie czy już ktoś to praktykował i czy ma to sens.  Pozdrowienia Krzysiek.
 

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Jak Założyć Stronę Www Osp?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 28, 2005, 09:30:02 »
Cytuj
Serwer to już druga sprawa. Znam się na hostingu i dobry, spolidny hosting, kosztuje do 300 zł/ rok, powiem że jest to dobra cena. Dlaczego? Liczy się jakość, jest wiele hostingów ( krzaków ), które prowadzone są przez 'dzieci', a ceny to od 10 - 15 zl miesięcznie. Tanio i śmiesznie, bo przeważnie admin takiego serwera nie zna się na rzeczy, a żywotność takowej firmy to kilka miesięcy.

Porta - nawet nie wiesz jakie głupoty opowiadasz. Mój kumpel ma serwer z bardzo dobrymi warunkami (100 MB na dane i bandwitch 4 GB na miesiąc) za 25 zł ROCZNIE. Serwer ten istnieje od 2 lat i nie ma z nim żadnych problemów - wszystko chodzi przepięknie.

Offline mrovka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Jak Założyć Stronę Www Osp?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 28, 2005, 16:58:38 »
ksiwek ja bym osobiście polecił wam dostarczanie informatykowi informacji zapisanych jako pliki .txt bo po skopiowaniu tekstu z worda do html-a używając jakiegos programu do stron WWW wskakują znaczniki z worda które dużo zajmuja a są nie potrzebne, bo przy pomocy kodu html można je bardzo zmniejszyc. a zdjęcia jak najbardziej mogą być JPG.

--------------
pozdrawiam

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Jak Założyć Stronę Www Osp?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 28, 2005, 18:15:25 »
Nie wygaduje głupot, bo chodzi mi o większość. Oczywiście są wyjątki, ale zgodziłbyś się ze mną, gdybyś siedział w Tym temacie tyle co ja ...  
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Jak Założyć Stronę Www Osp?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 30, 2005, 22:17:35 »
Mam propozycję!! W prawie każdej mieścinie, gminie czy wiosce są szkoły podstawowe, gimnazja, itd. Pracują tam zazwyczaj nauczyciele informatyki z którymi też się można dogadać odnośnie stworzenia serwisu. Można nawet załatwić z nimi że zrobią to uczniowie w ramach zajęć, a wtedy nie ma kosztów - proste.

odnośnie serwera - moja jednostka korzysta z darmowego konta na republice i na razie wystarcza - mamy tylko 9 MB!!!! Wiem - większość napisze że to za mało jak na stronkę - ale dla zareklamowania się w świecie na początek wystarczy, a nie każdą jednostkę stać na wprowadzenie stałych kosztów do i tak ubogich budżetów. No i wiem z doświadczenia że takie strony nie należą do typu - prosty banner i nic poza tym, bo brakło miejsca. Jeśli chodzi o serwer w UM to jeśli jest taka możliwość to polecam - nie dość że za darmo to jeszcze stała opieka fachowca

 
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Jak Założyć Stronę Www Osp?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 10, 2005, 20:22:04 »
A ja zapytam trochę z innej beczki - jakiego programu używacie do tworzenia, bądź "moderowania" stron?

Offline mrovka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Jak Założyć Stronę Www Osp?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 11, 2005, 18:26:20 »
ja używam frontpage do tworzenia stron no i notatnika, chociaż lepiej w notatniku nie pisać bo nie zawsze polskie litery działają na stronie. a wysyłanie plików na stronę to przez total commandera. a przy tworzeniu to jeszcze paint, photoshop, paint shop pro, acdsee i co pod kursor wpadnie  :lol:  

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Jak Założyć Stronę Www Osp?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 11, 2005, 18:28:11 »
A program typu "Pajączek" lub "NVU"(spolszczona wersja)?? :blink:  

Offline mrovka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Jak Założyć Stronę Www Osp?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 12, 2005, 01:49:03 »
no jaknajbardziej można też używać programów typu pającek, nie trzeba tyle pisać  :D to zależy od tego kto co lubi i w czym mu sie lepiej pracuje.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Jak Założyć Stronę Www Osp?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 12, 2005, 08:40:50 »
Republika - Oczywiście, jeżeli strona jest zrobiona w HTML'u, a teraz jest era " PHP" ;-)

Nauczyciele ? Czasami niektórzy nie są obeznani w Tym temacie, a uczniowie ... Mój boże co to wyjdzie ...  Choć może będzie wśród uczniów jakiś "webmaster" ;-)

Co do programu?

- Adobe Photoshop - wersja 30 dniowa, bo robię małe graficzki, nie jestem grafikiem ....
- Notatnik ;-) - Po co więcej ?


 
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline druh Marek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 247
Jak Założyć Stronę Www Osp?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 13, 2005, 19:06:23 »
po pierwsze: serwery z neostrady nie mają obsługi PHP ani bazy mysql (no chyba że teraz pozmieniali w co wątpię)
stronę najlepiej jest postawic na dobrym i prostym systemie newsów - prosta edycja, dodawanie itd. czyli wymagane jest PHP (niekoniecznie z bazą mysql, są skrypty, które działają na plikach tekstowych)

co do tanich serwerów, to nie trzeba wydawać 100zł na rok

wystarczy najtańszy pakiet z webd.pl a masz 100mb miejsca do wykorzystania :)

wiadomo, jesli ktoś nie ma pojecia jak instalować skrypty php, lekka ich modyfikacja itd. to pozostaje gmyranie w html'u bądź zapłacenie komuś, kto to wykona :)

btw. swego czasu był u mnie konkursik, kto doda 100 sensownych zdjęc o straży pożarnej na www.galeria.strazacy.pl - dostawał konto 50mb na rok :) na moim serwerze :)

były 3 miejsca ale konkurs się już zakończył - 3 finalistów :)



 

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Jak Założyć Stronę Www Osp?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 19, 2005, 17:51:27 »
Marku ... webd.pl? - Proszę przeczytać opinie na temat ich usług ...

www.forum.webhelp.pl - w jednym z działów znajdziecie mnóstwo opinii na temat różnych usługodawców w tym zakresie :)
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline druh Marek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 247
Jak Założyć Stronę Www Osp?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 21, 2005, 21:09:10 »
no wiem wiem, mieli zgrzyty, a kto nie miał :P mam u nich już od chyba półtorej roku i nie narzekam :) admini mili i skorzy do pomocy, wszystko chula :) czasem tylko chwilowe awarkie (kilkusekundowe).  

Uwaga, jest jeszcze jedno miejsce na stronę www (50mb) gdyz cudik nie potrzebuje tej przestrzeni.

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Odp: Jak Założyć Stronę Www Osp?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 25, 2006, 17:14:39 »
A czy ktoś ma stronę o OSP jako podstronę np. w urzędzie miejskim ?
Jeśli tak to podajcie linki z chęcią przejrzę bo jak dla nas to będzie najlepsze wyjście żeby mieć swoją stronę.
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Jak Założyć Stronę Www Osp?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 11, 2006, 18:40:04 »
Nie jest to najlepszym wyjściem ... Po co być uzależnionym od kogoś również w Internecie? Poszukajcie jakiegoś webmastera w okolicach ...
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline raszejj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
    • OSP Długie
Odp: Jak Założyć Stronę Www Osp?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 19, 2006, 18:49:50 »
 :huh: :huh:Ja zrobiłem już strone i to chyba nie niezła ale nie wiem jak ja umieścić w necie tak abym móg ja uakułalniać....

prosze o pomoc

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Jak Założyć Stronę Www Osp?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 20, 2006, 18:47:34 »
Poszukaj na google, albo webpark.pl - znajdziesz tam wskazówki, jak zamieścić swoją WWW w globalnej sieci.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline brydziu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
    • http://www.strazak.com
Odp: Jak Założyć Stronę Www Osp?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 20, 2006, 18:55:18 »
Najlepiej to zaloz sobie darmowe konto  FTP. Bedziesz mial haslo i login i wrzucisz stronke przez jakis menager ftp. Polecam Total Commandera.

Wiecej na ten temat znajdziesz na jakis portalach, ktore oferuje darmowe ftp.
www.strazak.com
http://blog.strazak.com
www.ratownik.net
gg:1963560 email:brygada@strazak.com