Autor Wątek: Idealne Osp  (Przeczytany 6199 razy)

Offline strazak14

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
    • http://
Idealne Osp
« dnia: Październik 25, 2005, 16:03:50 »
witam jak waszym zdaniem powinno wygladac idealne osp odpowiedzcie

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Idealne Osp
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2005, 17:47:38 »
idealne OSP nie to hyba niemożliwe
 
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Idealne Osp
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2005, 17:55:11 »
Winna być to straż bez alkoholu, z poszanowaniem munduru, z odpowiedzialnymi i właściwie wyszkolonymi członkami. Posiadająca minimalne niezbędne wyposażenie w sprzęt który zaspokoi potrzeby najczęściej wykonywanych akcji ratowniczych. OSP winna być niezależna od urzędów gmin a nadzór winien nad jednostką sprawować ktoś wykształcony w tym kierunku, który wie po co jest straż stworzona.



Edytuję:
Do Marcina - dlatego OSP tak wygląda, jak burmistrz ok to OSP jest silna, jak burmistrz ma w nosie OSP, to OSP wygląda jakby była z nosa wyciągnięta.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2005, 18:15:19 wysłana przez SenseY »

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Idealne Osp
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2005, 18:01:00 »
dokładnie SenseY ale jak tu dzisiaj być niezależnym od gminy
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline mrovka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Idealne Osp
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 27, 2005, 19:06:19 »
niezależnym od gminy jest ciężko bo gmina w końcu sponsoruje, wykłada kase na sprzęt i pomaga w załatwianiu wielu spraw.....

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Idealne Osp
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2005, 20:09:48 »
I po raz kolejny kolega Sensey ma po części racje - zgadzam się, z tym co napisał do momentu, w którym napisał, że powinna być jednostka niezależna od gminy... Czy któraś jednostka w Polsce jest niezależna od gminy? <_< Głęboko w to wątpię ale "a nóż"... :P
Uważam także, że alkohol, ściemniacze i  zadymiacze won. Dla takich miejsca w straży nie ma i z tym będę walczył jak zostanę wybrany w wyborach  B)
Pozdrawiam

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Idealne Osp
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 11, 2005, 03:07:15 »
Walczyć to mogli pod Grunwaldem
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Idealne Osp
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 11, 2005, 10:50:18 »
A pewno, że mogli - bo przecież to robili.
Specjalnie dla Ciebie Marcinie wyraz "walczyć" zastąpię wyrazem - "trudzić się" B)

Mam nadzieję, że teraz moja odpowiedź będzie już dla Ciebie satysfakcjonująca :lol:

Pozdrawiam

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Idealne Osp
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 11, 2005, 14:27:49 »
Przede wszystkim powinno mieć potencjał ludzki (pożądnych, rozsądnych ludzi, dobrze wyszkolonych, paru zapaleńców). Zeby to zapewnić trzeba mić instrumenty takie jak odpowiedni sprzęt, możliwości wpływu na członków (wchodzą w gre pieniądze, gdyż czasy czynów całkowicie społecznych mijają powoli bez powrotnie) no i oczywiście sprzyjającą władze w gminie.

Ps. w mojej jednostce chłopaki kasy nie biorą. Dotychczas należymy w powiecie do najlepszych ale wiem, że wiecznie ten stan trwał nie bedzie chyba, że pjawi sie skromna motywacja finansowa.  

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Idealne Osp
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 11, 2005, 14:44:34 »
Jak OSP będzie idealne, to nie będzie trzeba PSP ...  
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline YODA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Idealne Osp
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 12, 2005, 18:18:38 »
- bez wódy
-bez imprez w remizie
-bez alarmów

 

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Idealne Osp
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 12, 2005, 20:42:11 »
Cytuj
I po raz kolejny kolega Sensey ma po części racje - zgadzam się, z tym co napisał do momentu, w którym napisał, że powinna być jednostka niezależna od gminy... Czy któraś jednostka w Polsce jest niezależna od gminy? dry.gif Głęboko w to wątpię ale "a nóż"... tongue.gif
Uważam także, że alkohol, ściemniacze i zadymiacze won. Dla takich miejsca w straży nie ma i z tym będę walczył jak zostanę wybrany w wyborach cool.gif
Pozdrawiam

Nie wiem dlaczego piszesz po raz kolejny - bo nie przypominam sobie abyś kiedykolwiek mi uwagę na cos zwracał. Ja wiem że OSP jest zależne od gminy, a w związku z tym jest lokalnie upolitycznione. Dlatego zaznaczyłem to w poprzednim poście. Bo wg mnie jednostka OSP idealna to jednostka niezależna. Ale niezależna od wójta, burmistrza i radnych. Nad OSP winien ktoś być, ale ktoś kto się na tym doskonale zna, u mnie w gminie niestety takiego człowieka nie ma. Jednostka moja się trzyma tylko dzieki nam strażakom, nie mamy z nikąd wsparcia, mało tego burmistrz rzuca nam kłody pod nogi.

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Idealne Osp
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 12, 2005, 23:13:29 »
Idealne OSP... pełne ambitnych ludzi, bez alkoholu, działające społecznie, mające pieniądze na takie działanie...  
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Szamil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
    • http://www.osp.szczepanow.pl
Idealne Osp
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 24, 2005, 08:13:24 »
- Regularnie szkolace sie,
- kładace nacisk na rozwoj (mlodziezowka)
- prowadzace dzialalnosc kulturalna.

Ale to lubi budzic zazdrosc...
Szamil
Walczyć - często, dać się pobić - czasami, dać się zniszczyć - nigdy!

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Idealne Osp
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 24, 2005, 08:58:00 »
Z G O D A
żeby ona panowała wśród druhów
i
D O B R A   W S P Ó Ł P R A C A
oraz
ŚWIADOMOŚĆ POTRZEBY TAKIEJ ORGANIZACJI NIE TYLKO WŚRÓD MIESZKAŃCÓW ALE I WŁADZ SAMORZĄDOWYCH I FIRM

reszta sama przyjdzie
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Idealne Osp
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 25, 2006, 22:32:56 »
Idealnej jednostki chyba niema i nie bedzie co najwyzej bardzo dobra, w ktorej sa ambitni zaangazowani dzialacze, wspolpracojacy ze soba, no i oczywiscie bez alkoholu...

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Idealne Osp
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 25, 2006, 22:59:06 »
Z punktu widzenia władz mojej gminy to taka: która nic niekosztuję, nie wyjeżdża do interwencji, obsługuje wszystkie imprezy gminne i kościelne i ładnie wygląda w mundurach, a remiza jest na pokaz dla zapraszanych gości podczas organizowanych tam przez wójta imprez !!! Choć nasze wyobrażenie w tym temacie nie odbiega od wyobrażeń większości z was drodzy koledzy.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Idealne Osp
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 01, 2006, 20:13:11 »
Cytuj
niezależnym od gminy jest ciężko bo gmina w końcu sponsoruje, wykłada kase na sprzęt i pomaga w załatwianiu wielu spraw.....
nie zgodze się bo od gminy dostaliśmy w zeszłym roku aż 1 węża W52!!!i na paliwo na wyjazdy!!!

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Idealne Osp
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 15, 2006, 14:26:40 »
Idealna OSP jest mozliwa.ale potrzebne sa do tego spelnione pewne warunki,ktore beda zapewnialy godny byt.wcale nie musi to byc straz bez alkoholu,bo kto umie pic ten nie bedzie mial z tego powodu problemow.glownymi warunkami w/g mnie powinny byc:
-dobra wspolpraca z urzedami gminy lub miasta
-dobra wspolpraca z jednostkami psp i osp
-inny rzads wydajacy madre decyzje a nie co chwila jakies kategoryzacje i joty
-lub jak to jest np.w austrii zlikwidowac jednostki zawodowe i sami policzcie ile pieniedzy byloby na jednostki osp,tam funkcjonuje to idealnie,tylko ze u nas mamy zbyt madry rzad na takie cos
-lepsze dotacje na sprzet i umundurowanie
-zaangazowanie i poswiecenie dla tego co sie robi.
jak to bedzie,to reszta sama przyjdzie,a i nowi ochotnicy beda sie pojawiac,czyz nie tak??
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Idealne Osp
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 17, 2006, 17:00:48 »
To wszystko co mówicie to po części prawda ale niestety jak narazie bardziej podobna do cudu niż realności .
Jednostki mogą być dobre ale na idealne nie przyszłości bo ideałem powinna być zawodówka a i tam jest różnie. :huh:

Najważniejsze dążyć od siebie do doskonałości to juz połowa sukcesu reszta jest zbyt skąplikowana i zależy od zbyt wielu czynników bo mogło być idealnie.

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Idealne Osp
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 20, 2006, 19:04:57 »
Myśle że idealna OSP istniała by gdyby był zmieniony system coś na wzór niemieckiego z tego co pamiętam z opowieści kumpli którzy byli w Niemczech na praktykach tam 2/3 straży to ochotnicy ale oni mają mnóstwo szkoleń płacą im nie mało. No i załatwiają również ratownictwo medyczne na poziomie naszego Pogotowia Ratunkowego. Wydaje mi się że jeżeli OSP działało by coś na podobieństwo zamiejscowej siedziby JRG z etatowym dowódcą i kierowcą pracujacych w systemie zmianowym było by ok. Ale jak narazie to nie do zrealizowania. A więc tylko szacunek dla munduru i praca z pasją da jakiś wymierny efekt!!!Pozdrawiwm!