Autor Wątek: 998 - czasopismo straży pożarnych  (Przeczytany 4367 razy)

Offline b07

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Everyone goes home
998 - czasopismo straży pożarnych
« dnia: Czerwiec 30, 2011, 20:40:12 »
http://www.fabryka998.pl/wydawnictwa/czasopisma_1/czasopismo_998_-_prenumerata_roczna.html

Ano obok "PP", "Strażaka", "W Akcji" oraz wszelkich "Kurierów Strażackich" i "Strażaków Mazowieckich" mamy od niedawna (?) coś takiego. Cena rocznej prenumeraty (229 zł za 6 numerów), jak i samego czasopisma, jest wręcz zaporowa - wychodzi po ok. 38 zł za numer. "998" przebija pod tym względem 95% czasopism branżowych wszelkiej maści (wojskowych, lotniczych, motoryzacyjnych), nie tylko polskich, ale i zagranicznych. W Niemczech czy Francji ogólnokrajowa prasa strażacka kosztuje od 2,75 (pisemko "R.u.F") przez 4-5 (większość) po max. 7,50 euro (niszowy kwartalnik o starych samochodach - "Blaulicht"). Więcej kosztują tylko numery specjalne - ponad 100-150 stron, np. ekstra numery "Feuerwehr-Magazin" lub "Soldats du Feu" - a "998" ma ich zgodnie z opisem ok. 60. Ba, cena przebija nawet większość podręczników dla PSP i OSP na naszym rynku. Brak tez informacji o wydawcy, autorach itd.

"PP" i "Strazak" przychodzą do jednostki, "W Akcji" przychodzi do mojej skrzynki pocztowej, a "998" odstrasza mnie cena. W związku z tym pytanie: czy ktoś się już spotkał bliżej, przekartkował, poczytał? Czy warte jest to swej ceny, względnie zrzucenia się w paru chłopa na prenumeratę? Kto to wydaje, i kto tam pisze, i czy ma to ręce i nogi, i nie dubluje się (podobne teksty tych samych autorów - np. Frątczak jednocześnie dla "PP" i "Ciężarówek") nie tylko w innych pismach pozarniczych, ale np. w prasie "truckerskiej"?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2011, 20:48:26 wysłana przez b07 »

Offline Firefajter998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • JRG
    • OSP RADUŃ
Odp: 998 - czasopismo straży pożarnych
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2011, 21:05:53 »
Witam!
Posiadam w domu jeden egzemplarz danego pisma (zamówiłem koszulkę oraz ręcznik ze sklepu i dostałem jeden egzemplarz gratis) i bardzo mi się naprawdę spodobało pismo. W danym numerze jest np. o wypadkach drogowych i zagrożeniach z nimi związanych dla ratowników i ratowanych (jak ciąć pojazd aby nie wystrzeliły poduszki), zabezpieczanie imprezy masowej (przykłady), zasady postępowania o dużej liczbie poszkodowanych (triage itp.), system detekcji gazów wybuchowych (porównanie), lekkie samochody ratowniczo-gaśniczych, drabiny przenośne itp. Moim zdaniem pismo warte uwagi, aczkolwiek jak kolega napisał odstrasza ogromną ceną ...

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: 998 - czasopismo straży pożarnych
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2011, 21:26:47 »
merytorycznie warte do zapoznania ale z taką ceną rynku nie podbiją :gwiazdki:

Offline jaras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: 998 - czasopismo straży pożarnych
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2011, 01:12:49 »
http://www.fabryka998.pl/wydawnictwa/czasopisma_1/czasopismo_998_-_prenumerata_roczna.html

Ano obok "PP", "Strażaka", "W Akcji" oraz wszelkich "Kurierów Strażackich" i "Strażaków Mazowieckich" mamy od niedawna (?) coś takiego. Cena rocznej prenumeraty (229 zł za 6 numerów), jak i samego czasopisma, jest wręcz zaporowa - wychodzi po ok. 38 zł za numer. "998" przebija pod tym względem 95% czasopism branżowych wszelkiej maści (wojskowych, lotniczych, motoryzacyjnych), nie tylko polskich, ale i zagranicznych. W Niemczech czy Francji ogólnokrajowa prasa strażacka kosztuje od 2,75 (pisemko "R.u.F") przez 4-5 (większość) po max. 7,50 euro (niszowy kwartalnik o starych samochodach - "Blaulicht"). Więcej kosztują tylko numery specjalne - ponad 100-150 stron, np. ekstra numery "Feuerwehr-Magazin" lub "Soldats du Feu" - a "998" ma ich zgodnie z opisem ok. 60. Ba, cena przebija nawet większość podręczników dla PSP i OSP na naszym rynku. Brak tez informacji o wydawcy, autorach itd.

"PP" i "Strazak" przychodzą do jednostki, "W Akcji" przychodzi do mojej skrzynki pocztowej, a "998" odstrasza mnie cena. W związku z tym pytanie: czy ktoś się już spotkał bliżej, przekartkował, poczytał? Czy warte jest to swej ceny, względnie zrzucenia się w paru chłopa na prenumeratę? Kto to wydaje, i kto tam pisze, i czy ma to ręce i nogi, i nie dubluje się (podobne teksty tych samych autorów - np. Frątczak jednocześnie dla "PP" i "Ciężarówek") nie tylko w innych pismach pozarniczych, ale np. w prasie "truckerskiej"?
Czasopismo wydaje Wydawnictwo FORUM z Poznania.
http://www.e-forum.pl/strony/1/i/44.php?list[to_id]=12674

Zaczęło się ciekawie - w pierwszym numerze było dość merytorycznie i przydatnie, niestety im dalej w las ...
Wydaje mi się, że kończą się autorom pomysły i czasopismo schodzi na psy.
Na pewno mają dużą zaletę w stosunku do PP - nie ma tam cenzury i teoretycznie przynajmniej jest swoboda pisania. W dwóch gazetach, które miałem okazję czytać, są artykuły oficerów ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej - bardzo ciekawe, poparte badaniami.
Bardzo popularne są też wywiady z dowódcami akcji, o których głośno w Polsce (np. z ratownikiem po misji w Haiti, pożarem zabytkowego pałacu itp.). Problem moim zdaniem polega na tym, że ograniczają się do wielkopolski i rzadko "wyruszają" poza to województwo.
Tak czy inaczej - ciekawa pozycja na rynku, może jak zwiększą sponsoring (czasopismo czysto biznesowe, czyli więcej czytelników - więcej reklamodawców - więcej reklamodawców - więcej zysku i wtedy ewentualnie niższa cena, w co raczej nie wierzę).
Pozdrawiam i zachęcam do zapoznania osobistego.
jaras

Offline MSJ

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • F998
    • Sklep dla Strażaka
Odp: 998 - czasopismo straży pożarnych
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2011, 17:29:00 »
Dostaliśmy od wydawnictwa kilka darmowych egzemplarzy.
Jeśli ktoś chciałbym otrzymać jeden darmowy egzemplarz, powinien:
1. dokonać zakupu w naszym sklepie,
2. wybrać przesyłkę kurierską,
3. komentarzu do zamówienia umieścić informację z prośbą o jeden darmowy numer magazynu 998.
Oferta ważna po spełnieniu powyższych warunków i do wyczerpania zapasów.
Zapraszamy www.fabryka998.pl

Sprzęt ratowniczy, książki i gadżety dla strażaków ----> http://www.fabryka998.pl

Offline b07

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Everyone goes home
Odp: 998 - czasopismo straży pożarnych
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2011, 20:29:57 »
Szkoda, ze tylko przesyłka kurierska. Trochę droga zabawa ;)

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: 998 - czasopismo straży pożarnych
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2011, 21:41:09 »
Pismo ciekawe, ale jak ktoś się wyraził, chyba kończą się pomysły. Kiedyś nawet dzwonili po jednostkach z propozycja współpracy.

Mnie zaciekawił artykuł nt. ratowania strażaków autorstwa jednej Pani rzecznik. Napisaliśmy polemikę, ale nie mogę się od daaaaawna dowiedzieć o jej losy w redakcji...

Pozdrawiam,
Sajmonowski
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: 998 - czasopismo straży pożarnych
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 09, 2011, 14:40:25 »
Czasopismo ma mnóstwo materiałów szkoleniowych a nie informacji kto dostał sztandar. Drogie ale polecam. Wykupiliśmy prenumeratę na Komendę.