Autor Wątek: Kobiety W Osp  (Przeczytany 91537 razy)

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #250 dnia: Marzec 22, 2008, 19:36:40 »
ludzie idzcie do wojska.

Mam wrazenie, ze jedyne co widziales w zyciu poza widokiem z okna to wojsko :]

Coz za zenujaca dyskusja swiadczaca o ograniczeniu i niewiedzy niektorych - przykladowo w Izraelu mlodzi chlopcy i dziewczeta odbywaja rowno sluzbe wojskowa, w czasach II wojny kobiety walczyly na froncie, zreszta jezeli czytasz ksiazki to zapoznaj sie, jaka piekna karte zapisaly kobiety chociazby w Powstaniu Warszawskim - zreszta po co te truizmy ? Na szczescie statut zadnej OSP nie zabrania kobietom dzialania na podziale :)

A zreszta - wolalbys jechac do pozaru z 3 + 1 (wszyscy faceci) czy 5 + 1 z czego dwie dziewczyny ? Odpowiedz nasuwa sie sama :]



Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #251 dnia: Marzec 22, 2008, 20:01:10 »
HEHEHE z tym wojskiem to mnie kolega rozśmieszył. Czy ty napewno byłeś w wojsku? Bo jeśli tak to powinieneś wiedzieć, że w polskiej armii też służą kobiety. Chciałem powiedzieć o armii izraelskiej, ale kolega 085 mnie wyprzedził, dodam tylko, że u nich w wojsku są odziały Merkav (izraelski czołg), w których służą same kobiety.
U nas w OSP też mamy dziewczyny i zauważyłem, w nich bardzo duży upór żeby pokazać, że potrafią dorównać facetom.
Ktoś wcześniej pisał o szybkim natarciu, że kobieta może się tym zająć bo jest lekko, po części masz rację, ale jak wąż ma 120 metrów to już tak lekko nie jest, chociaż nasze kobiety dają sobie radę.
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #252 dnia: Marzec 22, 2008, 20:12:57 »
085 na koniec swojego postu dał bardzo mądry przykład - wielu z Was narzeka że nie ma ludzi (głównie mężczyzn) aktywnie działających w osp - kobiety zapełnią tą lukę efektywnie. I święta racja że lepiej wyjechać 5+1 (z czego 2 dziewczyny) niż 3+1 albo i nawet 2+1.
Co wykorzystania siły fizycznej to się jedynie przydaje przy przetrząsaniu siana w spalonej stodole, tu mamy (panowie) przewagę nad paniami :D:D:D w innych działaniach myślę że z powodzeniem sobie poradzą.
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline staroman1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #253 dnia: Marzec 23, 2008, 13:24:18 »
Kobiety w OSP jak najbardziej Tak.W mojej jednostce są tylko w MDP ale myślę że napewno zostaną z nami dłużej.
Kobiety mogą również pełnić funkcję w zarządach OSP np.skarbnik , sekretaż.
Jestem jak najbardziej za kobietami w OSP i wszystkie gorąco pozdrawiam

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #254 dnia: Marzec 27, 2008, 00:34:01 »
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #255 dnia: Marzec 27, 2008, 08:42:20 »
Porta co tu dużo mówić trafiłeś z materiałem w samo sedno; tak sam jak reszta uważam ze kobietę mieć w składzie sekcji po prostu super :)
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline sobek7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #256 dnia: Marzec 30, 2008, 20:12:36 »
witam może się mylę ale kobiety nie mogą jeździć do pożaru jako sekcja ale w skład sekcji mogą wchodzić kobiety :) czy tak
miłość to nie żaden cud, bo miłować kazał bóg, skoro taka wola nieba to strażaków kochać trzeba :)):)):))

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #257 dnia: Marzec 31, 2008, 10:50:44 »
eee... sobek7 że tak spytam dlaczego nie mogą jeździć jako sekcja (albo może miałeś tu raczej na myśli zastęp?). Jeśli byłaby kobieta, która jechałaby jako kierowca, kobieta - dowódca i (w zależności od samochodu) 4 kobiety, które spełniają warunki do uczestniczenia w akcjach rat-gaśn to dlaczego nie mogą wyjechać??

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #258 dnia: Marzec 31, 2008, 14:21:30 »
Maks czasem zamiast siły wystarczy trochę sprytu i pomysłu. A jeśli wy jeździcie do akcji tylko poruszać mięśniami, to miejmy nadzieję, że zawsze jest z wami jakaś inna jednostka, w której ktoś rusza głową.

Offline Maks

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #259 dnia: Kwiecień 01, 2008, 12:20:05 »
Maks czasem zamiast siły wystarczy trochę sprytu i pomysłu. A jeśli wy jeździcie do akcji tylko poruszać mięśniami, to miejmy nadzieję, że zawsze jest z wami jakaś inna jednostka, w której ktoś rusza głową.


Jak to dobrze że są na świecie tacy spryciarze jak ty... a ja mam nadzieje że u was w jednostce jest ktoś kto potrafi rozwinąć 110..

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #260 dnia: Kwiecień 01, 2008, 16:30:32 »
Maks wyobraź sobie, że są tacy, choć węży W-110 nie ma. A rozwinąć to go nawet dziewczyny z MDP dadzą rady. Nie pozwijają go, ale na to jest czas i można to robić w więcej niż 1 osoba.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.956
    • JRG SGSP
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #261 dnia: Kwiecień 01, 2008, 20:40:43 »
salfik
Cytuj
est czas i można to robić w więcej niż 1 osoba.
Facet zrobiłby to sam a dziewczynie potrzebna pomoc. To jest ta równość?

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #262 dnia: Kwiecień 02, 2008, 10:11:19 »
Witam

Dziś straż wyjeżdża nie tylko do pożarów. Moja OSP w ponad 70% ognia na oczy nie widzi.
Tu na forum przeciwnicy wskazują na są skrajne przypadki, w których kobieta nie sprawdziła by sie tak samo dobrze jak mężczyzna - zwijanie odcinak 110, ewakuacja 100 kg faceta.
W drugą stronę, mogę wskazać takie sytuacje, w których mężczyzna (ten o znacznej sile fizyczne), nie sprawdzi się tak dobrze jak 50 kg kobieta. Wyobraźmy sobie resuscytację 6 miesięcznego dziecka. Kulturysta z siłowni, czy kobieta po aerobicu.

Każda osoba, ma pewne cechy, które powodują, że w niektórych sytuacjach sprawdza się lepiej niż inni. W zastępie sześcioosobowym, samych facetów, będąc dowódcą zastępu też różnicuję powierzenie zadań od osobistych cech ratownika.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2008, 16:18:41 wysłana przez Krzyś Mila »

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #263 dnia: Kwiecień 05, 2008, 10:36:03 »

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.956
    • JRG SGSP
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #264 dnia: Kwiecień 05, 2008, 11:13:54 »
.. a dlaczego nie :wacko:

http://www.firegirls.eu/kalender.php?sm=trailer

Najlepiej porównać to z tymi, które co jakiś czas przychodzą na służbę i jest odpowiedź  :mellow:

kilka ognistych kobiet z SGSP
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2008, 00:34:22 wysłana przez rafal.bula »

Offline dHMartynka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Strażak to nie tylko zawód,ale i sposób na życie
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #265 dnia: Kwiecień 14, 2008, 22:08:22 »
"Troszkę" mnie tu nie było a tyle się tu dzieje   :rolleyes:  Chłopaki....powinniście nam dać szansę się wykazać....Dziewczyny też sobie potrafią dać radę w takich sprawach  -_-  A poza tym nie każdy musi iść na te same stanowisko w każdej akcji.To dowódca kieruje kto co ma robić i wie kto do czego się nada. Pozdrowienia dla tych co są za  :rolleyes: a najbardziej dla Mateusza
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2009, 20:19:18 wysłana przez dHMartynka »
"Jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie  uciekających ludzi?
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy" ...
Wiem, że są rzeczy, które bolą ...

Offline sobek7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #266 dnia: Kwiecień 17, 2008, 23:03:52 »
mundury powinny być kompletne i gdzieś jest zapis jakie i z czego muszą się składać pozdrawiam:)
miłość to nie żaden cud, bo miłować kazał bóg, skoro taka wola nieba to strażaków kochać trzeba :)):)):))

Offline Jan53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #267 dnia: Maj 01, 2008, 01:38:01 »
Widzę że dalej toczy się dyskusja na temat kobiet w OSP chociaż kobiety zarówno w OSP jak i w PSP są i jeżdżą do zdarzeń a nawet działają całym zastępem i są wyróżniane i żadna dyskusja tego nie zmieni.Kobiety wnoszą do jednostek dużo kultury i wprowadzają swojski rodzinny klimat.Myślę że skoro kobiety potrafią obsługiwać narzędzia tnąco - rozpierające dadzą sobie również radę z wężami i przede wszystkim nie dopuszczą by linie tłoczne W-110 były na porządku dziennym więc oszczędzą i obronią przed spaleniem pół powiatu więc korzyści są oczywiste. Swoją drogą ciekawe która jednostka na co dzień używa pomp z nasadami tłocznymi 110 i czy jeszcze mają co gasić.

Offline strażaczka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
  • odwaga to najpiękniejsza forma szaleństwa....
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #268 dnia: Maj 01, 2008, 12:21:05 »
ja jestem z OSP i bardzo sie z tego ciesze. jestem traktowana na równo z kolegami, zresztą nie jestem sama bo dziewczyn jest u nas około 10. jeździmy na zawody no i pomagamy na ile możemy:) na akcje raczej nie jeździmy.....

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #269 dnia: Maj 01, 2008, 16:24:47 »
ja jestem z OSP i bardzo sie z tego ciesze. jestem traktowana na równo z kolegami, zresztą nie jestem sama bo dziewczyn jest u nas około 10. jeździmy na zawody no i pomagamy na ile możemy:) na akcje raczej nie jeździmy.....

ha ha ha to mnie strażaczka rozbawiła... chyba jednak nie odkryła, że ten wątek na forum jest jednak pisany pod kątem udziału druhen z OSP w działaniach ratowniczo-gaśniczych.. Co do pomagania w kuchni i zawodów to chyba akurat żaden Pan nie ma zastrzeżeń i dyskusji by nie było... Tylko czy w tych aspektach równe traktowanie może być tak samo odbierane jak w czasie akcji?

Kobiety tak, ale wyszkolone i rozważnie podchodzące do czekających je zadań.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #270 dnia: Maj 09, 2008, 19:13:02 »
Smiej sie, smiej, praca strazaka nie polega tylko na czynnym dzialaniu w akcjach ratowniczo - gasniczych. Kazda pomoc sie przydaje i uwazam, ze kazdy moze sie wypowiedziec w tym temacie, a Twoj post - smiech jest troche  nie na miejscu.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #271 dnia: Maj 09, 2008, 22:31:18 »
drogi Porto... Ja sobie naprawdę zdaję sprawę jakie są obowiązki strażaków.. Jednak w tym wątku rozważa się głównie przydatność kobiet do udziału w akcjach. Bo nie sądzę, że którykolwiek z wypowiadających się tu forumowiczów ma cokolwiek przeciwko pomocy kobiet przy organizacji imprez, pracach gospodarczych itd.. W końcu wielu mężczyzn dalej uważa, że "kobiety do garów, bo tam ich miejsce!".. Jednak problemy zaczynają się, gdy Kobieta ma wsiąść na wóz strażacki.

Smiej sie, smiej, praca strazaka nie polega tylko na czynnym dzialaniu w akcjach ratowniczo - gasniczych.
Poza tym - temat wątku "Kobiety w Osp" - w OSP się nie pracuje, to tak gdybyś nie wiedział...

Offline strażaczki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #272 dnia: Maj 09, 2008, 22:43:35 »
Bo nie sądzę, że którykolwiek z wypowiadających się tu forumowiczów ma cokolwiek przeciwko pomocy kobiet przy organizacji imprez, pracach gospodarczych itd.. W końcu wielu mężczyzn dalej uważa, że "kobiety do garów, bo tam ich miejsce!".. Jednak problemy zaczynają się, gdy Kobieta ma wsiąść na wóz strażacki.

Zgadzam się z tym całkowicie...doskonałym przykładem tego jest moja jednostka :/

Offline madzia2905

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #273 dnia: Maj 13, 2008, 21:09:26 »
U nas w OSP są dwie dziewczyny i chciałybyśmy jeździć do akcji,jednak zawsze słyszymy, że: "nie wywalą żadnego chłopaka z samochodu żebyśmy my mogły się przejechać". Do pomagania i sprzątania jesteśmy przydatne oraz do zawodów,ale do akcji według nich mamy dwie lewe ręce :huh:

Offline strażaczki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kobiety W Osp
« Odpowiedź #274 dnia: Maj 13, 2008, 21:25:50 »
tak niestety w niektórych jednostkach jest...  :angry: u mnie też... chociaż teraz sytuacja się poprawiła i możliwe że wkońcu zaczniemy jeździć ;) Więc jestem dobrej myśli... :D