Autor Wątek: Służba stała a sorty mundurowe.  (Przeczytany 1729 razy)

Offline Venom

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Służba stała a sorty mundurowe.
« dnia: Czerwiec 30, 2011, 11:53:48 »
Witam.
Wiecie może co powinien dostać strażak przechodzący na służbe stałą? chodzi mi o dokładne wyszczególnienie sortów oraz to czy jest zobowiązany do kupna przez siebie czegokolwiek. Szperałwm w sieci i na forum ale niestety tego co szukam nie odnalazłem.

Offline morales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Służba stała a sorty mundurowe.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2011, 14:36:01 »
Polecam-ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI) z dnia 30 listopada 2005 r.
w sprawie umundurowania strażaków Państwowej Straży Pożarnej
§ 15. 1. Strażak mianowany na stałe otrzymuje przedmioty ubioru wyjściowego i służbowego wraz
z odpowiednimi dystynkcjami na własność.(wszystkie - chyba że w przygotowawczej dostałeś jakieś sorty i nie wyszedł im jeszcze okres używalności
--------------------------------------------
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI)
z dnia 19 grudnia 2005 r. w sprawie wysokości i warunków otrzymywania przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej równoważnika pieniężnego w zamian za umundurowanie

Poczytaj oba przepisy, przechodząc na stałe powinieneś dostać pełen wypas ubioru wyjściowego oraz jeszcze raz cały komplet służbowego
ale jak wiadomo w naszej służbie różnie to jest .............
czasem możesz otrzymać za to kasę, ale ja bym się tu upierał o § 15. 1. z pierwszego rozporządzenia, że dostaje ubrania na własność a nie kase. Bo z kasą to mogą ci wypłacić tylko za 1 rok używalności i jesteś np. 1/4 ceny sortu w plecy

Offline Venom

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Służba stała a sorty mundurowe.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2011, 14:44:21 »
A nie orientujesz sie czy w ten skład co napisałeś wchodzi waliza, pokrowce , szaliki, płaszcze itp.?

Offline ophat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Służba stała a sorty mundurowe.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 30, 2011, 15:14:12 »
z tego co czytałem niżej jest zapis że pierwszy sort ustala Komendant -  u nas 01 ustalił że za pierwszy sort rozumie się pełne ubranie wyjściowe z 2 koszulami buty i czapkę
ale zapisu z ustawy nie pamiętam