Autor Wątek: Zagrożenia pożarowe przy magazynowaniu aromatów spożywczych  (Przeczytany 1642 razy)

jMond

  • Gość
Zagrożenia pożarowe przy magazynowaniu aromatów spożywczych
« dnia: Czerwiec 24, 2011, 13:37:20 »
Witam,
zwracam się do Was - specjalistów od spraw ochrony ppoż. - z prośbą o charakterystykę zagrożeń pożarowych (ewentualnie wybuchowych) związanych z magazynowaniem i stosowaniem aromatów spożywczych.

Mam obiekt produkcyjny (produkcja ciastek) i mam przygotować analizę zagrożenia. Jeden z punktów dotyczy zagrożeń związanych z tymi aromatami. Nie jestem fachowcem z branży ppoż więc proszę Was o pomoc.

Magazynowanie: pojemniki 1000l, 200l i mniejsze.

Offline daw_77

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Zagrożenia pożarowe przy magazynowaniu aromatów spożywczych
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2011, 22:54:52 »
Skoro nie się na tym nie znasz, to nie bierz tej roboty.
Słuszna uwaga kolegi jMond - pkt regulaminu:
14.   Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2011, 21:17:50 wysłana przez robn »

jMond

  • Gość
Odp: Zagrożenia pożarowe przy magazynowaniu aromatów spożywczych
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 27, 2011, 13:32:58 »
Dzięki za "bardzo wyczerpującą odpowiedź" - skoro nie masz nic sensownego do napisania to lepiej nie pisz.

Muszę to zrobić, bo mi przydzielono to zadanie - jedynie ten jeden punkt z całości opracowania stanowi dla mnie problem dlatego zwracam się do Was.
Prosiłbym o pomoc kogoś poważnego, kto podejdzie do tematu jak fachowiec.
Rejestracja jest anonimowa i daje możliwość, że nie czekasz na zatwierdzenie wiadomości.

Czy aromaty spożywcze mają kartę charakterystyki substancji niebezpiecznych?
Co producent tych aromatów mówi o składowaniu ww substancji?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2011, 21:16:13 wysłana przez robn »

Offline daw_77

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Zagrożenia pożarowe przy magazynowaniu aromatów spożywczych
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2011, 12:58:02 »
Nie rozumiem oburzenia. Doradziłem w dobrej wierze, bardzo poważnie, mając na uwadze dobro kolegi.
Jakbyś był okulistą a przydzielono Ci zadanie operacji na otwartym sercu, to też byś szukał pomocy na forum?
Problemem wielu "fachowców" jest brak wiary, że może się zapalić, jak również, że w przypadku pożaru giną ludzie.

Offline bella

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Zagrożenia pożarowe przy magazynowaniu aromatów spożywczych
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2011, 07:59:21 »
Nie rozumiem oburzenia. Doradziłem w dobrej wierze, bardzo poważnie, mając na uwadze dobro kolegi.
Jakbyś był okulistą a przydzielono Ci zadanie operacji na otwartym sercu, to też byś szukał pomocy na forum?
Problemem wielu "fachowców" jest brak wiary, że może się zapalić, jak również, że w przypadku pożaru giną ludzie.

Trudno nie przyznać racji.

straz98

  • Gość
Odp: Zagrożenia pożarowe przy magazynowaniu aromatów spożywczych
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2011, 10:23:55 »
jMond, wg mnie właśnie daw_77 podpowiedział Ci bardzo mądrze i poważnie, z tego co piszesz widać że brak CI podstawowych wiadomości w tym zakresie. Nie każdy musi się znać na wszystkim. Moim zdaniem żaden poważny fachowiec nie spróbuje Ci udzielić recepty na forum przy tak postawionej sprawie. Pojęcie aromaty jest szerokie i byłoby głupotą wypowiadać się bez szczegółowego rozpoznania sytuacji. A niestety tak już jest że od czasu do czasu coś się pali i coś wybucha i wtedy szuka się winnego i do kogo będą pretensje? Forum jest owszem do wymiany doświadczeń, dyskusji na temat konkretnych zagadnień itp. ale nie w takim zakresie i takiej formie jak wydaje mi się Ty byś oczekiwał.