Pożarnictwo > Ratownictwo wodno-nurkowe

Udział nurków OSP w akcjach

<< < (3/7) > >>

ogopogo:
Zgadza się Panowie , był projekt z 2011, natomiast ja piszę o bieżącej sprawie - 23.01.2012r.-dlatego wiem że ma być "coś" ruszone w tym temacie, więc zapis 90min jest aktualny.

MIKO:
A mogę prosić stronę i wers gdzie napisano o 90 min bo moje stare oczy nie mogą odnaleźć

Łukasz Telus:
Czy aby na pewno to rozporządzenie dotyczy OSP?


--- Cytuj ---Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 25 maja 2004 r. w sprawie wykonywania prac podwodnych w jednostkach organizacyjnych podległych lub nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych
--- Koniec cytatu ---

Przecież OSP nie jest ani jednostką organizacyjną podległą MSW ani też nie jest przez niego nadzorowana.

MIKO:
Tak w projekcie zasad organizacji ratownictwa wodnego KSRG napisano że będzie się dążyć do zmiany tego rozporządzenia i ujednolicenia uprawnień w ramach KSRG

Pomijam że :

USTAWA z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych

podobna

USTAWA z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich



Nie ma chyba drugiego kraju w EU który ma tak dziwacznie skonstruowane przepisy dotyczące ratownictwa .

A miał być jeden wielki KSRG , a nasi Komendanci nic…………..

Każdy sobie rzepkę skrobie – a jak dojdzie do działań to się pozabijamy i będziemy wygadywać jak w Powidzu   :tuba:

Łukasz Telus:
A co w przypadku jednostek poza KSRG?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej