Autor Wątek: jakie odległości od granicy działki dla namiotu ?  (Przeczytany 9555 razy)

Offline arczi998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
jakie odległości od granicy działki dla namiotu ?
« dnia: Czerwiec 21, 2011, 22:06:46 »
jaka odległości od granicy działki dla namiotu ? czy może być postawiony na granicy działki, namiot jest na małej działce i jest umiejscowiony od jednej granicy do drugiej granicy, namiot jest wypełniony po brzegi towarem ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2011, 22:10:48 wysłana przez arczi998 »

Offline bella

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: jakie odległości od granicy działki dla namiotu ?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2011, 10:23:02 »
Do wyznaczenia minimalnej odległości budynku tymczasowego od innego budynku mają zastosowanie przepisy zawarte w §271 i §273.1. Ale § 272 nie został wskazany, a tam jest mowa o odległościach od granicy działki.

Offline arczi998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: jakie odległości od granicy działki dla namiotu ?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2011, 19:55:51 »
PINB mówi że to nie budynek i odległości te nie mogą być brane pod uwagę i dla nich jest dobrze i może stać na granicy działki. :o i co teraz?

Offline bella

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: jakie odległości od granicy działki dla namiotu ?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2011, 20:29:37 »
Miałam na to zwrócić uwagę - w prawie budowlanym budynek to obiekt budowlany, który jest trwale związany z gruntem, wydzielony z przestrzeni za pomocą przegród budowlanych oraz posiada fundamenty i dach. Czyli namiot nie jest budynkiem, racja. Ale w WT w rozdziale dotyczącym wymagań dla budynków tymczasowych jest określenie "tymczasowy budynek typu namiotowego" ;]

Offline arczi998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: jakie odległości od granicy działki dla namiotu ?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2011, 22:28:24 »
bella
§ 290. Tymczasowy budynek typu namiotowego przeznaczony do celów widowiskowych powinien spełniać wymagania określone w § 288 i 289, z wyjątkiem wymagań dotyczących urządzeń do utrzymywania ciśnienia w powłoce.
Miałeś namyśli ten przepis ? to lipa - tu jest mowa do celów widowiskowych a to jest handlowy. Wiesz, co jest k...a najgorsze ze wszyscy odbijają piłeczkę do straży jak już nie wiedzą, co z daną rzeczą zrobić a ty się musisz zabawić w lekarza rodzinnego zdiagnozować i wystawić receptę. PINB powiedział, że oni nie widzą uchylenia i jak my coś do tego mamy to żebyśmy nakazali rozbiórkę z naszych przepisów i jest git.

Offline bella

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: jakie odległości od granicy działki dla namiotu ?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2011, 22:36:55 »
Tak, chyba to mi się kojarzyło, faktycznie, to jakiś cyrk ;D

Offline arczi998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: jakie odległości od granicy działki dla namiotu ?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2011, 22:47:09 »
i widzisz jak tu pracować ? :-\

Offline bella

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: jakie odległości od granicy działki dla namiotu ?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2011, 22:53:47 »
Niemniej jednak, w przytoczonym zapisie, namiot został uznany za budynek tymczasowy.

Offline daw_77

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: jakie odległości od granicy działki dla namiotu ?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 23, 2011, 11:09:35 »
W prawie budowlanym jest mowa o "tymczasowych obiektach budowlanych", do których namioty się kwalifikują.
W warunkach technicznych ustalone są odległości między budynkami - czyli pojęcie węższe. Charakterystyczny dla polskiego prawodawstwa brak spójności, powoduje, że ciężko uzasadnić decyzję, podczas gdy zagrożenie jest ewidentne.

Skoro nie jest to budynek, a ma miejsce składowanie, gdzie towary przykryte są płótnem namiotowym na konstrukcji wsporczej, to powyższy obiekt można kwalifikować jako otwarte składowisko. Wtedy § 271.13 WT.

Offline arczi998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: jakie odległości od granicy działki dla namiotu ?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 23, 2011, 14:04:39 »
daw 77
czyli ma być zachowana odległość od granicy tak :rolleyes:
czyli ja powiedziałem że jest nieprawidłowo - miałem rację
czyli PINB co powinien zrobić ?

Offline daw_77

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: jakie odległości od granicy działki dla namiotu ?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 23, 2011, 20:30:21 »
czyli ma być zachowana odległość od granicy tak :rolleyes:
tak. jak dla PM.

czyli ja powiedziałem że jest nieprawidłowo - miałem rację
tak. zachowałeś się zgodnie zgodnie z rotą ślubowania, ofiarnie i mężnie w ratowaniu zagrożonego wszelkiego mienia, w tym przypadku na działce sąsiada.

czyli PINB co powinien zrobić ?
nie wiem. sytuacji nie znam. poza tym specjalizuję się w teoretyzowaniu.