Autor Wątek: Pomocy.....  (Przeczytany 2146 razy)

Offline skotas1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Pomocy.....
« dnia: Październik 22, 2005, 11:18:05 »
witam......potrzebuje informacje o nowych rozwiązaniach w aparatach tlenowych izolujących -wszystko oprócz - w70 - prosze o pomoc...to gardłowa sprawa :ph34r:  

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Pomocy.....
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2005, 13:44:48 »
w PSP używane są aparaty ochrony dróg oddechowych, na powietrze a nie tlen. nie słyszałem o tlenowych - takie maja górnicy.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2005, 13:45:47 wysłana przez huncio »

Offline felix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Pomocy.....
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2005, 21:59:49 »
Huncio nie do końca masz racje , straz tez uzywa takich aparatów.  Naprzykład jednostki strazy pozarnej w Niemczech tzw. Werkfeuerwehr.  Maja na wyposazeniu aparatu tlenowe które wykorżystuja w akacjach w tunelach.

Offline skotas1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Pomocy.....
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2005, 07:42:25 »
to że w naszej straży nie używa się aparatów tlenowych to ja wiem...ale chodzi mi o pomoc w odnalezieniu informacji na ich temat, moze ktoś ma jakieś linki do stron albo jakieś przeglądał - ja znalazłem tylko oferte - fasera - dotyczącą nowej wersji W70 czyli W2000, ale jest to stosunkowo niewielka ilość materiałów
Pozdrawiam

Offline Waldi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
    • http://
Pomocy.....
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2005, 08:39:48 »
Zobacz na
www.draeger-safety.com (i szukaj CSBA)

na auerze
http://www.msa-auer.de/index.php?id=123&L=1

U innych nie widziałem nie widziałem
Nieważna jest ilosć wiadomości, ale ich jakość.

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Pomocy.....
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2005, 11:37:57 »
Cytuj
w PSP używane są aparaty ochrony dróg oddechowych, na powietrze a nie tlen. nie słyszałem o tlenowych - takie maja górnicy.

Cytuj
to że w naszej straży nie używa się aparatów tlenowych to ja wiem...


Aaaa... nie macie racji panowie. W PSP są używane aparaty tlenowe izolujące. Wykorzystuje się je głównie tam gdzie prowadzi się działania pod powierzchnią ziemi. Z uwagi na obieg zamknięty (izolujący), czas pracy w nich jest znacznie dłuższy niż w aparatach powietrznych.

Gdzie są one w Polsce używane przez PSP? Ano tam gdzie występuje zagrożenie pod powierzchną ziemi. Czyli m.in. w Warszawie. A dlaczego? Bo tam jest METRO.
Z tego co się orientuję jedna JRG w Wa-wie jest wyposażona w aparaty tlenowe. Niestety nie pamiętam która, ale jak się dowiem to Was poinformuję.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2005, 11:39:00 wysłana przez pagon »

Offline zibi.gpr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
    • http://www.strazgpr.mix
Pomocy.....
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 01, 2005, 12:34:25 »
Cytuj
w PSP używane są aparaty ochrony dróg oddechowych, na powietrze a nie tlen. nie słyszałem o tlenowych - takie maja górnicy.
i pletfonurkowie :D  

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Pomocy.....
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2005, 12:29:39 »
Cytuj
w PSP używane są aparaty ochrony dróg oddechowych, na powietrze a nie tlen. nie słyszałem o tlenowych - takie maja górnicy.
takie i my kiedyś używaliśmy - za drogie w exploatacji lecz przy dłuższych akcjach  do trzech godzin  działa się w nich nadal nie do końca są aparatami o obiegu zamkniętym  z pochłaniacza odzyskiwany jest azot w worku mieszany z tlenem i zpowrotem do organizmu reszta gazów jest wydalana na zewnątrz .
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2005, 12:50:56 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Pomocy.....
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2005, 12:31:58 »
Cytuj
Huncio nie do końca masz racje , straz tez uzywa takich aparatów.  Naprzykład jednostki strazy pozarnej w Niemczech tzw. Werkfeuerwehr.  Maja na wyposazeniu aparatu tlenowe które wykorżystuja w akacjach w tunelach.
Na przykład to znajdujemy się w polsce poszukaj polskich przykładów. U mnie używane są aparaty powietrzne AUER  , FENZI  i  DRAGER z tym drugim moge cię skontaktować . A w ogóle to wejdź na strone  www.edura .pl to strona targów znajdziesz tam stoiska i kontakt.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2005, 12:40:44 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.