Autor Wątek: Budowa i odliczanie Vatu  (Przeczytany 1746 razy)

Offline rbeny

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Budowa i odliczanie Vatu
« dnia: Czerwiec 16, 2011, 19:40:21 »
Witam kolegów jestem w trakcje budowy zakupiłem trochę materiałów na wat słyszałem ze jest możliwość odliczenia jakoś vatu w straży tu  moja prośba czy wie ktoś cos o Tym będę wdzięczny za odpowiedz pozdrawiam

s309s

  • Gość
Odp: Budowa i odliczanie Vatu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2011, 20:11:29 »
no nie - ludzie włączcie myślenie - podziękuj tym od których to słyszałeś że zrobili z Ciebie nie do końca bystrego (delikatnie powiedziane) a jak jeszcze ich posłuchasz to pewnie uwierzysz że są komendy w których dają też murarza - tak gratis - do pomocy finansowej.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Budowa i odliczanie Vatu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2011, 09:45:23 »
Taa....
Mów sprzedającym, że budujesz na cele ochrony ppoż, załatw sobie pieczątkę, że zgodnie z tym i tym jest niższa stawka i załatwione. Obniżona stawka na vat.
Lepiej jest brać bez faktury i bez vatu - najlepiej wieczorem podjechać i przez płot odebrać...

W balona Cię załadowali kolego.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.143
Odp: Budowa i odliczanie Vatu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2011, 12:25:40 »
Przecież różnicę między 23 a 8% VAT może odliczać prawie każdy (nie zawód jest tu ograniczeniem a metraż chaty)
pogoogluj

Offline biurówka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Budowa i odliczanie Vatu
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 23, 2011, 20:10:45 »
Witam
Z tego co wiem to jest możliwość odliczenia stawki VAT od materiałów budowlanych na budowę domu oraz na remont. Nie jest to uzależnione od charakteru pracy jaką wykonujesz ( tak jak pisze przedmówca). Po prostu składasz wniosek WZM-1 i załączniki WZM-1A lub WZM-1B -odpowiednio wypełnione- do swojego urzędu skarbowego i możesz odzyskać część zapłaconego Vat-u ale tylko za materiały zakupione po 01 maja 2004 roku i tylko za materiały. Jeśli kupowałeś np. okna z usługą i całość byla opodatkowana np. 7% (do 31.12.2010r.) albo 8% Vat (po 01.01.2011) to nie odzyskasz nic...
pozdr

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Budowa i odliczanie Vatu
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 23, 2011, 21:12:29 »
Zaznaczyć należy że nie dotyczy to wszystkich materiałów - dotyczy tylko tych które przed podwyżką VATu przed kilku laty (na 22%) były opodatkowane stawką 7%. Te które miały stawkę 22% (a były takie) nie podlegają odliczeniu.
KOLEDZY!! WŁĄCZYĆ MYŚLENIE!!!
 :rofl: