Autor Wątek: Dwóch opiekunów MDP w jednostce  (Przeczytany 1053 razy)

Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Dwóch opiekunów MDP w jednostce
« dnia: Czerwiec 15, 2011, 21:29:23 »
Temat w tym dziale, bo sprawa jest raczej formalno-prawna.

Jestem opiekunem MDP. Do dziś byli w niej tylko chłopcy. Teraz pojawiła się jeszcze żeńska drużyna. Z braku czasu nie jestem wstanie pilnować wszystkich, więc dziewczyny wziął pod opiekę inny druh.
Czy jest możliwość powołania drugiego opiekuna? Jak wygląda to od strony prawnej? Nie chcę odpowiadać za coś, co się stanie pod moją nieobecność (np. wypadek na treningu z tym drugim druhem).

Dodam, że w naszym statucie jest zapis że zarząd wybiera spośród siebie opiekuna MDP. Nie ma mowy o ŻMDP czy MMDP.

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Dwóch opiekunów MDP w jednostce
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2011, 22:37:08 »
u nas było to tak, że na  Walnym Zebraniu podjęto uchwałę o założeniu "ŻMDP" oraz, że dla tej drużyny powołuje się drugiego opiekuna, który będzie się zajmował tą drużyną. ale sam jestem ciekaw jak to jest u innych :straz:

Offline lukasz99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Dwóch opiekunów MDP w jednostce
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2011, 14:44:03 »
Nie moze być dwóch niezależnych opiekunów. Dajmy na to ty zajmujesz się całością o odpowiadasz za chłopaków a twój kolega będący twoim zastępcą za dziewczyny.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Dwóch opiekunów MDP w jednostce
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2011, 17:09:00 »
... w naszym statucie jest zapis że zarząd wybiera spośród siebie opiekuna MDP. ...
Doczytaj zapis w statucie "opiekuna Młodzieżowej Drużyny" czy "opiekuna Młodzieżowych Drużyn".
Jeżeli zachodzi potrzeba "dzielenia włosa na czworo" to ten zapis może rozwiązać sprawę > kilka drużyn = kilku opiekunów (każda drużyna ma swojego opiekuna).
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe