Autor Wątek: Rezygnacja wszystkich członków z OSP  (Przeczytany 5861 razy)

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Rezygnacja wszystkich członków z OSP
« dnia: Czerwiec 13, 2011, 21:07:11 »
Panowie i Panie,
mam problem dzięki pewnemu Panu inspektorowi z Urzędu Miejskiego nasz Zarząd w ostateczności i zarazem większość członków wraz z całym stanem osobowym JOT zrezygnować z pełnionych funkcji i wycofać się z OSP nie wiemy jak to zrobić i jakie kroki podjąć nadmienię że ten pan inspektor ppoż szuka afer, wymyśla bzdury i Burmistrz mu ufa razem mają wspólną klikę z Zarządem Gminnym oraz Powiatowym Związku OSP i cały czas rzucają nam kłody pod nogi, my robimy wszystko co w naszej mocy organizujemy dni dziecka pokazujemy się godnie na zewnątrz jednostki mamy szacunek wśród społeczności ale niestety chcemy się podjąć tak drastycznych kroków...jest to przykra sprawa ale dopóki ta osoba będzie pracować dalej w gminie to niestety...Czy ktoś z was już to przerabiał?
Proszę o pomoc.
Nadmienię że jesteśmy w KSRG i posiadamy na wyposażeniu 4 samochody ratowniczo-gaśnicze rocznie wyjeżdżamy do działań ok 100 razy i jesteśmy w mieście powiatowym.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Rezygnacja wszystkich członków z OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2011, 21:35:10 »
Na czym polega Wasz problem?

Cytuj
Nie zapewnienie przez gminę :gotowości bojowej” jednostce OSP jest naruszeniem, narażającym również gminę na konsekwencje (wynikające z powództwa cywilnego) w przypadku nie wywiązania się tej jednostki z obowiązku prowadzenia działań ratowniczych oraz udziału w akcji ratowniczej organizowanej i prowadzonej przez PSP

Cyt. pochodzi z pisma Wojewody do Przewodniczącego Rady Gminy XYZ, w której radni obcięli diametralnie dwóm jednostkom OSP fundusze na ich działalność, a w konsekwencji dążyli do ich likwidacji.

Napiszcie do Wojewody.

Zarządzenie Nr 51 z dnia 25 lutego 2008 r. w sprawie określenia zakresu koordynowania przez wójta ( burmistrza lub prezydenta miasta ) funkcjonowania krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego na obszarze gminy.

http://duw.ibip.wroc.pl/public/get_file.php?id=93344

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Rezygnacja wszystkich członków z OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2011, 21:44:44 »
Tu nie chodzi o dotację i finansowanie OSP przez gminę tu chodzi o czepianie się pana inspektora ppoż różnych spraw i wywieranie złej opinii naszej OSP ... Byliśmy chodziliśmy do burmistrza do tego pana i bez rezultatu nawet ZG i ZP są z nimi "stare dziady"które na niczym się nie znają powinni zająć się wnukami a nie rządzeniem OSP tu Grzela jest problem gdzie indziej problem jest że do naszej OSP wybraliśmy zarząd który im nie pasował a nie wybraliśmy ich ludzi oni chcieli wszystko kontrolować, do tego na wyborach ZG (na zjeździe) wybrali się sami swoi przynieśli się w teczkach nawet komendanta gminnego w teczce chcieli przynieść lecz jednostki OSP - delegaci zbuntowali sie i wybrali mnie na komendanta gminnego i tu jest problem teraz sie wszystko sypie schody i milion problemów a do tego dochodzą osądy bezpodstawne masakra więc dlatego jesteśmy zdecydowani podjąć takie kroki.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Rezygnacja wszystkich członków z OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2011, 21:53:18 »
Czy jako Zarząd OSP rozważaliście podanie inspektora do sądu?

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Rezygnacja wszystkich członków z OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 13, 2011, 21:56:23 »
Niestety nie ale to i tak nic nie da jak podasz za co sąd kosztuje my nie mamy środków...

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Rezygnacja wszystkich członków z OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 13, 2011, 21:58:11 »
Domyslam sie że to jest pomysł ktory ma pokazac Wasżą desperację ... ale czy sądzisz że jak wszyscy zrezygnujecie , to ktos się tym tak bardzo przejmie że przyjdzie Was prosic o powrót ?  Zastanówcie się  czy w ten sposob osiągniecie to co chcielibyście.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Rezygnacja wszystkich członków z OSP
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 13, 2011, 23:31:09 »
Zamiast rezygnować lepiej jest zlikwidować stowarzyszenie.
Przeczytaj statut. W nim jest zapisany sposób rozwiązania OSP (stowarzyszenia).
Poczytaj też ustawę z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach

Organ nadzorujący (burmistrz lub starosta) w przypadku gdy liczba członków zmniejszy się poniżej 15 może wnioskować do sądu o rozwiązanie stowarszyszenie i powołanie likwidatora. Ten sam organ może wnioskować o ustanowienie kuratora jeżeli stowarzyszenie nie posiada zarządu zdolnego do działań prawnych to sąd, na wniosek organu nadzorującego lub z własnej inicjatywy, ustanawia dla niego
kuratora. Wynagrodzenie kuratora pokrywa się z majątku stowarzyszenia.

Uważajcie więc, żebyście sobie samobója nie strzelili i nie oddali swojego OSP we władanie burmistrza.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2011, 23:34:30 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Rezygnacja wszystkich członków z OSP
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 14, 2011, 06:46:46 »
a jeśli zawiesimy tylko działalność JOT czy może burmistrz nam zabrać samochody? Nadmienię ze tylko jeden jest w posiadaniu gminy 3 są nasze. Chodzi o to  aby ich nastraszyć pokazać że bez nas będzie ciężko.
I jeszcze jedna sprawa jeżeli teren osp jest własnością gminy są tylko 2 garaże nasze ale na terenie gminy, wszystkie wolne wynajmujemy z działalności gospodarczej ludziom i tym samym zarabiamy na działalność statutową poprostu odciążamy gminę z kasy  i remonty robimy sami, mamy umowę użyczenie i pozwolenie na podnajmowanie garaży na 3 lata wszystko na papierze i pan inspektor ppoż o którym pisałem wcześniej wczoraj do mnie dzwoni i mówi że jakiś tam kierowca przyjedzie busem który jest Zarządu Gminnego do wożenia tyłków i ten bus ma stać u nas i mam zapewnić garaż ja mówię że nie mam wolnego miejsca bo wszystko jest zajęte a on mi mówi to w takim wypadku burmistrz zabiera wam wszystkie garaże? Czy jest to zgodne z prawem i z umową użyczenia?
Normalnie to są jaja
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2011, 06:51:41 wysłana przez Rafał998 »

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Rezygnacja wszystkich członków z OSP
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 14, 2011, 06:59:04 »
Przykro takie rzeczy czytać.Mi nie mieści się w głowie Komu zależy na złej opinii .
Podejmowanie kroków o zawieszeniu  działalności w moim odczuciu to już ostateczność.
My w OSP nie pchamy się tam gdzie nas nie chcą.To że polityka pcha się oknami i drzwiami  do OSP to już wiadomo nie od dziś.
Moim zdaniem strażakiem się jest a funkcję się pełni - a pan inspektor to winien usłyszeć kilka mocnych słów od was to może by oprzytomniał . A poza tym to kwestia czasu prawda obroni się sama.NA waszym miejscu próbowałbym załagodzić sytuacje .

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Rezygnacja wszystkich członków z OSP
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 14, 2011, 08:18:09 »
Panowie łatwo oceniać jak się nie jest w danej sytuacji.  Przez ostatnie 20 lat, gdy przykułem się łańcuchami do stołka Naczelnika OSP  ^_^ przechodziłem różne sytuacje i wiem, że mogą być ciężkie czasy. Wychodziliśmy z moim Prezesem jednak zawsze z założenia, że ratować trzeba, bo z jakiego powodu przez kretynów mają cierpieć mieszkańcy, którzy w niczym nie zawinili zresztą po to przyszliśmy do Straży. Kiedyś nawet paliwo do wozu kupowaliśmy za swoje, bo UM się czepiał.

Uważam, że w takich sytuacjach należy pokazać z jednej strony pewną niezależność oraz na czym Ratownikowi zależy, olewając Urzędników. Prędzej czy później „z mojego doświadczenia prędzej” Samorządowcy i Urzędnicy zrobią sobie sami kuku.  Tylko trzeba przy okazji poczytać przepisy, bo na razie to prędzej kuku zrobią wam. 

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Rezygnacja wszystkich członków z OSP
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 14, 2011, 09:13:51 »
Jak sytuacja będzie się powtarzać to po prostu zgłoś sprawę lokalnym mediom.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Rezygnacja wszystkich członków z OSP
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 14, 2011, 10:11:02 »
Nie wiem o co dokładnie poszło i jakie są między Wami konflikty, ale ja bym zrobił tak jak pisze MIKO.
Straż jest po to, żeby być w gotowości i wyjeżdżać do akcji i to jest najważniejsze. Gmina musi zapewnić środki na utrzymanie gotowości bojowej. Opinię, to możecie sobie tylko i wyłącznie sami popsuć, a najszybciej to zrobicie, własnie przez zawieszenie w ten czy inny sposób gotowości. Jak zrezygnujecie wszyscy, to dopiero strona przeciwna będzie mogła powiedzieć ludności "A nie mówiliśmy? Im nie chodzi o ratowanie, tylko o coś tam...".
Mogą gadać, co chcą, oczerniać przed wszystkimi, ale jak Wy będziecie w gotowości, jak Wy będziecie sprawnie wyjeżdżać, pomagać ludziom, to nikt Wam nic nie zrobi. To co robicie, samo się obroni. A w międzyczasie budujcie zaufanie społeczności, umiejętniej pokazujcie, albo miejcie w zanadrzu do pokazania, co oni robią itp. Wójt się kiedyś zmieni. Będą wybory itp.

Może piszę tak dlatego, że dochodzę do etapu w życiu, że pewne sprawy mam głęboko w d&*^(. Robię swoje, bo wiem że to jest słuszne, że pomagam ludziom na tyle na ile potrafię. A że ktoś gada? Jego problem i niech spada na drzewo. Prawda sama się obroni.

Powodzenia!

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline michał559[S]

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Rezygnacja wszystkich członków z OSP
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 14, 2011, 10:20:36 »
Nie wiem jakie są powiązania tego inspektora z wójtem, czy innymi "włodarzami" Twojej gminy, ale coś mi tu smierdzi aferą korupcyjnąbo jak Wy zlikwidujecie OSP, samochody pójdą na przetarg,tylko wójt sobie kasy nabije,
ktoś wyżej napisał żeby iśc do wojewody,POPIERAM,a nawet zahacz jeszcze o ZW ZOSP RP, a jak bedzie trzeba to ZG ZOSP RP   

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Rezygnacja wszystkich członków z OSP
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 14, 2011, 11:30:49 »
Jeśli burmistrz i inspektor podejrzewają nieprawidłowości we funkcjonowaniu Waszego stowarzyszenia to mogą złożyć wniosek do organu nadzorujacego STAROSTY o przeprowadzenie kontroli lub skierować doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury.

http://ksiegowosc.infor.pl/obrot-gospodarczy/fundacje-stowarzyszenia/81114,1,Kto-sprawuje-nadzor-nad-fundacjami-i-stowarzyszeniami.html

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Rezygnacja wszystkich członków z OSP
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 14, 2011, 18:01:15 »
Niewiem Panowie...w piątek mam Prezydium ZG i chyba zrezygnuję nie chcę się pałować szkoda tylko że sam tam jestem i wszyscy są przeciw mnie wiem że po mojej rezygnacji będzie głośno i inne OSP się zbuntują może wtedy to pomoże i ktoś przejrzy na oczy co się tu dzieje... to jest chyba najlepsze rozwiązanie, w sprawie  garaży dziś dostałem maila od burmistrza abym przygotował miejsce na garażowanie w/w samochodu a tym bardziej że garaże są własnością gminy i on nie widzi innego rozwiązania mam znaleźć miejsce i koniec nie ma dyskusji a tym bardziej jak napisał że nasza OSP dużo zarabia z dzierżawy tych garaży...serce się łamie pieniądze te idą na cele statutowe na sprzęt oraz bieżące remonty dzięki którym budynek pięknie wygląda i się prezentuje, nawet burmistrz kazał nam kupić z własnych pieniędzy nowy piec centralnego ogrzewania bo stary  tej zimy się zepsuł i wymiana ogrzewania na garażach kwota ok 8000 zł a tu zabiera garaże to są kpiny....serce się kraje masakra,
doszedłem do wniosku że odchodzę a oni niech sobie robią co chcą jeszcze tylko doprowadzę do finału zabezpieczenie 2 wyścigów kolarskich które teraz będą na dniach, i pożyczę im powodzenia.

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Rezygnacja wszystkich członków z OSP
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 14, 2011, 20:25:48 »
Ja bym na Twoim miejscu nie rezygnował,a co do tego samochodu co ma u Was stacjonować to nie zawsze musi;D zawsze można go zutylizować :klol:
a tak poważnie to może skoro inne jednostki są za Tobą to jakoś razem postawcie sprawę burmistrzowi, staroście, zarządowi powiatowemu
Xyz

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Rezygnacja wszystkich członków z OSP
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 14, 2011, 20:47:35 »
Ja bym na twoim miejscu najpierw poszedł do kumatego prawnika oraz księgowego i zabezpieczył się przed działaniami waszych oponentów. Jak się idzie na wojnę to najpierw trzeba się uzbroić a nie działać na emocjach. Z urzędnikami walkę można tylko wygrać na paragrafy.

Jeśli tak wszyscy są za tobą przeciwko złemu burmistrzowi i inspektorowiu to dlaczego wszyscy są przeciwko tobie?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Rezygnacja wszystkich członków z OSP
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 14, 2011, 21:25:13 »
zrezygnuj, gdyż jak tak dalej będziesz robił, to niechybnie dostaniesz zaproszenie do prokuratury; Ty nie rozumiesz jak to powinno wyglądać; w skrócie - garaże nie są wasze, tylko gminy, gdyż puki co w naszym porządku prawnym właścicielem budynków jest z mocy prawa właściciel gruntu, ale Tobie to trudno zrozumieć; wszystkie przychody powinniście odprowadzić do gminy, której majątek wykorzystujecie zarobkowo, a dopiero później kwota ta powinna zwiększyć waszą dotację; więc się nie zdziw jak kiedyś będziesz się musiał z tego tłumaczyć; a to, że nie brałeś dla siebie będzia miało niewielkie znaczenie; jako wiceprezes i zarazem naczelnik będąc członkiem zarządu współodpowiadasz za prawidłowość dysponowania środkami publicznymi, a takimi jest właśnie wasz budżet; w życiu kieruję się taką prostą zasadą - każdą swoją stówkę oglądam trzy razy zanim coś z nią zrobię, jeśli są to pożyczone pieniądze, to oglądam każdą złotówkę równiez trzy razy, ale jeżeli są to środki publiczne to tyle uwagi poświęcam każdemu groszowi; Ty tego najwidoczniej nie rozumiesz, że przypomnę Ci chociażby sprawę ubrań wystawionych na aledrogo; dlatego zmień swoje podejście albo zrezygnuj; ktoś już Ci wczoraj napisał ostro, ale widzę, że któryś modów usunął tego posta; jak nie czytałeś to szkoda, bo może byś zrozumiał, że błądzisz;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Rezygnacja wszystkich członków z OSP
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 14, 2011, 21:38:33 »
Ktoś tu jest niezdecydowany albo lubi się użalać bo przecież tylko on ma racje a cały świat jest bee.
Tutaj rezygnuje a w wątku obok auto kupuje :szalony: szaleństwo....

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Rezygnacja wszystkich członków z OSP
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 15, 2011, 06:45:41 »
Jesteś żałosny, o autko zapytałem z czystej ciekawości jako strażak a nie jako Komendant Gminny

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Rezygnacja wszystkich członków z OSP
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 15, 2011, 14:45:03 »
Być może i jestem żałosny, no cóż takie życie.

Ale coś mi się tu kupy nie trzyma:

Cytuj
nasz Zarząd w ostateczności i zarazem większość członków wraz z całym stanem osobowym JOT zrezygnować z pełnionych funkcji i wycofać się z OSP

Cytuj
Przyda się, a kto ci powiedział że zamierzam zrezygnować z pożarnictwa? Ja tylko chcę zrezygnować z pewnych funkcji w Zarządzie, a strażakiem jestem i chcę oraz będę nadal.

Na to niech się Pan zdecyduje czy rezygnuje czy też nie, no chyba że zmiana dotyczy przeniesienia do innej OSP  :gwiazdki:
Jeżeli tak wszędzie Pan kręci, to ja już się nie dziwie skąd taka a nie inna sytuacja...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2011, 15:13:39 wysłana przez max[] »

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Rezygnacja wszystkich członków z OSP
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 15, 2011, 15:20:05 »
Chodziła mi po głowie rezygnacja całkowicie z OSP ale potem z zarządu a teraz to ja już nie wiem sam co mam zrobić...słucham jednego potem drugiego jeden mówi tak drugi tak nie wiem jak się mam ukierunkować a to forum myślałem że mi pomoże a tu widzę co niektórzy zaczynają się bawić w śledczych. Więc dajcie jakiś rozsądny pomysł i pomóżcie koledze a nie dobijacie jeszcze bardziej dobrze?

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Rezygnacja wszystkich członków z OSP
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 16, 2011, 09:41:00 »
No więc moja subiektywna rada jest taka:
1) Sprawy wynajmu garaży musicie rozpatrzeć pod kątem tego, co do kogo należy i kto ma obiektywnie do czego prawo. Jeżeli gmina, to nie poradzisz. Reszta tak jak pisał @lang. Wiesz jak to mówią - "nadgorliwość gorsza od faszyzmu". I widziałem już w życiu ludzi, którzy przez taką nadgorliwość spadali. Czasami trudniej jest odpuścić, niż iść w zaparte, tylko nie zawsze to przynosi pożyteczny skutek.
2) "Back to basics" - straż ma pewien cel. Zapisałeś się by być strażakiem. Ja bym się na tym skupił i to ciągną najlepiej jak potrafię, pozostawiając polityce nie więcej niż 10% swojego czasu.
3) Obiektywna racja rzadko leży po jednej stronie. Warto się samemu przed sobą czasami zastanowić, czy w takich sporach nie ponosi się przynajmniej części winy za te spory. I nie mówię, że Ty albo Twoja jednostka, albo ZG, są winne czemukolwiek - nie znam sprawy. Ale zdrowa doza autokrytycyzmu na pewno nie zaszkodzi.

A przede wszystkim życzę Ci powodzenia i żeby to co w straży najważniejsze - a jestem przekonany o tym, że Ty wiesz co to jest (a znam ludzi, dla których to nie jest takie oczywiste) - ba Twoim terenie było prowadzone wzorowo!

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Odp: Rezygnacja wszystkich członków z OSP
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 17, 2011, 21:19:39 »
Odnośnie rezygnacji to przemyśl to dobrze i nie podejmuj pochopnej decyzji teraz. Kiedy zrezygnujesz trudno będzie Ci o powrót, nawet gdy władza gminna się zmieni. Hałas może się i zrobi ale z czasem przycichnie, nie pozwól abyś miał przejść w zapomnienie. Wiem bo tego doświadczyłem. Dzisiaj pracuję w Zakładowej Straży Pożarnej i taam realizuje swoje powołanie, w OSP jestem widziany dużo rzadziej.
Ciekawi mnie natomiast jeden wątek. mianowicie ten bus do wożenia tyłków który rozumiem że jest własnością ZGm. Ciekawe kto będzie go utrzymywał? i czy będzie on w podziale bojowym? jeśli tak to kto nim będzie jechał do zdarzeń? a jeśli nie to - no właśnie - kto go będzie utrzymywał bo gmina nie ma ku temu podstaw prawnych (chyba że czegoś nie wiem).
Ostatnio w telewizji był jakiś reportaż o jednostce OSP (skąd to nie pamiętam) której gmina postanowiła pokrywać koszty paliwa tylko za działania ratownicze. Tankowanie w CPN, ćwiczenia i inne wyjazdy OSP ma płacić z własnej kieszeni. Burmistrz tam tłumaczył że takie niestety są przepisy.
Dlatego mnie zaciekawiło wlaśnie jak ten pojazd będzie utrzymywany?

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Rezygnacja wszystkich członków z OSP
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 18, 2011, 09:24:26 »
Kolego SenseY już wyjaśniam bo mnie ten bus też drażni, więc busa otrzymali ZG od KW Policji jest to bus zielony nieoznakowany żadnych sygnałów nic kompletnie, bus ten miał iść do jednej z OSP ale widać że ważniejsze jest wożenie tyłków, wczoraj zakładali do niego radiostację (po co dlaczego?) niewiem ta radiostacja zakupiona była z pieniędzy gminnych (oczywiście z budżetu na OSP) koszt z montażem ok 2200zł, a parę jednostek bo chyba 3 w naszej gminie w tym jedna co jeździ do akcji i posiada wóz bojowy nie ma wcale radiostacji... to jest śmieszne, bus jest własnością Burmistrza czyli Gminy a został przekazany przez Burmistrza na Zarząd Gminny, jest finansowany i pokrywane całkowite koszta z gminy (oczywiście z budżetu na OSP) a kierowcą-konserwatorem zrobili tego busa zrobili Pana którego usunęliśmy z kierowcy w naszej jednostce który działał w złym imieniu OSP...
Masakra
Na chwilę obecną zrezygnowałem tylko z Komendanta Gminnego, zobaczymy co będzie dalej ale po czytaniu w/w postów nie śni mi się rezygnacja z Naczelnika jak i samej OSP trzeba działać  :)
Pozdrawiam