Autor Wątek: Dowodzenie zmianą  (Przeczytany 13333 razy)

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Dowodzenie zmianą
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 18, 2011, 23:35:11 »
Chyba czas zacząć płacić innemu "radcy"  :rofl:

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 lutego 2011 r. w sprawie szczegółowych zasad organizacji krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego

6.1.
Podmioty KSRG będące jednostkami ochrony przeciwpożarowej tworzą na potrzeby działania ratowniczego następującą strukturę.

2) zastęp- pododdział liczący od trzech do sześciu ratowników, w tym dowódca, wyposażony w pojazd przystosowany do realizacji zadania ratowniczego


DLA MNIE:
Podczas kontroli krytyczny z miejsca!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Dowodzenie zmianą
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 18, 2011, 23:42:09 »
I tutaj pokaz mi jaki podmiot dowodzi ?? pokaz klase :P i znajdz taki akt wykonawczy :P]
Aha i minimalny stopien :P



DLA MNIE:
Podczas kontroli krytyczny z miejsca!
Aha czyli komendy gdzie nie ma mł.asp na zmianie?? bo popostu jest ich za mało to maja bład krytyczny??
sorki ale jeses buc!!! i fige widziałes bo w polsce jest asp. sztab. który jest z-ca komendanta...!!!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2011, 06:58:04 wysłana przez bulon »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Dowodzenie zmianą
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 18, 2011, 23:59:51 »
Ustawa o PSP
cytowane rozporządzenie -KSRG
Rozporządzenie w sprawie stanowisk służbowych....

Po coś są tworzone akty prawne. Ja nie napisałem, że w całej Polsce jest poprawnie. Tworzy się (na podstawie w/w) regulaminy, a potem ma się to w *****.
Jak wspomniałem dla mnie krytyczny skoro d-ca zastępu DOWODZIŁ ZMIANĄ liczącą PONAD 6 osób. Mam gdzieś to, że jest ich za mało. Nie ja tworzyłem wymagania.
Buc powiadasz. hmmmm może masz rację. Figę też widziałem :P

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Dowodzenie zmianą
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 19, 2011, 00:06:33 »
Rozporzadzenie o stanowikach słuzbowych?? przewiduje do konca 2013 roku dowódce zastepu wsród podooficerów prawda ???
a co do ustawy o PSP ?? to gdzie ona mówi cos o dowodzeniu poza słąwtnym art. 36?? ale on dotyczy duzo wyzszych spraw niz zmiana... bo reguluje duzo wazniejsze sprawy....
Gdzie to jest w ustawie o PSP i rozparzadzeniu poprosze o numery.... Czekam...
(PS. hierarchia aktów prawnych sie kłania i delegacja ustawowa :P jesli ustawa nie reguluje danej rzeczy i nie ma delegacji ustawowej w danej sprawie to szukaj wiatru w polu :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Dowodzenie zmianą
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 19, 2011, 08:57:21 »
Temat o "dowodzeniu" zmianą służbową, a Ty o - hmmmm nie wiem o czym  :cooo:
Widzę, że gramy w różnych ligach kolego. Inwektywy, czy sformułowania obraźliwe w mojej lidze nie występują.
Odpowiem Ci wyłącznie  z szacunku do tego miejsca (tego forum) i ludzi, którzy zabierają tutaj głos.
Odpowiem krótko, więc bez pełnych nazw, czy odniesień.


USTAWA
Przytoczony przez Ciebie art. 36 określa stanowiska służbowe w PSP
Jak zapewne wiesz (skoro już tyle widziałeś) są to cztery "korpusy".

-oficerskie
-aspiranckie
-podoficerskie
-szeregowe

W punkcie 9 art.36 USTAWY wskazano, iż Minister właściwy do spraw wewnętrznych określi, w drodze rozporządzenia, stanowiska służbowe w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarne.

Skoro wskazano, że określi to określił w ROZPORZĄDZENIU w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej

Teraz należy zajrzeć w regulamin organizacyjny KM/KP
Jeżeli stanowisko d-cy zmiany (z-cy również )  jest podoficer to może podaj kolego, która to KM/KP.

Najważniejsze teraz (według tematu wątku)
Skoro można w prosty sposób wyjaśnić kto i na jakim stanowisku może "wylądować" to właśnie KSRG reguluje czym może dysponować-dowodzić.
Jak wspomniałem powyżej d-ca zastępu dowodzi do 6 osób i nie ma odstępstwa, że w części wschodniej polski może dowodzić batalionem, bo brakuje oficerów i aspirantów. MOŻE DO 6 osób bo to górny próg zastępu.
Błąd krytyczny
Regulamin KM/KP określa
1.d-ca zmiany
2. z-ca d-cy zmiany /d-ca sekcji
3. d-ca zastępu
4. ratownicy/kierowcy
Skoro podczas kontroli nie było dowodzącego (zmiana liczy więcej niżeli 6 osób) i d-ca lub z-ca dowódcy JRG nie podjął dowodzenia zmianą to KRYTYCZNY, dlatego, że nie miał kto zmianą dowodzić.

Skoro nie trafia do Ciebie ta argumentacja, to ja pozostanę przy swoim zdaniu  bez zarzucania Ci (może delikatnie tylko) "bucowania" itp epitetów, bo to domena prostych ludzi.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Dowodzenie zmianą
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 19, 2011, 09:15:26 »
bardzo ładnie kol. jogurtOLO argumentuje, ale z tą ściana wschodnią to mocno przesadził; z tego co ja wiem, to akurat tam nasycenie oficerami i aspirantami jest najwyższe w kraju, i to zarówno po szkołach dziennych, jak i tymi awansującymi w sposób alternatywny
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Dowodzenie zmianą
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 19, 2011, 10:59:41 »

Teraz należy zajrzeć w regulamin organizacyjny KM/KP
Jeżeli stanowisko d-cy zmiany (z-cy również )  jest podoficer to może podaj kolego, która to KM/KP.

Rozporzadzenia swoja droga regulaminy tez :P
a teraz po kolej proponuje przyjrzec sie kilku stronom internetowym komend z województw gdzie naprawde jest brak kadry dowódczej i sie zastanowic co sie pisze bo jesli inspekcja jest po godzinie 15.30
a osoba pełniaca dyzur z ramienia komendanta jest sekcyjny... bo oficerów w komendzie jest 4... i nie moga pełnic dłuzej niz 72h :P to zmiana dowodzona przez st. ogn ma krytyczny ??
Aha bo minałem sie z tematem miałem wskazac gdzie zmiania ddowodzi st.ogn :P a wiec prosze bardzo :
KP PSP Mragowo, w KP PSP bartoszyce z-ca komendanta to asp. sztab. wiec rozporzadzenie swoja droga a zycie swoja...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline STRAŻAK___!!!

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Dowodzenie zmianą
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 19, 2011, 11:04:24 »
ok... Wszystko wydaje się jasno i klarownie wytłumaczone... ale...
Skoro dowódca zastępu to ewentualnie będzie dowoził zmianą do 6 osób a dowódca sekcji to pewnie zmianą do 12  :kwit:... A zmianą 15 osobową kto może dowodzić???  :fiuu: Zakładam, że dowódca sekcji już nie zgodnie z przeprowadzonym rozumowaniem... I jaką ilościowo zmianą on może dowodzić :gwiazdki:

Pozdrawiam,
Skoro w zakresie obowiązków masz wpisane, wykonywanie innych czynności zleconych przez przełożonego... I czy to są już KRYTYCZNE szczerze wątpię...

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Dowodzenie zmianą
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 19, 2011, 11:22:28 »
Miałem już nie, ale czasami nie można się powstrzymać.
Przykład Bartoszyc, o których wspominasz kolego.
Pan Dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej
st. kpt. mgr inż. Andrzej Harhaj (dane ze strony internetowej ) z tego co wiem, a wiem co mówię, mgr inż. Andrzej Harhaj (sympatyczny człowiek w marginesie) w pagonie mł. brygadier, a nie jak strona informuje st.kpt. spokojnie może zająć stanowisko z-cy KP (nie zwracając uwagi nawet na to, iż to człowiek o BOGATEJ wiedzy i dużym doświadczeniu- znowu wiem co mówię).
Widzisz kolego. Problemem nie są akty regulujące funkcjonowanie PSP. Problem w niedostosowaniu KM/KP do organizacji narzuconej.
Na marginesie.
Gdyby ktoś kontrolował kontrolujących i w protokole pokontrolnym dostrzegł d-cę zastępu dowodzącego sekcja, czy zmianą bez KRYTYCZNEGO, to już totalna lipa. Praktyka wskazuje na to, iż nikt nie kontroluje "inspekcji".
Piszesz, że rozporządzenie z regulaminem mija się przed wiaduktem.
hmmmmm... Śmiem twierdzić, że masz zbyt małą wiedzę w temacie organizacji PSP. Regulaminy zazwyczaj ( prawdopodobieństwo graniczące z pewnością) są napisane (zorganizowane) właściwie. Problemem jest nieprzestrzeganie ich.

Nie będę już dyskutował w tym temacie z Tobą (@Eqinox_mł_asp ) bo kopać się z koniem, to nie moja ulubiona dyscyplina.

Na marginesie.
Całkiem nie tak dawno zostałem zapytany, czy lepiej nie obsadzać wszystkich stanowisk (oszczędzać), czy zmniejszyć dodatki służbowe wszystkim. Ujrzałem zdziwienie ogromne, kiedy powiedziałem , że kategorycznie obsadzić stanowiska zgodnie z regulaminem komend i wytycznymi regulującymi funkcjonowanie PSP. 

Ale ja to z innej planety jestem, która się dobro PSP nazywa :D i ze mnie lepiej przykładu nie brać.


PS
Co kontrolującego obchodzi  Twój zakres obowiązków ? Jak będziesz miał wpisane w zakresie obowiązków " prowadzenie pojazdów specjalistycznych...", a nie posiadasz uprawnień (prawa jazdy) do prowadzenie pojazdów? 
Co do określenia szczebli dowodzenia to rozp. KSRG zajrzyj. 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2011, 11:26:45 wysłana przez jogurtOLO »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Dowodzenie zmianą
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 19, 2011, 11:31:08 »
Chwila chwilunia... Wyjechałas z Bartoszyci oki... a co ze zmiana 3 w JRG Mragowo ?? czy kontrola o godzinie 16 w dowolym momencie równa sie dla niej bład krytyczny??? Przeciez w ich przypadku nawet nie trzeba przyjechac na kontrole ?? wystarczy zadzwonic na PSK zapytac sie kto dowodzi i przesłac faxem protkół...
Gdzie jest wpisane ocena niedostateczna.. (oczywiscie idac twoim tokiem rozumowania)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2011, 11:34:19 wysłana przez Eqinox_mł_asp »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Dowodzenie zmianą
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 19, 2011, 11:42:30 »
....co Ty jesteś za "mameja"
Faksem to możesz przesłać życzenia walentynkowe swojej narzeczonej, a nie protokół pokontrolny bez kontroli.
Co do tej Mrągowskiej KP to co się mnie czepiasz? Zadzwoń do Komendanta i zapytaj. Ja nie układam regulaminu komendom. Znając życie to połowy nie wiesz o funkcjonowaniu przytoczonej KP.
Dobra rada od kolegi z forum.
Nie idź moim tokiem myślenia, bo zgubisz się szybko i ciężko będzie dotrzeć do Ciebie  :szalony:
W konsekwencji wcześniejszych wypowiedzi. Kończę z Tobą tę rozmowę.


PS do posta niżej
Ja lubię powiedzieć odpie***** się, żeby ktoś inteligentny jak owczarek niemiecki pomyślał, że dostał bilety na weekend w SPA.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2011, 11:55:45 wysłana przez jogurtOLO »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Dowodzenie zmianą
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 19, 2011, 11:49:54 »
Uwielbiam jak konczy sie brak argumentów ludziom :P bo nie wiedza co powiedziec  :P
2 st. ogn :P i co bys nie robił to twój tok rozumowania wskazuje na krytyczny:D wiec wesoło.. A co do przesłania protokołu faxem to był sarkazm....
A co do ogniomistrzów rzadzacych zmianami jak bede miec chwile to przesle ci 10 moze 20 linków z tego typu jednostami.
I pamietaj w strazy sa cuda które sie fizlogom nie sniły... Niedwano odszedł z mojej KP st. ogn z podstawowym wykształceniem... Nomen omen dowóca zastepu :P (a kiedys szef zmiany 31 lat słuzby)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2011, 12:01:47 wysłana przez Eqinox_mł_asp »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Dowodzenie zmianą
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 19, 2011, 17:33:02 »
Uwielbiam jak konczy sie brak argumentów ludziom :P bo nie wiedza co powiedziec  :P


I pamietaj w strazy sa cuda które sie fizlogom nie sniły... Niedwano odszedł z mojej KP st. ogn z podstawowym wykształceniem... Nomen omen dowóca zastepu :P (a kiedys szef zmiany 31 lat słuzby)

Brak argumentów? hmm -> myślę, że to nie brak argumentów a zwykła grzeczność kazała koledze zakończyć tą dyskusję.
10 lat pracy i też troszkę widziałem i powiem ci jedno kolego, to że st. ogn. odszedł ze stanowiska D-cy zastępu z podstawowym wykształceniem to tylko dobra wola komendanta i zasługi tego ogniomistrza. Nawet nie wiesz jak Komendant nadstawiał swoją głowę robiąc taki manewr - ale to jego wola i zasługi ogniomistrza sprawiły że tak postąpił.

To jest śmieszne ale gdyby w Polsce wszystko było zgodnie z regulaminem to połowa jednostek nie powinna istnieć. Tak jak pisałem wcześniej problem tkwi w tworzeniu "martwych" przepisów. Brak etatów przeszkolonych ludzi a oni na górze wymagają nie wiadomo czego.

Tak jak pisałem Komendanci powinni pokazywać ten problem górze - niech ich głowa boli a nie komendantów, bo to oni biorą na siebie odpowiedzialność tworząc regulaminy lub je łamiąc jak piszecie. Takie są realia i nie ma co się z tym kłócić.

Może na którym związkowym spotkaniu poruszyć ten temat i niech GÓRA się wypowie, co ma robić Komendant w przypadku braków kadrowych.
Z drugiej strony w ustawie i rozporządzeniu są "piękne" słowa, które załatwiają sprawę w sytuacjach szczególnych można odstąpić od wszelkich zasad uznanych za bezpieczne i dla zapewnienia ciągłości służby...... słowa te załatwiają wszystko i tym się broni każdy Komendant bo inaczej nie może. Czytałem że Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarżył nasze rozporządzenie o czasie pracy do Unii. Bo taka jest prawda, że u nas braki kadrowe załatwia się dodając nam godzin

Teraz też jak zapewne zauważyliście i już pisaliście Komendy nie mają kasy na awanse i choć jest wakat i ktoś może awansować nie robi się tego, bo nie ma kasy.


Eqinox jesteś realistą i widzisz jak to wszystko wygląda -> ale nie oznacza że jest to zgodne z przepisami. Wkurzało mnie to tak jak i ciebie i "walczyłem" tak jak i ty ale ktoś mądry powiedział mi:
" wykonuj swoje obowiązki i nie przejmuj się resztą niech innych głowa boli a nie ciebie"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Dowodzenie zmianą
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 19, 2011, 23:10:56 »
Nikt głowy nie nadstawiał :P poniewaz miał zachowana ta grupe przez kolejne rozporzadzenia o stanowiskach słuzbowych :P przed reorganizacja któras tam miał sekcji dowódce :P
Wiesz ja lubie wszystko i wszystko toleruje ale prawdy zawsze sa dwie...  Bo u nas nie moze byc dobrze i nigdy nie bedzie.. A najgozej ze jest w naszej formacji banda fanatyków którzy uwazaja ze to co ustawodawca napisze jest swiete i ludzkie podejscie im nawet przez głowe nie przejdzie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Dowodzenie zmianą
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 20, 2011, 00:24:24 »
Nikt głowy nie nadstawiał :P poniewaz miał zachowana ta grupe przez kolejne rozporzadzenia o stanowiskach słuzbowych :P przed reorganizacja któras tam miał sekcji dowódce :P
Wiesz ja lubie wszystko i wszystko toleruje ale prawdy zawsze sa dwie...  Bo u nas nie moze byc dobrze i nigdy nie bedzie.. A najgozej ze jest w naszej formacji banda fanatyków którzy uwazaja ze to co ustawodawca napisze jest swiete i ludzkie podejscie im nawet przez głowe nie przejdzie.

   I tu poprę częściowo  Eqinoxa.
W roz. o KSRG jest zastęp, sekcja, pluton, kompania itd. natomiast niema nic o dow.zastępu,sekcji czy plutonu i nie stawiał bym znaku równości pomiędzy zastępem i dow. zastępu(przecież nie ma stanowiska dow. plutonu czy kompanii).
Jest natomiast w KSRG dowodzenie interwencyjne(nie więcej niż kompania), które może prowadzić strażak OSP,... , strażak PSP, dow. zastępu, sekcji itd., czyli sprawa otwarta.

   Myślę, że niektórzy chcą być bardziej papiescy niż Papież.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2011, 01:53:33 wysłana przez tomstrazak »

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Dowodzenie zmianą
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 20, 2011, 07:07:36 »
@tomstrazak

Spójrz kolego na fakt, iż są jasno określone delegacje ilościowe. Jest d-ca zastępu. Nie ma natomiast d-cy interwencyjnego.
Daleko mi do papieża, ale uważam ( co wielokrotnie podkreślałem), że skoro ma być dobrze, to niech jest zgodnie z wytycznymi w całym  kraju. Faktem jest, że Nasze akty prawne regulujące funkcjonowanie PSP są napisane tak, gdyby ktoś chciał zagwmatwać zamiast uregulować,

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Dowodzenie zmianą
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 20, 2011, 21:53:59 »
@tomstrazak

Spójrz kolego na fakt, iż są jasno określone delegacje ilościowe. Jest d-ca zastępu. Nie ma natomiast d-cy interwencyjnego.
Daleko mi do papieża, ale uważam ( co wielokrotnie podkreślałem), że skoro ma być dobrze, to niech jest zgodnie z wytycznymi w całym  kraju. Faktem jest, że Nasze akty prawne regulujące funkcjonowanie PSP są napisane tak, gdyby ktoś chciał zagwmatwać zamiast uregulować,

  A jaka jest delegacja ilościowa dla dow.zmiany? Przecież  w KSRG nic o tym niema.

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Dowodzenie zmianą
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 21, 2011, 16:12:25 »
KSRG
6.1.
Podmioty KSRG będące jednostkami ochrony przeciwpożarowej tworzą na potrzeby działania ratowniczego następującą strukturę.

2) zastęp- pododdział liczący od trzech do sześciu ratowników, w tym dowódca, wyposażony w pojazd przystosowany do realizacji zadania ratowniczego

wprost- d-ca zastępu dowodzi zastępem określonym w "ilości" 5+1 maksymalnie 

To jest moje zdanie i ja wstawię krytyczny.

Offline stran

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Dowodzenie zmianą
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 21, 2011, 19:01:45 »
A dowódca zmiany jaką ilością strażaków może dowodzić według rozporządzenia ksrg????     

jest tylko dowódca sekcji lub plutonu.

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Dowodzenie zmianą
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 21, 2011, 19:53:42 »
Proszę Cię. Przeczytaj i postaraj się odpowiedzieć sobie  na to pytanie  :wall:

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Dowodzenie zmianą
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 21, 2011, 22:23:46 »
KSRG
6.1.
Podmioty KSRG będące jednostkami ochrony przeciwpożarowej tworzą na potrzeby działania ratowniczego następującą strukturę.

2) zastęp- pododdział liczący od trzech do sześciu ratowników, w tym dowódca, wyposażony w pojazd przystosowany do realizacji zadania ratowniczego

wprost- d-ca zastępu dowodzi zastępem określonym w "ilości" 5+1 maksymalnie 

To jest moje zdanie i ja wstawię krytyczny.

  Fajnie się z tobą dyskutuje, bo wiadomo,że tylko twoje argumenty są ważne i tylko ty umiesz czytać KSRG.

   KSRG dotyczy całej ochrony przeciwpożarowej, czyli PSP, OSP itp. W OSP niema dow. zastępu jest natomiast dow.roty, sekcji, plutonu.
Moim zdaniem KSRG mówi tylko tyle, że na POTRZEBY DZIAŁANIA RATOWNICZEGO tworzy się zastęp, sekcie pluton, którym dowodzi osoba w danym momencie mająca najwyższe kwalifikacje.

  Ja służę w dużej JRG i często się zdarza, że zmianą dowodzi dow.sekcji i nie widzę w tym nic dziwnego ani złego. Twoim zdaniem to krytyczny, bo do akcji często wyjeżdża trzy, a nawet cztery zastępy.


Szkoda że tej (i nie tylko tej) polemiki nie czytają z KG, może odnieśliby się do tych zagadnień w Przeglądzie Pożarniczym (o forum to mogę tylko pomarzyć....)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2011, 22:38:31 wysłana przez robn »

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Dowodzenie zmianą
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 28, 2011, 13:53:57 »
ja natomiast uważam, że kolejny raz wychodzi brak przemyślanego przepisu. W KG napiszą bajki a potem dół się ma do tego przystosować- często nie mając realii do wykonania. Znam JRG gdzie brak oficera, góra 3-4 aspirantów i wszystko. i teraz pytanie - Jak ma dowódca zrobić aby wszystko było tak jak góra narzuciła?
Mnie tylko jedno ciągle zastanawi- po co wogóle jest KG jak tam ludzie nie wiedzą (chyba, że nie chcą wiedzieć) jak wygladaja realia w komendach, JRG w kraju.

Offline klon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Dowodzenie zmianą
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 28, 2011, 16:31:52 »
Jasne że KG nie wie po co jest bo widzimy co się dzieje niżej takich szopek w strazy dawno nie było a pracuje juz ponad 20 lat. prywatna polityczna straż pozarna.

Offline strażak ptm

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Dowodzenie zmianą
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 10, 2011, 19:32:27 »
Panowie ja mam dość długi staż w tej firmie .Te stanowiska d-cy zastępu wprowadził pan. Dela.
Jeśli chodzi o d-ce zm. to jest odpowiednik d-cy plutonu.
Służyłem w największej komendzie miejskiej w Polsce  17 JRG , że przy pożarach i akcjach nieraz było po dwóch d-ców zmiany z K.M I wtedy rządził ten którego był rejon.
Na temat podoficerów na stanowisku d-cy zmiany i sekcji to do odejścia ze służby.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2011, 20:27:47 wysłana przez robn »