Autor Wątek: dwumiesięczne zwolnienie L4 i co potem  (Przeczytany 13870 razy)

Offline dav998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
dwumiesięczne zwolnienie L4 i co potem
« dnia: Czerwiec 05, 2011, 12:24:56 »
Witam
jak wygląda sprawa po powrocie z dwumiesięcznego zwolnienia lekarskiego chodzi mi o to czy jest obowiązek zaliczenia komisji lekarskiej ?

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: dwumiesięczne zwolnienie L4 i co potem
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2011, 14:40:25 »
z tego co pamietam to chyba po 30 dniach

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: dwumiesięczne zwolnienie L4 i co potem
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2011, 16:09:01 »
Z tego co mi wiadomo komisja lekarska jest po 60 dniach L4 u mnie chłopaki nie brali pełnych 2 miesięcy zwolnienia  tylko 56- 58 dni żeby się na takową komisję nie stawiać

Offline stran

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: dwumiesięczne zwolnienie L4 i co potem
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2011, 08:16:16 »
Po 60 dniach zwolnienia obowiązkowo trzeba uzyskać zaświadczenie lekarskie od orzecznika tak jak przy badaniach profilaktycznych okresowych.
Komisja obligatoryjnie jest po 12 miesiącach zwolnienia, ale w każdej chwili komendant ma prawo skierować na taką komisję.

Offline hołek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: dwumiesięczne zwolnienie L4 i co potem
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 13, 2011, 09:07:34 »
Koledzy czy mogli byście podać nr rozporządzenia w którym  jest to uregulowane .Moja kadrowa stwierdziła że po 60 dniach zwolnienia obligatoryjnie każdy staje na komisje lekarska  i teraz nie wiem kto ma racje . :mellow:

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: dwumiesięczne zwolnienie L4 i co potem
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 13, 2011, 10:59:45 »
Holek nie jestem prawnikiem ale zapytaj swoją kadrowa o podstawę prawną ona musi ją znac Ty nie ;)

Offline orange

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: dwumiesięczne zwolnienie L4 i co potem
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 13, 2011, 11:03:41 »
Jest tak jak mówi Stran. A podstawa prawna na 60 dni zwolnienia to par. 3 ust. 3 pkt 2 rozporządzenia MSWiA z dn. 27.10.2005 r. w sprawie zakresu, trybu i częstotliwości przeprowadzania okresowych profilaktycznych badań lekarskich oraz ... (DZ. U. Nr 261, poz. 2191).

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: dwumiesięczne zwolnienie L4 i co potem
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 13, 2011, 11:14:19 »
Koledzy czy mogli byście podać nr rozporządzenia w którym  jest to uregulowane .Moja kadrowa stwierdziła że po 60 dniach zwolnienia obligatoryjnie każdy staje na komisje lekarska  i teraz nie wiem kto ma racje . :mellow:

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19910790349
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19920830425
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19951460712

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20052612191

Offline hołek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: dwumiesięczne zwolnienie L4 i co potem
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2011, 12:07:17 »
Dzięki za szybko odpowiedz i mam jeszcze jedno pytanie bo studiuje te rozporządzenia ale nie widzę zapisu o komisji lekarskiej po upływie 12 m-cy zwolnienia.
 Dodam ,że po 10 miesiącach walki z chorobą wreszcie bede mógł wrócić do służby -przynajmniej mam taką nadzieję

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: dwumiesięczne zwolnienie L4 i co potem
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 13, 2011, 12:46:20 »
Komendant może cię skierować na komisję lekarską, kiedy będzie chciał.


[załącznik usunięty przez administratora]

Offline hołek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: dwumiesięczne zwolnienie L4 i co potem
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 13, 2011, 13:21:28 »
kol. grzela to wiem , że komendant może ale chodzi mi o zapis w którym jest  ,że np po 12 m-cach choroby musisz stanąć na komisje lekarską i kropka . Narazie mam tylko to ,że po 60 dniach musisz stanąć na badania .

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: dwumiesięczne zwolnienie L4 i co potem
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 13, 2011, 16:00:14 »
Ja byłem 3 miechy na zwolnieniu. po zakończeniu zwolnienia badania lekarskie u lekarza, który prowadzi nasze badania okresowe. Stempel i to wsio. :) i na służbę. :)
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: dwumiesięczne zwolnienie L4 i co potem
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 13, 2011, 16:26:17 »
Określenie zdolności do służby ( w tym przypadku) nie jest jednoznaczne ze skierowaniem do WKL tylko z uzyskaniem zaświadczenia od lekarza medycyny pracy.

Offline stran

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: dwumiesięczne zwolnienie L4 i co potem
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 13, 2011, 18:46:39 »
Zgodnie z ustawą o PSP
Art. 43.
 3. Strażaka można zwolnić ze służby w przypadkach:
 6)  upływu 12 miesięcy od dnia zaprzestania służby z powodu choroby.


ponad 12 miesięcy niezdolności do służby jest dopuszczalne tylko jeżeli strażakowi przysługuje prawo do urlopu zdrowotnego
 
 Art. 71f.
Strażakowi można udzielić płatnego urlopu zdrowotnego w celu przeprowadzenia zaleconego leczenia w wymiarze nieprzekraczającym jednorazowo 6 miesięcy. Łączny wymiar takiego urlopu nie może przekroczyć 18 miesięcy w ciągu całej służby.


ale o przyznaniu takiego urlopu decyduje komisja lekarska i może go przyznać tylko jeżeli strażak rokuje powrót do takiego stanu zdrowia, który pozwoli mu wykonywać obowiązki służbowe

 Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych w sprawie właściwości i trybu postępowania komisji lekarskich podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych
z dnia 9 lipca 1991 r. (Dz.U.  Nr 79, poz. 349) ze zmianami

 § 32.
 1. [17] O potrzebie udzielenia urlopu zdrowotnego policjantowi, funkcjonariuszowi: Urzędu Ochrony Państwa, Straży Granicznej, Służby Więziennej oraz strażakowi Państwowej Straży Pożarnej komisja lekarska orzeka w przypadku, gdy osoba badana mimo wykorzystania 12 miesięcy zwolnienia od wykonywania obowiązków służbowych z powodu choroby nie odzyskała zdolności do wykonywania tych obowiązków, a stan jej zdrowia rokuje poprawę w stopniu umożliwiającym dalsze pełnienie służby.


stąd wynika, że po 12 miesiącach zwolnienia musi być komisja i albo urlop zdrowotny albo całkowita niezdolność do służby,
ale poza tym komendant i tak może zwolnić ze służby po 12 miesiącach zwolnienia na postawie w/w ustawy o PSP

Pozdrawiam i życzę zdrowia, żeby te przepisy nie były potrzebne.

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: dwumiesięczne zwolnienie L4 i co potem
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 21, 2011, 20:48:05 »
Zgodnie z ustawą o PSP
Art. 43.
 3. Strażaka można zwolnić ze służby w przypadkach:
 6)  upływu 12 miesięcy od dnia zaprzestania służby z powodu choroby.


ponad 12 miesięcy niezdolności do służby jest dopuszczalne tylko jeżeli strażakowi przysługuje prawo do urlopu zdrowotnego
 
 Art. 71f.
Strażakowi można udzielić płatnego urlopu zdrowotnego w celu przeprowadzenia zaleconego leczenia w wymiarze nieprzekraczającym jednorazowo 6 miesięcy. Łączny wymiar takiego urlopu nie może przekroczyć 18 miesięcy w ciągu całej służby.


ale o przyznaniu takiego urlopu decyduje komisja lekarska i może go przyznać tylko jeżeli strażak rokuje powrót do takiego stanu zdrowia, który pozwoli mu wykonywać obowiązki służbowe

 Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych w sprawie właściwości i trybu postępowania komisji lekarskich podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych
z dnia 9 lipca 1991 r. (Dz.U.  Nr 79, poz. 349) ze zmianami

 § 32.
 1. [17] O potrzebie udzielenia urlopu zdrowotnego policjantowi, funkcjonariuszowi: Urzędu Ochrony Państwa, Straży Granicznej, Służby Więziennej oraz strażakowi Państwowej Straży Pożarnej komisja lekarska orzeka w przypadku, gdy osoba badana mimo wykorzystania 12 miesięcy zwolnienia od wykonywania obowiązków służbowych z powodu choroby nie odzyskała zdolności do wykonywania tych obowiązków, a stan jej zdrowia rokuje poprawę w stopniu umożliwiającym dalsze pełnienie służby.


stąd wynika, że po 12 miesiącach zwolnienia musi być komisja i albo urlop zdrowotny albo całkowita niezdolność do służby,
ale poza tym komendant i tak może zwolnić ze służby po 12 miesiącach zwolnienia na postawie w/w ustawy o PSP

Pozdrawiam i życzę zdrowia, żeby te przepisy nie były potrzebne.

będę miał takiego kolegę... wszędzie jest napisane może, a nie musi... będzie się temu trzeba przyjrzeć bliżej....
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline gumiś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: dwumiesięczne zwolnienie L4 i co potem
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 02, 2011, 14:34:30 »
Witam i już Ci piszę po 60 dniach absencji chorobowej obowiązkowo badanie kontrolne u lekarza medycyny pracy z tym że musi być kwit od lekarza prowadzącego o zakończeniu leczenia to jeden aspekt , co do komisji lekarskiej to jest w gestii komendanta i może Cię wysłać po tygodniu  chorobowego na komisję  a może po 11m-cach jak poczytasz ustawę to stwierdzisz że nie ma tam nic o tym że jest termin po którym obowiązkowo musisz iść na komisję ani po m-cu a ni po 6m-cach ani po 10m-cach. Najlepiej jest iść do 01 i pogadać z nim o twojej sytuacji ja tak zrobiłem i po 7m-cach wróciłem do służby zrobiłem badania kontrolne i obyło się bez komisji.
A poczytaj ustawę wgłębniej to jeszcze możesz się starać o urlop zdrowotny na poprawę zdrowia nawet  do pół roku , choć powiem szczerze nie znam nikogo takiego co by z tego korzystał.

ps .  Do wszystkich którzy udzielają odpowiedzi  starajcie się być pewni tego co piszecie bo CHYBA to za mało.

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: dwumiesięczne zwolnienie L4 i co potem
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 27, 2023, 21:45:18 »
Witam
A jeśli wypadek był w czasie służby i zwolnienie będzie trwało krócej jak 60 dni , to jestem obligatoryjnie wysłany na badanie, ponieważ było to na służbie? Czy podobnie jak w powyższych przypadkach powyżej 60 dni ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: dwumiesięczne zwolnienie L4 i co potem
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 27, 2023, 22:51:38 »
Jeżeli dobrze pamiętam i przepisy się nie zmieniły, to wracając ze zwolnienia dłuższego niż 30 dni, strażak powinien zostać skierowany na badania okresowe. Co do komisji lekarskiej to 01 ma prawo skierować strażaka w każdej chwili (jeżeli ma jakiekolwiek wątpliwości, czy jego stan psychiczny lub fizyczny może wykluczać go ze służby), nawet, jeśli strażak nie przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Offline krytyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: dwumiesięczne zwolnienie L4 i co potem
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 28, 2023, 21:25:01 »
Witam
A jeśli wypadek był w czasie służby i zwolnienie będzie trwało krócej jak 60 dni , to jestem obligatoryjnie wysłany na badanie, ponieważ było to na służbie? Czy podobnie jak w powyższych przypadkach powyżej 60 dni ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Liczy się tylko ilość dni zwolnienia lekarskiego, nie rozróżnia się (w służbie czy nie). Ponad 60 dni lekarz medycyny pracy + zaświadczenie od lekarza prowadzącego o zakończeniu leczenia. W czasie służby miałem 2 wypadki (w służbie i poza nią) i był tylko lekarz medycyny pracy. 01 groził komisją lekarską, ale nie skierował mnie na nią.

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: dwumiesięczne zwolnienie L4 i co potem
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 29, 2023, 21:08:47 »


Dzięki właśnie o to taka odpowiedź mi chodziło.  Jeśli nie ma znaczenia czy w służbie czy nie ... to postaram się zakończyć przed 60 dniem .