Autor Wątek: Pytanie odnośnie startu do SA PSP  (Przeczytany 1167 razy)

Offline kosikredki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Pytanie odnośnie startu do SA PSP
« dnia: Maj 24, 2011, 16:29:17 »
Witam


Jestem zainteresowany "dostaniem się" do SA PSP. Zaraz po ukończeniu liceum (2009r.) startowałem do SA PSP w Krakowie, niestety nie udało się.

Po nie udanej pierwszej próbie podjąłem studia na kierunku Ratownictwo Medyczne (licencjat), by w przyszłych naborach mieć dodatkowe punkty. Obecnie jestem na drugim roku studiów, przy dobrych wiatrach ukończę je mniej więcej za rok.

Jak wiadomo przy starcie do SA PSP jest ograniczenie wiekowe.. Obecnie mam 21 lat

Planuję start do SA PSP w przyszłym roku, jednak martwi mnie jedna kwestia. Maksymalnym terminem składania podań do SA PSP będzie pewnie połowa maja, tak jak zazwyczaj.
Nie mam pojęcia czy do tego czasu będę miał już dyplom Ratownika w ręku. A wiadomo 10 pkt piechotą nie chodzi i przy wielu chętnych, 10 pkt w tą stronę czy drugą gra ogromną rolę.

Tutaj pojawia się moje pytanie czy w SA PSP mogą przyjąć ewentualne pismo z mojej uczelni o tym iż w roku naboru do SA PSP, kończę również studia i będę miał tytuł np. w czerwcu (miesiąc po upływie terminu składania dokumentów w aspirantce)?

Zależy mi na tym ponieważ przede mną 2 możliwości startu do SA PSP - za rok ewentualnie bez dyplomu Ratownika, lub za 2 lata już z Ratownikiem.

Miał ktoś podobny przypadek? Proszę również o komentarze mojej sytuacji, czy możliwe jest by to co opisałem wyżej przeszło.

Pozdrawiam

Offline sb11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Pytanie odnośnie startu do SA PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2011, 21:18:26 »
O fizykę i chemię, a zwłaszcza chemię to bym się u kolegi nie martwił, bo pewnie wie o tym przedmiocie więcej niżeli jeden z kadetów w SA PSP - wymaga to jego kierunek.

Offline skalim1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Pytanie odnośnie startu do SA PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2011, 21:33:18 »
Do SA PSP możesz starać się mając 23 lata włącznie, czyli jeśli jesteś rocznik 90 to masz jeszcze dwie szanse :)

Offline kamilos2904

  • Cel:SGSP plan B:SAPSP
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Pytanie odnośnie startu do SA PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2011, 12:08:53 »
skoro progi były ok. 136 pkt w tamtym roku to teraz pewnie bedzie podobnie. Także sprawnościówka na 40 pkt plus test na 100pkt i jestes. A na 100 punktosów wcale trudno nie jest z tego co widzialem na tych testach