Autor Wątek: Gba Z Zachodu  (Przeczytany 2235 razy)

Offline lubik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Gba Z Zachodu
« dnia: Październik 18, 2005, 21:55:03 »
Pozdrowienia dla wszystkich mam pytanko czy moze ktos z braci strazackiej juz przeszedł przez procedury wprowadzenia pojazdu porzekazanego z zagranicy ( Niemiec) chodzi mi o przegląd rejestracje wymagane dokumenty jak to bylo u was, czy sa wymagane jakies certyfikaty zaswiadczenia?do usłyszenia ;)  

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Gba Z Zachodu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2005, 11:09:00 »
sprowadzaliśmi samochód  z Francji. Samochody specjalne są zwolnione z cła oraz z podatku akcyzowego ale o zwolnieniu z akcyzy decyduje naczelnik Urzędu Skarbowego na wniosek jednostki. Poza tym  musi być ważny przegląd rejestracyjny przeprowadzony za granicą. W Polsce na leży mieć przetłumaczone wszystkie dokumenty -świadectwo homologacji zajmują się tym ośrodki NOT tłumaczenie są tam sprawy techniczne i osoba znająca język niemiecki lub angielski może sobie z nazewnictwem technicznym nie poradzić. Z tymi dokumentami trzeba się udać  na stację diagnostyczną uprawnioną do prowadzenia pierwszych przeglądów  dla pojazdów z zagranicy. Wydzial komunikacji wydaje książkę pojazdu i dowód rejestracyjny.  

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Gba Z Zachodu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2005, 16:31:20 »
....
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2023, 23:00:44 wysłana przez strażak sam-olsztyn »

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Gba Z Zachodu
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2005, 17:54:54 »
sprowadziliśmy Berlieta GBA 3/18 napęd 6x6 . Jak się dostaje auto za darmo to pozostają tylko koszty sprowadzienia i rejestracji . podatku akcyzowego nie płaciliśmy bo na specjalne U S zwalnia z obowiązku. na terenie powiatu  jest 10 samochodów ściąbniętych z Zachodu i nikt podatku nie płacił. Problem byl tylko raz samochodem lekkim bo nie miał sprzętu i Urząd Celny nie czcial dokonać odprawy jako pojazd specjalny. Bylo to w sąsiedniej gminie ale sobie z tym poradzili bo wrócili do jednostki w Niemczech - bylo to blisko granicy. Od nich zapakowali motopompę i kilka węży i sprawę załatwili a jak samochód zarejestrowali w Polsce to pojechali i in to oddali. Polak potrafi.
W tej chwili rynek zachodni jest opanowany przez pośredników i oni skupują samochody wycofane  z jednostek a potem sprzedają w Polsce. Jak jest jakaś partnerska gmina to może pomóc w znalezieniu samochodu.

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Gba Z Zachodu
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2006, 12:15:17 »
Natrafiłem ostatnio na ofertę Agencji Mienia Wojskowego, która sprzedaje wozy strażackie. Myślę, że cena nie jest zbytnio wygórowana, bo z własnego doświadczenia wiem, ze te samochody działające w Wojskowych Strażach Pożarnych mają przejechane zaledwie 6-8 tys. B)

Więc praktycznie samochód jak brzytwa :lol:

oto link: www.amw.com.pl

Pozdrawiam

Offline lubik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Gba Z Zachodu
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2006, 21:55:47 »
Pozdrawiam druhów i dzieki za informacje a tak na marginesie to auto jeszcze  nie jest wprowadzony bo nasi strazacy tak płakali ze maja tylko jedno auto ze teraz maja 3  i z tego nadmiaru rozbolała ich głowa do usłuszenia i powodzenia na łowach za granicą ;)  

Offline lubik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Gba Z Zachodu
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2006, 22:04:54 »
czesc gucio ja tez mysle ze nasze rodzime auta tez nie sa zle u nas jest 266 i daje rade a auto które ostatnio dostała gmina to 30 letnia IFA wiec nie zamieniłbym 266 za cos takiego tymbardziej ze u nas jest duzo lasów i poligon wiec ciezki teren i jeszcze zostaje kwestia czesci tak jak napisałes AMW sa pełne tego mozna nawet kupic drugiego na czesci a ja mam jakis sentyment do 266 mozna tez kupic samo  podwozie i zabudowac pod swoje potrzeby przeciez to my wiemu do czego bedziemy wykorzystywac auto i co bedzie robiło oczywiscie zlecając to jakiejs wyspecjalizowanej firmie pozdrawiam