Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2012 roku?  (Przeczytany 460026 razy)

Offline Firefajter998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • JRG
    • OSP RADUŃ
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #2325 dnia: Lipiec 31, 2012, 19:08:49 »
Zdolny SA PSP Poznań ;)

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #2326 dnia: Lipiec 31, 2012, 19:34:21 »
informacja dla ludzi którzy są na liście rezerwowej poznań. Ja miałem badania 24 lipca. 1 ziomek musi zrobić lasik bo miał 2,5 wadę wzroku a 2 ziomek (ode mnie z osiedla) odpadł bo miał za duży poziom HBS (związane z krwią). 

jaroslaw

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #2327 dnia: Lipiec 31, 2012, 20:07:02 »
panowie a jak jest z dentystą ? Czy za dziury w poszczególnych zębach można odpaść ?

młody1

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #2328 dnia: Lipiec 31, 2012, 20:33:50 »
Panowie!!! :mellow: czy w Katowicach dostawaliście zaświadczenie do ręki???i jak wzieła to ta baba, to z czym mamy sie stawic 3 wrzesnia jak jest niby napisane w liscie, że z tym zaświadczeniem :gwiazdki:

martin323

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #2329 dnia: Lipiec 31, 2012, 22:11:22 »
Czyli w Poznaniu 2 polegnie.... no tak moim zdaniem ta 5-7 osoba na rezerwie w każdej szkole się powinna załapać...  spokojnie dadzą wam znać... w połowie sierpnia będziecie wszystko wiedzieć... Wiadomo nawet we wrześniu na unitarce może ktoś wylecieć itp... i kolejna osoba z rezerwy, ktoś z rezerwy może odpaść i kolejny... więc ta pierwsza 10 musi być w pogotowiu i jest nadzieja. A wiadomo coś z tą laską z Krakowa co przeszła sprawność ???

Offline zima

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #2330 dnia: Sierpień 01, 2012, 00:32:53 »
Zdolny do służby w PSP :)
Wiesz jaki jest sens życia, to dobrze...

Szymon16001

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #2331 dnia: Sierpień 01, 2012, 12:12:36 »
REZERWOWI!

Mam pytanie do osób które są na rezerwie w szkołach SA Poznań,SA Kraków i CS PSP. Dostaliście jakiś telefon? Kiedy macie badania? Czy idziecie na badania razem z tymi co się dostali w pierwszej 90, czy może jest oddzielny termin? Wie ktoś jak było w tamtym roku w Poznaniu?
do konca wrzesnia mozecie oczekiwac telefonu i jest jeszcze realna szansa na dostanie się

Wiadomość fajna tylko jakby to miało wygladac we wrześniu? W trakcie unitarki dołączam do grupy?
Jestem z rezerwy i caly czas mam nadzieje na szczesliwy telefon. Jezeli macie jakies informacje odnośnie rezerwy to prosze piszcie.

Pozdrawiam

Offline Firefajter998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • JRG
    • OSP RADUŃ
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #2332 dnia: Sierpień 01, 2012, 13:57:27 »
Z Poznania jeden z przyjętych sam się wypisze bo dostał telefon z Warszawy, że ma się zgłosić na badania (22 na liście rezerwowej w Wa-wie). Jeśli przejdzie badania to pojedzie na zamczysko ;)

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #2333 dnia: Sierpień 01, 2012, 14:06:18 »
panowie a jak jest z dentystą ? Czy za dziury w poszczególnych zębach można odpaść ?
Ja odnosnie dentysty się wypowiem jak jest w Krakowie :) Sam mam 2 dosc spore ubytki. A dentystki tam są dwie - max 25 lat. :) laski niezłe.
Jedna pisze druga patrzy, popatrzyła, wpisała pełne uzębienie i gotowe :) więc nie wydaje mi się zeby komuś chcialy narobić problemów :)

Offline lukiwrc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #2334 dnia: Sierpień 01, 2012, 15:20:36 »
Zdolny do służby w PSP  :straz:  Do zobaczenia Panowie we wrześniu!!

jimmy07

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #2335 dnia: Sierpień 01, 2012, 15:32:59 »
rezerwowi są powiadamiani listem czy telefonicznie ?

Offline Firefajter998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • JRG
    • OSP RADUŃ
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #2336 dnia: Sierpień 01, 2012, 15:51:14 »
panowie a jak jest z dentystą ? Czy za dziury w poszczególnych zębach można odpaść ?
Ja odnosnie dentysty się wypowiem jak jest w Krakowie :) Sam mam 2 dosc spore ubytki. A dentystki tam są dwie - max 25 lat. :) laski niezłe.
Jedna pisze druga patrzy, popatrzyła, wpisała pełne uzębienie i gotowe :) więc nie wydaje mi się zeby komuś chcialy narobić problemów :)

To samo jest w Poznaniu, nie posiadam dwóch zębów a dentysta wpisał to samo co innym czyli: Zęby wyleczone a dalszej części nie szło rozczytać  :szalony:

Online tayron

  • "Wystarczy odrobina tlenu, by wybuchł w śmiertelnym szale..."
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 224
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #2337 dnia: Sierpień 01, 2012, 16:14:47 »
rezerwowi są powiadamiani listem czy telefonicznie ?

Telefonicznie  ^_^

jimmy07

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #2338 dnia: Sierpień 01, 2012, 17:32:46 »
rezerwowi są powiadamiani listem czy telefonicznie ?

Telefonicznie  ^_^

a co jeśli ktoś zgubił tel/zmienił numer ?

Offline Dobitwp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #2339 dnia: Sierpień 01, 2012, 17:42:23 »
Chłopaki jak to jest z fryzura na obóz? 3mm czy mniej :P?

Zdolny do służby  :straz:

Online tayron

  • "Wystarczy odrobina tlenu, by wybuchł w śmiertelnym szale..."
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 224
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #2340 dnia: Sierpień 01, 2012, 18:04:31 »
Mógłby ktoś opisać szczegółowo jak wygląda badanie u każdego z lekarzy? Co jest sprawdzane? itp. Najbardziej zależy mi na opinii kandydatów z Krakowa. Tylko prosiłbym w miarę możliwości o szczegóły, nie tak jak do tej pory... Pozdrawiam  -_-

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #2341 dnia: Sierpień 01, 2012, 18:24:20 »
Tyron to moze ja coś powiem jak jest w krakowie :
Stomatolog : Jak juz pisałem, młode lekarki nie patrza za wiele, całosc trwa ok 2 min w gabinecie.
Okulista : Na początek zasłaniasz oczy po kolei, czytasz rzędy cyfr, potem zakładasz okulary 3D i oglądasz obrazki na których masz rozpoznać figury geometryczne. Jeszcze jest ksiązeczka z cyframi na daltonizm oraz badanie oka na tej maszynie gdzie opierasz brodę.
Laryngolog Pani doktor wyjmuje z opakowania jednorazowe sprzęty i przystępuje do badania, na poczatek przegroda, wziernik do obu dziurek w nosie i patrzy, potem sprawdza gardło, i na końcu słuch, również wziernik oraz szepcze słowa do ucha ( ciezko usłyszec cokolwiek, hałasy na korytarzu + rusza Ci tą chrząstką przy uchu) i na koniec ćwiczenie na błędnik - stanie na jednej nodze z zamknietymi oczami.
Chirurg u chirurga musisz sie rozebrac do majtów - stajesz prosto, robisz przysiad, na palcach stajesz i na piętach - w między czasie pani Ci zdejmuje majty :d ogląda i pyta czy było coś operowane - odpowiadasz nie i mówi chirurgicznie bez zastrzeżeń - koniec.
Neurolog Tutaj pani sprawdza twoje nerwy itp, pyta o urazy głowy i inne wypadki oraz kazuje wykonac pare ćwiczeń, piętą do kolana drugiej nogi, palcem do nosa palcami razem z zamknietymi oczami.
Spirometria Chyba każdy wie jak to wygląda, siedzisz z rura w ustach i dmuchasz jak Ci każą, wynik na kartce do papierów
Laboratorium Tu oddajesz zwyczajnie krew i mocz, trzeba być naczczo. Wyniki kolejnego dnia
RTG Klatki Chyba oczywiste - idziesz i na następny dzień wyniki.
został jeszcze Dermatolog oraz Lekarz medycyny pracy który wykonuje EKG wysiłkowe - lecz ich dopiero będe robił w najbliższych dniach. Pozdro.

Online tayron

  • "Wystarczy odrobina tlenu, by wybuchł w śmiertelnym szale..."
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 224
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #2342 dnia: Sierpień 01, 2012, 18:38:23 »
Dzięki wielkie Radk177 - właśnie o to mi chodziło  -_- Jak możesz to opowiedz jeszcze jak wyglądała wizyta u psychologa tak krok po kroku, jakie pytania zostały Ci zadane itp.
Powodzenia w dalszych badaniach  :straz:

Offline Dobitwp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #2343 dnia: Sierpień 01, 2012, 18:50:11 »
Mógłby ktoś opisać szczegółowo jak wygląda badanie u każdego z lekarzy? Co jest sprawdzane? itp. Najbardziej zależy mi na opinii kandydatów z Krakowa. Tylko prosiłbym w miarę możliwości o szczegóły, nie tak jak do tej pory... Pozdrawiam  -_-


Jak otrzymasz (pl Inwalidów 3) obiegówkę to czekasz tam na testy pisemne psychologiczne.
Test 105 pytań tak i nie, wykreślanie 2 i 7, takie tablice z pustymi polami, kwestionariusz, życiorys.  Potem rozmowa z psychologiem i psychiatrą. Jak nie zawalisz jakoś testów czyli nie udzielisz odpowiedzi na jakies pytanie albo co gorsza zaznaczysz ze słyszysz głosy to bedziesz miał długa rozmowe z psychologiem. Nie pytają jakoś szczegółowo. Pytają dlaczego taki zawód itd.

Dermatolog (Inwalidów 3) po lewej stronie jak wchodzisz do budynku. Rozbierasz sie obracasz i koniec.  Zobacz godziny i najwyzej przyjsc  miedzy badaniami w szpitalu,
 

Szpital na ul. Gall
Okulista- tablica ksiazka z cyframi "daltonistyczna" i test z okularami asymetrii chyba.
Neurolog- kilka pytań o urazy itd itp, stanąć złączyć stopy i dotknąć palcem nosa i stanie na jednej nodze.
Chirurg - znowu kilka pytań, zrobić przysiad, gacie w dól kaszlnąć i po badaniu
RTG - na dole koło wejscia robisz wyniki na drugi dzien
Morfologia - Krew i mocz we własnym kubeczku. Przychodzisz na czczo. Wyniki na drugi dzien.  (Krew przyjmuja do 10:00)
Spirometria- badanie objetosci płuc. Dmuchasz w rurkę :D
Laryngolog- stanie na jednej nodze, przegroda nosowa i słuch.
Stomatolog- siadasz patrza których zębów nie masz.
EKG- idziesz jak masz cała obiegówkę wyniki krwi i RTG. Leżysz podpinają czujniki i nic nie robisz. Potem idziesz do tam do lekarza medycyny pracy sprawdza Ci wszystkie wyniki i podpisuje. Jeszcze osłucha serca i płuca.

Potem idzesz na Komisje na Inwalidów. Ja miałem bez gadki po porostu "zdolny".
Dokumenty wysyłają zbiorowo.

Jak coś to na PW





Offline schenk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #2344 dnia: Sierpień 01, 2012, 21:20:34 »
A są robione badania na poziom bilirubiny we krwi ? ( całkowita, pośrednia i bezpośrednia) czy tylko robione są na obecność bilirubiny w moczu?

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #2345 dnia: Sierpień 01, 2012, 22:33:20 »
Dobitwp , mam pytanie - odnośnie EKG - czy Twoje ekg wyglądało dokładnie jak piszesz ? czy było wysiłkowe ? tzn że robiłeś jakieś ćwiczenie przed badaniem tj. rowerek bieżnia itp i dopiero wtedy miałeś badanie ?
A odnośnie schenka to na skierowaniu do laboratorium się nie spotkałem z czymś takim jak piszesz, OB morfologia badanie na HIV i jakieś inne skróty 3literowe tygu HGV czy coś takiego , ale o tym nie pamiętam.

Offline mateusz6669

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #2346 dnia: Sierpień 02, 2012, 09:56:01 »
zdolny do służby w cspsp !
Byłem pierwszy na liście rezerwowej. badania w katowicach rozpoczely sie 16 lipca dla wstepnie zakwalifikowanej 90 osob. do mnie zadzwonili ze szkoly 23 lipca ze mam sie stawić 30 lipca na badania i list przyszedl po dwoch dniach od telefonu. Wszystko sprawnie i bez problemów przebiegło. na drugi dzień tylko laryngolog a tak wszystko w pierwszym dniu. Miała byc jeszcze jedna osoba ze mna z rezerwowej chyba, ale sie nie stawiła i test psychologiczny robiłem sam :D
Powodzenia pozostałym życze !

Offline Greg4

  • SA PSP Poznań
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #2347 dnia: Sierpień 02, 2012, 10:15:25 »
ciśnienie zeszło, zdolny do służby :)

Offline Dobitwp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #2348 dnia: Sierpień 02, 2012, 10:26:17 »
Dobitwp , mam pytanie - odnośnie EKG - czy Twoje ekg wyglądało dokładnie jak piszesz ? czy było wysiłkowe ? tzn że robiłeś jakieś ćwiczenie przed badaniem tj. rowerek bieżnia itp i dopiero wtedy miałeś badanie ?

Wchodzisz mierzy cisnienie. Każe 15 minut odpocząć i idzesz na EKG. Nie ma żądnego wysiłkowego

fwbp70

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #2349 dnia: Sierpień 02, 2012, 11:04:11 »
Zdolny SA PSP Poznań