Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2012 roku?  (Przeczytany 460061 razy)

Offline Gibki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #950 dnia: Kwiecień 02, 2012, 19:41:33 »
Witam Panowie mam pytanie, a mianowicie, dlaczego do SA PSP nie liczy się kurs KPP tylko kwalifikacje w zawodzie rat. med. przecież przykładowo strażak podczas udzielania pomocy nie może przekroczyć kwalifikacji (zabiegi typu intubacja etc.)  tylko właśnie KPP (tj. torba PSP-R1) tak więc nie mogę zrozumieć dlaczego jest to tak wysoko punktowana dodatkowa umiejętność.

Ponieważ piszący regulamin naboru tak sobie określił, w świecie cywilnym nie liczą się kursy KPP (tylko dyplomy uczelni) a do naboru idą sami cywile, tak więc najlepszym dla nich odniesieniem będzie ukończenie szkoły, która nadaje określony tytuł. Kurs kursowi nie jest równy, za to programy szkół są określone ustawowo. 
Równie dobrze można zapytać: dlaczego są brane oceny za język tylko na podstawie świadectwa ukończenia szkoły średniej?
przecież mógł ktoś mieć "surowego nauczyciela" i dostać ocenę z języka 4 a prywatnie chodził na dużą ilość kursów językowych i posiada certyfikat znajomości PCE C2
Z regulaminem nie ma co dyskutować, trzeba się przyłożyć by być najlepszym.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2012, 23:04:38 wysłana przez robn »

Marian Paździoch

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #951 dnia: Kwiecień 03, 2012, 15:16:03 »
Tak więc widzę, ze mój post wywołał salwe śmiechu oraz oburzenie, faktycznie głupio to zabrzmiało ale zaznaczam, ze czytac potrafie tylko było to małe nie dopatrzenie z mojej strony!! ot i tyle pozdro dla normalnych!!!!!

Offline mag22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #952 dnia: Kwiecień 03, 2012, 17:56:52 »
Nie martwcie sie sprawnoscia, ze daja tak malo pkt, bo unitarka zweryfikuje wszystko, czy ktos jest mocny czy slaby i wtedy bedziecie mogli sie wykazac.

Offline zima

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #953 dnia: Kwiecień 04, 2012, 16:50:41 »
Mam pytanie odnośnie świadectwa ukończenia szkoły średniej. Napisane jest, że należy złożyć dwustronne ksero świadectwa, a w podaniu w załącznikach jest napisane, że załączam oryginał świadectwa. A więc do podania należy załączyć oryginał czy ksero ?
Wiesz jaki jest sens życia, to dobrze...

Offline cymber

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Cel osiągnięty
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #954 dnia: Kwiecień 04, 2012, 18:58:51 »
na poznaniu napisane jest, ze należy wysłać oryginał, ale we wcześniejszych latach mogła to być potwierdzona kopia (choć nie było to napisane). Dzwoniłem dzisiaj w tej sprawie  do kadr ale coś nie odbierali.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!

Offline paawel998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #955 dnia: Kwiecień 04, 2012, 23:01:06 »
na poznaniu napisane jest, ze należy wysłać oryginał, ale we wcześniejszych latach mogła to być potwierdzona kopia (choć nie było to napisane). Dzwoniłem dzisiaj w tej sprawie  do kadr ale coś nie odbierali.

gdybyś wiedział coś na ten temat czy można kopie potwierdzona notarialnie wysłać do poznania to napisz :)

Offline muniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #956 dnia: Kwiecień 05, 2012, 09:15:27 »
3. ŚWIADECTWO UKOŃCZENIA SZKOŁY ŚREDNIEJ
             (oryginał lub kserokopię potwierdzoną notarialnie).

Takie info jest w Krakowie, nie może być tak że masz obowiązek oryginał dostarczyć ponieważ jest dużo osób które obecnie maja np 20-23 lata i sa np na pierwszym roku studiów cywilnych na których jest oryginał świadectwa. Nie studiujesz to masz oryginał i możesz go złożyć ale bedąc obecnie studentem nie masz możliwości złożyć oryginału, no chyba że zrezygnujesz ze studiów, wtedy Ci świadectwo oddadzą na uczelni.

Offline cymber

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Cel osiągnięty
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #957 dnia: Kwiecień 05, 2012, 10:08:30 »
w poznaniu obowiązkowo oryginał świadectwa!

ja np jestem na studiach cywilnych i mam oryginał świadectwa ukończenia LO w domu:D
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!

Offline Cartel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #958 dnia: Kwiecień 05, 2012, 10:19:17 »
3. ŚWIADECTWO UKOŃCZENIA SZKOŁY ŚREDNIEJ
             (oryginał lub kserokopię potwierdzoną notarialnie).

Takie info jest w Krakowie, nie może być tak że masz obowiązek oryginał dostarczyć ponieważ jest dużo osób które obecnie maja np 20-23 lata i sa np na pierwszym roku studiów cywilnych na których jest oryginał świadectwa. Nie studiujesz to masz oryginał i możesz go złożyć ale bedąc obecnie studentem nie masz możliwości złożyć oryginału, no chyba że zrezygnujesz ze studiów, wtedy Ci świadectwo oddadzą na uczelni.

To jakieś dziwne te studia, które wymagają świadectwa ukończenia szkoły średniej  :szalony:
ja np. studiuję na poliCudzie i widocznie dlatego nie chcieli ode mnie świadectwa  :o

See Ya!

Offline cymber

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Cel osiągnięty
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #959 dnia: Kwiecień 05, 2012, 10:54:06 »
u mnie w grupie studenckiej ludzie tez musieli złożyć świadectwo ze średniej, nie wiem dlaczego ja mam na chacie ale nie bd dociekał...

no i teraz śmiem twierdzić ze to kolejny z zabiegów SA poznań w celu ograniczenia ilości chętnych, tak jak kolega wyżej pisał, albo zrezygnujesz ze studiów albo nie startujesz bo nie wydadzą Ci świadectwa przed ukończeniem... myślę ze ludzi w takiej sytuacji trochę może być...
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!

Offline muniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #960 dnia: Kwiecień 05, 2012, 11:19:54 »
Czyli zależy wszystko od uczelni, ja na swojej uczelni jak w zeszłym roku chciałem wziąć tylko na pół godziny by zrobić odpis notarialny to mi powiedziała że mi nie wyda nawet na pół godziny, może mi jedynie zrobić ksero za potwierdzeniem zgodności z oryginałem.

Offline minus122

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #961 dnia: Kwiecień 05, 2012, 13:57:07 »
Ja mam ten sam problem ale chce isc do lo i poproscic o wydanie duplikatu bo orginał uległ zniszczeniu albo powiem ze zgubilem :P :D:D

Offline zima

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #962 dnia: Kwiecień 05, 2012, 17:35:17 »
A jak to jest z punktem:
9. Stosunek do powszechnego obowiązku służby wojskowej:
-   przedpoborowy – poborowy – kategoria ............................. : przeniesiony do rezerwy – kategoria .................;
zwolniony od powszechnego obowiązku wojskowego.
Skreślić wszystko, tylko zostawić zwolniony od powszechnego obowiązku wojskowego?
Wiesz jaki jest sens życia, to dobrze...

Offline cymber

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Cel osiągnięty
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #963 dnia: Kwiecień 05, 2012, 19:28:24 »
byleś na komisji wojskowej? na pewno byleś:P dostałeś kategorie wojskową "A" bo taka jest wymagana do SA (pewnie książeczkę tez, przynajmniej za moich czasów tak było) teraz wszyscy są przenoszeni do rezerwy z automatu, do tej książeczki wojskowej jest wbijane, "przeniesiony do rezerwy"

jeśli jest inaczej poprawcie
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!

Offline zima

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #964 dnia: Kwiecień 05, 2012, 19:41:19 »
Byłem na komisji, mam kategorię A, ale w książeczce nie mam "Przeniesiony do rezerwy". Mam wbite:
"WKU .... dn.... przeznaczony do służby wojskowej."
Po zakończeniu szkoły średniej, nie nosiłem żadnych papierów do WKU, że uczę się dalej, gdyż przecież obecnie nie ma obowiązku odbycia służby. A więc jak miałem komisję wojskową, to i więcej nic nie działałem w tym kierunku.
A więc wychodzi na to, że muszę iść do WKU po wpis "Przeniesiony do rezerwy" ?
A odnośnie podania, to należ resztę skreślić i zostawić zwolniony od powszechnego obowiązku wojskowego?
Wiesz jaki jest sens życia, to dobrze...

Offline minus122

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #965 dnia: Kwiecień 05, 2012, 20:41:49 »
zima tez tak mam bo kontynuowałem nauke do teraz i nie trzeba bylo :D:D i najważniejsze ze mam świadectwo w domu jednak ;p;p

Offline zima

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #966 dnia: Kwiecień 05, 2012, 20:51:54 »
Świadectwo także mam w domu, a do Cz-chowy trzeba wysłać kserokopię świadectwa, a nie oryginał.
Pytanie co z tym stosunkiem do służby wojskowej. Skreślać czy nie ?
Wiesz jaki jest sens życia, to dobrze...

str.kdt.

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #967 dnia: Kwiecień 05, 2012, 21:06:26 »
Musisz iść  do odpowiedniego WKU i poprosić o wpis - przeniesienie do rezerwy, ja tak robiłem bez tego, niekiedy wymagają tego wpisu w książecce ,w formularzu wpisz kat.A przeniesiony do rezerwy. Pozdrawiam

Offline G4mB1t

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #968 dnia: Kwiecień 06, 2012, 16:26:42 »
Pytania do osób startujących do CS

Czy także wyskakuje wam błąd na samym końcu pracy z generatorem podania i nie chce się przetworzyć na PDF??

Offline koszarek15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #969 dnia: Kwiecień 08, 2012, 10:52:01 »
A Ja mam pytanko ja wysyłam podanie oni jakoś przysyłają potwierdzenie że podanie do nich dotarło czy jak :D???

Już wysłałeś podanie?? a papierek od lekarza kiedy pokażesz o ile sie nie myle jest on ważny 30dni przed egzaminem. Można mieć takie coś ze sobą na egzaminie czy musi to być ze wszystkimi papierami typu podanie świadectwa itp??

marcin89

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #970 dnia: Kwiecień 08, 2012, 11:14:42 »
zaświadczenie można wydrukować ze strony internetowej szkoły i można pokazać w dniu egzminu

Offline Chomik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #971 dnia: Kwiecień 08, 2012, 15:10:43 »
zaświadczenie można wydrukować ze strony internetowej szkoły i można pokazać w dniu egzminu

Spokojnie jeszcze nic nie wysłałem skoro zostało mi jeszcze kilka dni szkoly.... A z tego co wiem trzeba wysłac świadectwo ukończenia szkoły średniej ...

Offline paawel998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #972 dnia: Kwiecień 08, 2012, 16:10:46 »
Cytuj
Spokojnie jeszcze nic nie wysłałem skoro zostało mi jeszcze kilka dni szkoly.... A z tego co wiem trzeba wysłac świadectwo ukończenia szkoły średniej ...
do krk świadectwo ukończenia szkoły może być kopia potwierdzona notarialnie i chyba do cs tak samo ,a w poznaniu prawdopodobnie oryginały..
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2012, 16:45:41 wysłana przez robn »

Offline zima

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #973 dnia: Kwiecień 09, 2012, 19:45:15 »
Do CS sama kopia, bez potwierdzenia notarialnego.
Wiesz jaki jest sens życia, to dobrze...

Offline Ja4o

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Nauka to lokata
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #974 dnia: Kwiecień 09, 2012, 20:08:39 »
Spokojnie można słać oryginały im, odsyłają dokumenty w przypadku negatywnej rekrutacji, dzwoni się do szkoły albo pisze wiadomość na skrzynkę. Najlepiej w sumie notarialnie, ja słałem oryginał ale w tym już nie bo mi pogięli całe świadectwo. :rofl: