Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2012 roku?  (Przeczytany 460016 razy)

Offline timolo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #900 dnia: Marzec 25, 2012, 21:26:43 »
nie wiem czy jest sens strzelania skoro za zla odpowiedz jest -3 pkt :) ktos naprawde by musialby miec farta i to niesamowitego zeby wyszedl na + z pkt :D

Offline Tom034

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #901 dnia: Marzec 25, 2012, 21:46:51 »
Więcej osób niż rok temu raczej nie będzie  :stop:

Bardziej skłaniałym się ku temu, że część osób zrezygnuje ze względu na niską puntkację sprawnościówki- ale nie będzie to też połowa chętnych, bez przesady. Okaże się w lipcu ile osób przystąpiło  i czyje przewidywania się sprawdzą :mellow:

Offline Cartel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #902 dnia: Marzec 25, 2012, 22:21:39 »
Mimo wszystko nawet porównując pkt. ze sprawnościówki, które można było zdobyć do zeszłego roku z pkt. za testy była to 1/4.
Ludzie w większej mierze dostawali się tam dzięki testom.

Co do tego - że ludzie nie będą strzelać. - Nic bardziej mylnego.
Ludzi, którzy się naprawdę przygotowują solidnie rozwiązując zadania jest niewielu w porównaniu do ogólnej liczby chętnych.
Dlatego ktoś kto przejdzie do części pisemnej, a niezbyt dobrze się przygotował jedynym wyjściem jest strzelanie.

Wg. mnie pomimo nowych zasad w tym roku będzie w granicy ~800osób.
Dopiero od przyszłego roku liczba ta może się solidnie wykruszyć. - gdy okaże się ile pkt. trzeba uzyskać, aby dostać się do szkoły na nowych zasadach.

Ale to tylko moje gdybanie...

Pzdr!

Offline Ja4o

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Nauka to lokata
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #903 dnia: Marzec 25, 2012, 23:34:45 »
Popatrzcie na wyniki w Częstochowie z tamtego roku, liczyła się garść ludzi reszta poniżej 100 pkt ... czyli sprawność zrobiona średnio na te 30 pkt + max 60 za wiedzę ... < -- strzelanie czyste ... Tak czy siak w tym roku będzie na pewno trudniej ale na pewno lżej tym co się solidnie przygotowują ...  :straz: Ja dziś maraton od 10 rano a jest obecnie 11:30 nawalam testy + nauka, także go go :). Może kawkę i dla rozluźnienia jeszcze jeden teścik :D. Śnią mi się już elektrony jako odosobnione fale  :szalony: . Coś w stylu "parabole tańczą tańczą tańczą''  :huh:. Jedna kawka i next lvl w testach ^^

Offline SemperFidelis

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #904 dnia: Marzec 26, 2012, 17:39:35 »
"Może kawkę i dla rozluźnienia jeszcze jeden teścik" - to ile Ty się uczysz tych testów?;] Wszystkie pytania zapewne się nie powtórzą na egzaminie:)

Offline bartomeusz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Cel: SA PSP Kraków
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #905 dnia: Marzec 26, 2012, 18:03:54 »
Jedno jest pewne - strzelać nie da rady, a też na 100% pewnym odpowiedzi nie będziemy (bo będzie myślenie - a może kurde to jednak 0,0005 a nie 0,005... ;))

Offline Ja4o

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Nauka to lokata
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #906 dnia: Marzec 26, 2012, 18:14:01 »
Hmm no sporo siedzę, ale wiesz raczej rozszerzam temat, np. jak masz zadanie z rozpadem w wyniku tego wyodrębniany jest elektron no to następne 30 minut czytam po książkach dlaczego tak jest i podobne przypadki albo jakieś zadanka. Chodzi o to by uczyć się wiązać fakty z zadań bo czasem nawet to co było w treści zadania innym razem pojawia się jako odpowiedz do innego, rozgryzłem kilka takich pytań. Na pamięć też znam hehehe chcąc nie chcąc ale to jakoś idzie w parze z rozwiązywaniami bo jak zrobisz 20 razy jakieś zadanie to potem podobne też rozwiążesz tak jak w chemii z liczeniem unitów itp. . . Kwestia podejścia do tematu, ja mam czas na to i chęci więc po prostu robię to i jeżeli jakiś zakres wiedzy jest nie potrzebny no cóż to jestem bogatszy o nieprzydatne gówna do krzyżówek telegazety  ^_^.

Offline muniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #907 dnia: Marzec 27, 2012, 10:33:21 »
Kraków też się w końcu ogłosił i tradycyjnie nie ma info o ilości przyjęć:

http://sapsp.pl/www/index.php/strona_tekstowa/wyswietl/174

Offline komodo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #908 dnia: Marzec 27, 2012, 12:27:40 »
a Poznań sie już ogłaszał ?  :straz:

Offline lukiwrc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #909 dnia: Marzec 27, 2012, 13:01:26 »
a Poznań sie już ogłaszał ?  :straz:

Kolego, tak ciężko wejść na stronę i sprawdzić czy już są informacje o naborze? Nie ma jeszcze ;)

Offline bartomeusz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Cel: SA PSP Kraków
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #910 dnia: Marzec 27, 2012, 21:46:09 »
To jest właśnie ciekawe, że Kraków nie podaje liczby miejsc.. :/

Offline Mat20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #911 dnia: Marzec 27, 2012, 21:57:50 »
Kto z Was ma prawko na kategorie C?
Jeśli chcesz tylko wiedzieć ile osób z forumowiczów ma kategorię C i startuje do SA, to pytanie te i każda odpowiedź na nie zostanie skasowana, rozmydli się ten dział forum na udzielanie bezsensownych pytań. Jeśli masz za to konkretne pytanie związane z kategorią C potrzebną do SA, to zadaj je (użyj funkcji MODYFIKUJ)
pozdr
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2012, 22:32:10 wysłana przez robn »

Offline Tom034

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #912 dnia: Marzec 27, 2012, 22:06:12 »
Jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie, ale chyba zmiana zasad rekrutacji w jakimś stopniu sprzyja kobietom, prawda?

Wiadomo, że teraz łatwiej będzie im rywalizować w punktach z wiedzy, gdzie nie ma takiej ilości punktów za sprawność. Czyli w końcowym wyniku będą mogły osiągnać podobne wyniki.  Ciekawe czy wyjdzie to na dobre...


Offline Cartel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #913 dnia: Marzec 27, 2012, 22:19:02 »
Jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie, ale chyba zmiana zasad rekrutacji w jakimś stopniu sprzyja kobietom, prawda?

Wiadomo, że teraz łatwiej będzie im rywalizować w punktach z wiedzy, gdzie nie ma takiej ilości punktów za sprawność. Czyli w końcowym wyniku będą mogły osiągnać podobne wyniki.  Ciekawe czy wyjdzie to na dobre...

wg. mnie ta zmiana nie wpłynie na to i sytuacja dotycząca dziewczyn będzie taka sama jak w poprzednich latach.
Gdyby zmniejszyli próg podciągnięć na drążku dla dziewczyn to co innego. A one w głównej mierze odpadają właśnie tam...
Więc jeśli nie przejdą sprawnościówki nie powalczą na testach.

Pzdr!

Offline Ja4o

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Nauka to lokata
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #914 dnia: Marzec 27, 2012, 22:57:07 »
Zresztą zazwyczaj dziewczyny startują w większej ilości do SG, choć i tam tor nie jest zbyt łatwy ale tylko na zaliczenie ^^.

Offline majma

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #915 dnia: Marzec 29, 2012, 10:02:05 »
Zacząłem robić prawko na C (początek kwietnia kończę jazdy) i tak zastanawiam się czy się wyrobie czy nie, biorąc pod uwagę czas czekania na egzamin, czas czekania na wyrobienie prawa jazdy oraz to czy w ogóle uda mi się zdać za pierwszym razem. Termin kompletowania dokumentów mija 15 maja i tu moje pytanie, czy mając zdane prawko ale jeszcze nie wyrobione można wysłać potwierdzenie lub jakieś zaświadczenie od wydziału komunikacji? Albo w ogóle nie wysyłając nic, pokazać prawko w czerwcu i też zaliczą? Jak to z tym jest?

marcin89

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #916 dnia: Marzec 29, 2012, 10:04:35 »
do 15 maja musisz mieć wbite że posiadasz kat C

Offline cymber

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Cel osiągnięty
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #917 dnia: Marzec 29, 2012, 10:54:47 »
na egzamin na C czekałem prawie miesiąc (bez kilku dni), później na wydanie półtora tygodnia...
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!

emiloooo

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #918 dnia: Marzec 29, 2012, 11:24:58 »
Nie ma szans. Do 15 maja musisz mieć dokument. Jedynym Wyjściem jest zapisanie się już na egzamin. Ja czekałem 3tyg i 2 dni... No i musisz zdać to za 1 razem. Mój kumpel się przejechał widzę... specjalnie rok temu nie startował... bo robił kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy... ma też kat C... ale tu chodzi o kurs Ratownika Medycznego...
Ja sam posiadam kat C liczę 5,0 ze sprawności i cóż... Wielkim "?" jest próg... na pewno punktowy będzie mniejszy bo już do zdobycia nie ma 254pkt a 155,4 (nie liczę tych dodatkowych) więc jeśli przy założeniu że 50% to próg no to 70pkt trzeba na ruchać... u mnie to wygląda 10+5... i 55testy do szczęścia (czyli 18 zadań przy nie popełnieniu błędów) jeśli rozwiąże sobie 20 zadań 1 mogę mieć źle... i tak można to kalkulować... Pytanie ilu odpowiedzi możemy być pewni na 100%... tu będzie ten problem w większości...
Ten system pod jednym względem jest fajny... bo jakiś CIELOK przyjdzie ściągnie od Mocnego Gościa z ławki albo trafi 25zdań... przy dobrej spr się dostanie... a teraz już sobie nie trafi bo będzie miał 3pkt lub 0 jak nie -3...   
Ja sam już startowałem 3x za drugim mi się udało... ale laryngolog wystawił mi negatywną opinie i Komisja MSWiA wypisała niezdolność... za 3x zabrakło mi 9pkt (2pkt otarłem się o grupę rezerwową która cała była wzięta, było minęło) teraz słuch jest dobry... ostatnia szansa, trochę pod górkę nie ukrywam ale nic tylko testy... Czy miałbym 54pkt po 1 dniu (to też nie gwarantuje dostania się) czy będzie 5,4 to tak samo... każdy wie, że to testy pisemne dają tą gwarancje dostania się więc nie ma co płakać... Tylko się uczyć... ja na sprawności dam z siebie wszystko bo jak koledzy wspomnieli nawet 0.1 pkt może brakować więc jest o co walczyć... Szkoda mi jest 4 z angola ;/ 5pkt to prawie 2 zadania... Trudno, czasu jeszcze trochę zostało... Więc Powodzenia przyszłym Słuchaczom i Kadetom baa mł. aspirantom :D A co !! 

Offline mlodyasp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 135
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #919 dnia: Marzec 29, 2012, 13:43:12 »
Ja sam już startowałem 3x za drugim mi się udało... ale laryngolog wystawił mi negatywną opinie i Komisja MSWiA wypisała niezdolność...
Mógłbyś opisać swoją sytuację z laryngologiem i jakie problemy miałeś ,że negatywny u laryngologa dostałeś ?

Offline egon00716

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #920 dnia: Marzec 30, 2012, 00:07:48 »
"znajomość języka obcego na podstawie świadectwa ukończenia szkoły średniej:
za ocenę 5 – 5 pkt,
za ocenę 6 – 6 pkt,"

Mam pytanie, czy w tej punktacji jest brana pod uwagę ocena z matury czy tylko ocena końcowa na świadectwie ostatniej klasy ?

Offline Cartel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #921 dnia: Marzec 30, 2012, 07:45:31 »
"znajomość języka obcego na podstawie świadectwa ukończenia szkoły średniej:
za ocenę 5 – 5 pkt,
za ocenę 6 – 6 pkt,"

Mam pytanie, czy w tej punktacji jest brana pod uwagę ocena z matury czy tylko ocena końcowa na świadectwie ostatniej klasy ?

Masz przecież odpowiedź w zdaniu, które napisałeś ;p
Nie jest Ci potrzebna matura. Konieczne jest świadectwo ukończenia szkoły średniej, z którego będzie brana pod uwagę ocena z języka. W zeszłym roku było jeszcze o tyle dobrze, że za 4 też dawali pkt. a teraz dopiero od 5 :/

Offline egon00716

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #922 dnia: Marzec 30, 2012, 09:13:27 »
No tak , myślałem ze może za maturę też dostaje się punkty bo dla mnie trochę jest to bez sensu ,np w mojej sytuacji mam napisaną maturę  na 95% a ocenę na koniec roku mam 4 więc myślę że ocena maturalna (jeśli ktoś ma zdaną maturę) powinna być brana pod uwagę , przecież każda szkoła ma inny poziom nauczania , jeden może mieć 6 i mieć mieć zdaną maturę na 30%(i mieć znikomą  wiedzę) a drugi może mieć 2 a mięć zdaną maturę na np. 100%.

Offline paawel998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #923 dnia: Marzec 30, 2012, 09:18:44 »
No tak , myślałem ze może za maturę też dostaje się punkty bo dla mnie trochę jest to bez sensu ,np w mojej sytuacji mam napisaną maturę  na 95% a ocenę na koniec roku mam 4 więc myślę że ocena maturalna (jeśli ktoś ma zdaną maturę) powinna być brana pod uwagę , przecież każda szkoła ma inny poziom nauczania , jeden może mieć 6 i mieć mieć zdaną maturę na 30%(i mieć znikomą  wiedzę) a drugi może mieć 2 a mięć zdaną maturę na np. 100%.

takie życie, też mam napisaną maturę na 86% ale młoda nauczycielka odrazu po studiach wstawiła mi 3 na koniec LO bo bardziej lubiła dziewczyny ze względu iż wchodziły jej w d*** a tym którym wstawiła 4 lub 5 na koniec nie zdały nawet matury z ang hehe :)

Offline egon00716

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #924 dnia: Marzec 30, 2012, 09:26:06 »
No właśnie o tym mówię jak na moje jeśli ktoś ma maturę lepiej napisaną niż ocena końcowa to powinien dostać punkty za maturę .