Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2012 roku?  (Przeczytany 460026 razy)

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #800 dnia: Marzec 19, 2012, 23:53:47 »
Ogólnie ciekawym eksperymentem byłoby zrobienie przez osobę która ma: prawko C, ratownika medycznego i powiedzmy ocenę 5 z języka obcego przystąpienie do egzaminów zrobienie sprawnościówki na granicy tj. w sumie 0,5 i oddanie czystego arkusza odpowiedzi. Osoba taka ma: 10+15+5+0,5=30,5 pkt - czy się dostanie... odpowiedź już 13-14 lipca :D wg mnie ma szanse.

To był pierwszy pomysł jaki nasunął mi się po przeczytaniu zasad naboru :rofl: Sądze, że duże znaczenie na tegorocznych egzaminach będzie miała odpowiednia taktyka :mellow:

Offline blabudzki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #801 dnia: Marzec 20, 2012, 08:00:47 »
Ja sądzę, że nowe zasady jeszcze bardziej promują wiedzę, i całkowicie wykluczają wolnych strzelców. Z testów można dalej dostać 80% wszystkich punktów. A te 30 punktów preferencyjnych o których mówicie to TYLKO 10 zadań. A więc teraz przerobienie maksymalnej ilości materiału z chemii i fizyki wydaje mi się najbardziej logiczne. Swoją drogą ciekawe czego tak banują tą sprawnościówkę ?

Offline muniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #802 dnia: Marzec 20, 2012, 08:16:43 »
Widocznie uznali że za dużo farciarzy jest tam którzy strzelali odpowiedzi badz uczyli sie ich na pamiec a i tak nie rozumieli tych zadan, co potem mogło mieć wpływ na ewentualne problemu nauki w szkole.

kadet SAPSP Kr.

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #803 dnia: Marzec 20, 2012, 09:16:12 »
mój młodszy  brat startuje w tym roku  i nacisk jest na teorię ponieważ zdarzają się osoby (niewiele ich jest) które mają problem z zaliczeniem semestru ... z drugiej strony w szkole sportowcy mają o wiele lżej , sam jestem sportowcem i mogę powiedzieć że to bardzo pomaga .. (sport pożarniczy  , TFA , siatkówka , piłka nożna ) kto gra to wiadomo :) więc na sprawność też trzeba trochę poświęcić bo przez remont unitarka może trwać trochę dłużej a niektórzy już ostrzą sobie zęby na młodych na poligonie .. życzę wszystkim powodzenia jeżeli ktoś się jeszcze nie uczy to radzę zacząć bo łatwo nie bedzie .. pozdr :)

sapsppp

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #804 dnia: Marzec 20, 2012, 09:48:09 »
3 marca wam pisalismy i się sprawdzilo ze zmianami ;) powodzenia na testach

cel sa psp

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #805 dnia: Marzec 20, 2012, 13:59:20 »
Witam . Dzis bylem w szkole skaldac podanie. Z nieoficjalnych zrodel (kadeci sapsp krakow) dowiedzialem sie ze punktacja z testow sprawnosciowych zmniejszy liczbe ludzi co mogli by sie dostac do szkoly i brac udzial w zawodach tfa , hakowki czy innych tam.
 Z tego co mi wiadomo 30 najlepszych osob ze sprawnosciowki ma dostac tak zwana zielona karte do szkoly , aby obstawic sport pozarniczy i inne dyscypliny. Wiec panowie CWICZMY CWICZMY I JESZCZE RAZ CWICZMY ZEBY MIEC JAK NAJLEPSZE CZASY.
Pozdrawiam.

Offline matii17998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #806 dnia: Marzec 20, 2012, 14:37:26 »
A wiadomo moze cos jak z iloscia miejsc w Krakowie??

Offline krzysiekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #807 dnia: Marzec 20, 2012, 15:12:56 »
A może chcą w Centralnej wyszkolić ,,elitę,, naukową a w innych szkołach zostanie bez zmiany. Sam już nie wiem czy wyjdzie ta zmiana mi na dobrze. Nastawiałem się na 4 z ang. i całą zime zapieprzałem ze sprawnościówką. Tak jak pisali wcześniej trzeba objąć dobrą taktyke :)   matii17998  nie wiadomo i prawdopodobnie nie bedzię

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #808 dnia: Marzec 20, 2012, 15:55:25 »
Witam . Dzis bylem w szkole skaldac podanie. Z nieoficjalnych zrodel (kadeci sapsp krakow) dowiedzialem sie ze punktacja z testow sprawnosciowych zmniejszy liczbe ludzi co mogli by sie dostac do szkoly i brac udzial w zawodach tfa , hakowki czy innych tam.
 Z tego co mi wiadomo 30 najlepszych osob ze sprawnosciowki ma dostac tak zwana zielona karte do szkoly , aby obstawic sport pozarniczy i inne dyscypliny. Wiec panowie CWICZMY CWICZMY I JESZCZE RAZ CWICZMY ZEBY MIEC JAK NAJLEPSZE CZASY.
Pozdrawiam.

Nic nie ma o tym napisane, żadne zielone karty...
gdyby faktycznie tak było, poinformowano by nas o tym na stronie

Offline muniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #809 dnia: Marzec 20, 2012, 16:19:52 »
O wstępnym zakwalifikowaniu do szkoły decyduje suma punktów uzyskanych w trakcie części teoretycznej i sprawnościowej egzaminu oraz punktów preferencyjnych. W przypadku, gdy dwóch i więcej uczestników egzaminu uzyska taką samą sumę punktów z egzaminu teoretycznego, sprawnościowego i preferencyjnych o miejscu na liście decyduje większa liczba punktów kolejno z egzaminu teoretycznego, następnie z egzaminu sprawnościowego.

Są zasady których muszą się trzymać skoro sami sobie je wymyślili.

kadet SAPSP Kr.

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #810 dnia: Marzec 20, 2012, 16:25:52 »
żadnych zielonych kart nie ma i nie bedzie !! siedzę w szkole to bym o tym wiedział .. a punktacja bedzie taka jak w CSPSP bo muszą być wszędzie takie same .. miejsc w Krakowie bedzie 75 bo jest remont .. miejsc mniej niż w Poznaniu i Częstochowie ale jest szkolna JRG a to ogromny plus bo zamiast sprzątać to można dużo do akcji pojeździć więc osobiście polecam KRAKÓW :)

SemperFidelis

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #811 dnia: Marzec 20, 2012, 16:36:02 »
Krzysiekosp : przecież nie będzie żadnej różnicy pomiędzy aspirantką w Częstochowie,a Poznaniem i Krakowem...Zasady takie same i egzaminy o tych samych godzinach.

Offline leonhart_7

  • Oferuje odp do testów 94-16
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #812 dnia: Marzec 20, 2012, 17:36:02 »
bedzie ciekawie  :rofl:

fighter

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #813 dnia: Marzec 20, 2012, 18:27:29 »
A wie ktos moze ile bedzie trwał remont w SA PSP w Krk ?

Offline Ja4o

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Nauka to lokata
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #814 dnia: Marzec 20, 2012, 20:51:36 »
Zielona Karta = Plota ... Pytałem i chłopaki w Krakowie nic o tym nie wiedzą, ktoś sobie zbił wałka  :rofl:

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #815 dnia: Marzec 20, 2012, 22:43:58 »
W zeszłym roku na naborze tez jakiś koleś (który startował) mówił  "że 10 najlepszych ze sprawności przyjmują nawet jak z testów mają zero"  - moim zdaniem: gówno prawda...

Offline reksio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #816 dnia: Marzec 20, 2012, 23:51:32 »
Kto w tym roku startuje na Aspirantke do Czestochowy lub Poznania z okolic Wodzisławia lub Raciborza??   

Offline adamus67

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #817 dnia: Marzec 21, 2012, 15:52:51 »
Jestem ciekawy, czy dużo osób zrezygnuje z przystąpienia do egzaminów z powodu wprowadzenia nowych zasad  -_-
" Dobry plan wykonany natychmiast, jest lepszy,niż idealny plan wykonany dziesięć minut później."  gen. George Patton

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #818 dnia: Marzec 21, 2012, 16:33:09 »
Moje odczucia na temat zmian w rekrutacji jak najbardziej pozytywne. Jestes dobry ze sportu ale nauka troche gorzej Ci idzie? Idz na nabor z ulicy a nie do sapu. Nowe zasady wyeliminuja… osoby ktore pojecia o fizyce i chemii nie maja a na strzelaly i sa w szkole, ba jest wielu takich... Teraz dwa razy sie kazdy zastanowi czy strzelac! Trzeba bedzie byc pewny odpowiedzi zeby zaznaczyc‡ inaczej to sie nie oplaci. Ja jestem bardzo zadowolony z nowych zasad:)
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline mateusz92

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #819 dnia: Marzec 21, 2012, 17:53:00 »
Panowie a wytłumaczcie mi jak to wygląda z badaniami bo jeśli dobrze zrozumiałem to do podania trzeba załączyć  zaświadczenie od lekarza które niby jest ważne 30 dni i ma być aktualne na dzień egzaminu. a więc wystarczy raz takie zaświadczenie czy do podania jedno i przed egzaminem drugie? z góry dzięki za odpowiedz

Offline Chomik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #820 dnia: Marzec 21, 2012, 17:58:53 »
Też mam pytanie a pro po REKRUTACJI.

1. Czy podanie może byc wypełnione na komputerze czy ręcznie

2.Czy życiorys kandydata może byc w formie CV czy bardziej w formie opisowej np: Urodzilem sie itd....

3.I co do tego pytania    Uprawiałem/am – nie uprawiałem/am sportu wyczynowo – amatorsko *) : nazwa dyscyplin
sportowej : .................................................., posiadam – nie posiadam *) klasę sportową ................................. Np jeżeli cwicze na siłowni od ponad 1.5 roku mogę to tu wpisac i jako klasę sportową Bardzo dobra...???


Offline blabudzki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #821 dnia: Marzec 21, 2012, 18:27:26 »
Np jeżeli cwicze na siłowni od ponad 1.5 roku mogę to tu wpisac i jako klasę sportową Bardzo dobra...???
Kolego klasy sportowe zawodnikom nadaje odpowiedni organ w zależności od dyscypliny proponuje wstukać w google...

Offline zembol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #822 dnia: Marzec 21, 2012, 18:49:31 »
Panowie a wytłumaczcie mi jak to wygląda z badaniami bo jeśli dobrze zrozumiałem to do podania trzeba załączyć  zaświadczenie od lekarza które niby jest ważne 30 dni i ma być aktualne na dzień egzaminu. a więc wystarczy raz takie zaświadczenie czy do podania jedno i przed egzaminem drugie? z góry dzięki za odpowiedz

Wystarczy jedno takie zaświadczenie, składasz je razem ze wszystkimi dokumentami.

Offline cymber

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Cel osiągnięty
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #823 dnia: Marzec 21, 2012, 18:57:44 »
zaświadczenie od lekarza masz mieć w łapce na egzaminach ważne na ten dzień... przynajmniej ja i inni tak rozrobimy w Poznaniu...
(Przed przystąpieniem do egzaminu sprawnościowego kandydaci zostaną poddani weryfikacji. Na weryfikacji kandydaci otrzymają numery startowe oraz zobowiązani są przedstawić następujące dokumenty w oryginale: zaświadczenie lekarskie stwierdzające zdolność do przystąpienia do egzaminu sprawnościowego>> wzór do pobrania <<  Uwaga!! Zaświadczenie jest ważne tylko przez miesiąc od daty wystawienia przez lekarza.)

CV to CV a życiorys to życiorys... w szkole tez tego uczą:P

na CS chyba jest takie cos jak "generator podania..." wiec możesz sobie na stronie zrobić i wydrukować:P

klasa sportowa to chyba jakieś osiągnięcia, chyba na szczeblu krajowym,

jeśli sie mylę poprawcie, jeśli za mało dodajcie:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2012, 19:04:00 wysłana przez cymber »
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!

Offline Ja4o

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Nauka to lokata
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #824 dnia: Marzec 21, 2012, 19:05:31 »
Klasa sportowa to wyniki osiąganie na zawodach ... Bynajmniej śmieszne jest pisanie głupot tam jeżeli się nie ma czegoś, taka klasa sportowa ma ważność dwa lata. (sezony sportowe).