Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2012 roku?  (Przeczytany 460007 razy)

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.135
  • KM PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #400 dnia: Grudzień 12, 2011, 14:02:16 »
Wkurza mnie takie gadanie czego to ja nie przeszedłem, jak to było mi ciężko. Może i było, przeszedłeś dalej i się ciesz, a to że unitarki wyglądają teraz jak wyglądają to jak już było wyżej napisane, nie od nas to zależy tylko od kadry. Cała polska mentalność: ja byłem najlepszy, a ci co teraz przychodzą to same gnoje i nieroby. Nie tędy droga panowie, każdy kto ukończy SAPSP będzie miał takie same kwalifikacje jak wy, bez względu na to jak wyglądała unitarka. A jak chcecie zniechęcać innych do wstąpienia do PSP to proponuję wam założyć sobie jakąś nową stone, np. anystrazak.pl i tam będziecie sobie mogli pisać jacy wy to zaje.... jesteście.

Offline mag22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #401 dnia: Grudzień 12, 2011, 16:49:20 »
Simek naucz sie czytac ze zrozumieniem, a dopiero pozniej zacznij sie wypowiadac. Czy ja napisalem ze jestem zajebisty i ze sie szczyce tym, ze przeszedlem unitarke? Nie to nie o to w tym chodzi, tylko napisalem to po to zeby cos komus uswiadomic, nie przyszlo mi do glowy kogos zniechecac, wrecz przeciwnie, zapraszamy do Czestochowy za rok.

Offline muniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #402 dnia: Grudzień 12, 2011, 18:53:31 »
Propozycje dotyczące zmian w systemie emerytalnym służb mundurowych:

http://sapsp.pl/www/index.php/aktualnosci/pelna_wiadomosc/316

Dokładny opis zmian które prawdopodobnie wejda w zycie w 2013 roku dlatego rok nastepny bedzie rokiem ostatniej szansy by sie dostac i uzyskac "stare" prawa do emerytury.
Tak więc Panowie i Panie(być może) trzeba zacisnąc pośladki i dostać się jeśli komuś bardzo zależy :mellow:

Offline Greg4

  • SA PSP Poznań
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #403 dnia: Grudzień 12, 2011, 21:26:10 »
a ja slyszalem jedna interesujaca, chodz nie za ciekawa rzecz. moj kuzyn (strazak), mowil mi cos, ze od 2013r wchodza jakies zmiany, ze studium aspiranckie ma byc zniesione badz zlikwidowane i ma przestac sie liczyc. wiecie cos na ten temat? czy wprowadza mnie on tylko w blad?

Offline muniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #404 dnia: Grudzień 12, 2011, 21:39:38 »
w każdej plotce jest troche prawdy i tez cos podobnego się mi obiło o uszy, jednak sa pozytywne strony takich decyzji, system szkolenia strazaków powinien wyladac podobnie jak w policji, powinna byc tylko szkoła wyzsza czyli istniejaca w warszawie, ale aspirantki powinny byc zaoczne tylko, dla tych którzy sie dostali z ulicy i rzeczywiscie powinni sie dostac do SA a nie tak jak teraz ze niektórzy się dostaną do SA a po 2 miesiacach kręcą nosem ze jemu sie tam nie podoba

Offline mag22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #405 dnia: Grudzień 12, 2011, 22:40:34 »
Raczej nie zniosa aspirantki, chyba ze zamiast niej wprowadza cos innego, moze jakas reorganizacja sie szykuje. Nie po to np w Czestochowie wybudowali nowy budynek, z hotelem, nowymi salami wykladowymi i laborkami za grube miliony, zeby to likwidowac. Chyba ze zlikwiduja Poznan i Krakow, ale to malo prawdopodobne.
Jak tam Panowie przygotowania ida?

Offline muniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #406 dnia: Grudzień 12, 2011, 22:43:01 »
Coś napewno zmienia ale do całkowitej likwidacji aspirantek to pewnie daleka droga jeszcze...

Przygotowania idą pełną parą, zarówno fizyczne jak i teoretyczne a u was?
Startuje ktos jednoczesnie do SA i SG?

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #407 dnia: Grudzień 13, 2011, 09:11:59 »
Muniek pytasz o SGSP - w sumie można spróbować się dostać, maturę z chemii i fizyki pisze :) pytanie tylko czy termin egzaminu w SG nie pokrywa się z terminem egzaminu zawodowego...
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline bartomeusz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Cel: SA PSP Kraków
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #408 dnia: Grudzień 13, 2011, 09:51:49 »
witam wszystkich, dopisuję się do listy kandydatów - Kraków :P

maciekm90

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #409 dnia: Grudzień 13, 2011, 11:32:59 »
ja również się dopisuje :) podejście drugie do Krakowa

Offline muniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #410 dnia: Grudzień 13, 2011, 19:47:17 »
Tak, pytam o SG SP bo wiem  że wielu jest takich że próbują do warszawy i do jednej z aspirantek

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #411 dnia: Grudzień 13, 2011, 20:01:42 »
Muniek a Ty gdzie do SA startujesz ??

Ja po kontuzji zacząłem powoli biegać, no i testy przeglądam :)

Offline Adwers92

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Straż to nie mundury, a chęć niesienia pomocy.
    • Moja strona pożarnicza o mnie, straży i moich przygotowaniach
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #412 dnia: Grudzień 14, 2011, 18:44:00 »
Kurde, chłopaki tak was czytam i nie wiem czy się śmiać czy płakać.  :rofl:
Sam do niedawna taki byłem, że brałem wszystko do siebie i bałem się na zapas.
Na szczęście dorosłem ciupinke, choć musze jeszcze nad sobą pracować.

Po jaką cholerę się straszycie tekstami typu:
"Nie będzie naborów" albo "Będzie mniejsza ilość miejsc" lub tu dzież słyszę "Zmienią się zasady rekrutacji" albo stały punkt programu, który jest już klasycznym hitem sezonu „Nie podchodź, bo się nie dostaniesz, bo nie masz garba”. No co wy. Co ma być to będzie! Czas pokaże, nie ma też co za wiele gdybać. Też kiedyś byłem głupi, za wiele gdybałem i nie za dobrze się z tym czułem. Robienie planów na zapas jest kiepskie bo po pierwsze: rozpraszacie się i nie dążycie do postawionego celu jakim jest miejsce w SA, a po drugie te plany awaryjne często nie wychodzą bo coś się zmienia w trakcie. Plany awaryjne trzeba układać na bieżąco.

Zaniepokoił mnie tekst Muńka.
w każdej plotce jest troche prawdy i tez cos podobnego się mi obiło o uszy, jednak sa pozytywne strony takich decyzji, system szkolenia strazaków powinien wyladac podobnie jak w policji, powinna byc tylko szkoła wyzsza czyli istniejaca w warszawie, ale aspirantki powinny byc zaoczne tylko, dla tych którzy sie dostali z ulicy i rzeczywiscie powinni sie dostac do SA a nie tak jak teraz ze niektórzy się dostaną do SA a po 2 miesiacach kręcą nosem ze jemu sie tam nie podoba

To kiepski pomysł aby zlikwidować Aspirantki. Każdy z nas zna realia. Sam spotkałem się w swojej krótkiej karierze w straży, że nabór z "ulicy" ogłaszany był dajmy w maju albo w czerwcu, a lista trzech na czterech miejsc była znana już w kwietniu, zostawiono tylko jedno miejsce  dla proformy.

Straży pożarnej wręcz nie wolno porównywać do policji! Policjantów w Polsce jest około 100 tyś. natomiast strażaków jedyne 30 tyś. jest różnica? Nie ma szans na to, aby w naszym kraju stworzono więcej etatów. Jedyne dopuszczalne porównanie to porównanie USA i Polski. W Ameryce na jednego strażaka przypada 7 km2, a w Polsce aż 10 km2 (wliczając nieużytki). Polskę na dzień dzisiejszy ratują WYŁĄCZNIE, i tak źle traktowane jednostki OSP. Zestawienie tych dwóch liczb jasno daje do myślenia co?

Poza tym nie w każdej plotce jest prawda, często w śród waszych plotek są wymysły i lęki naszych kolegów, co z tego, że w tym roku przyjęto więcej osób niż planowano? Musiał być temu powody. Co roku są błędy w arkuszach egzaminacyjnych. Ale czy dodawano przez to ilość miejsc? Gdyby tak się stało, szkoła musiała by napisać oficjalne sprostowanie. Pamiętajmy, że teraz idzie do SA niż demograficzny, a wyż odchodzi na emeryturę, nie trzeba się bać na zapas. Jeżeli chodzi o samą szkołę. To tu już nie są pogłoski, a dawne plany. Częstochowa nie bez powodu nie nazywa się Szkołą Aspirantów, a nosi nazwę Centralnej Szkoły Służb Pożarniczych. Gdy ją budowano, władze miały zamiar scentralizować całą edukacje pożarniczą w jednym miejscu. Planowano przenieść: Warszawę, Bydgoszcz, Kraków i Poznań. Po wybudowaniu obiektu, zmieniono plany. Bez sensu było by teraz łączenie tych placówek które mają własną bogatą historię i zakorzeniły się w świadomości strażaków.

Muniek, to kręcenie nosem skomentuje tak: nosem kręcą ci, co dostali się dzięki komuś. Jeśli ktoś ciężko pracował przez rok, dwa na miejsce w aspirantce, to nawet jeśli musiał by w zimą chodzić w koszulce na krótki rękaw bez  kurki  to gwarantuje ci, że chodził by uśmiechnięty od ucha do ucha. Nie wierze w to, że jeśli ktoś uczciwie i ciężko ćwiczył kondycje, całymi dniami wkuwał chemie i fizykę co jest katorgą – robił to bez powołania.

I na koniec… Mag22, ja Siemka92 rozumiem troche inaczej bo mówi on z mojej perspektywy. Sam nie wiem do końca czy dobrze go rozumiem, ale mu chodzi o to, że wiele osób przychodzi do nas i wmawia nam różne głupoty, byle by nas zniechęcić i zdołować. Takie podejście czy to osoby z zewnątrz, czy starego wygi z straży jest błędne. Bo co z tego, że zdołujesz jednego, czy drugiego. Kto pozostanie w straży? Same gagatki które dostały się przez plecy i mają zerowe powołanie? Skąd wiesz jak się taki zachowa w trakcie akcji? Be powołania zaryzykuje swoje życie? Wybaczcie, ale był by wtedy skończonym kretynem. Straż to nie zawód, niestety ludzie to mylą.

Offline muniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #413 dnia: Grudzień 14, 2011, 19:13:08 »
Zgadzam się z Tobą, nosem kręcą Ci którzy o własnych siłach się tam nie dostali.
A odnośnie mojego zdania na temat szkolenia itd to to jest tylko i wyłacznie moje zdanie, poparte wieloma argumentami, jednak ta dyskusja na ten akurat temat jest długa i napenwo nie na forum tak wiec proponuje ją zakonczyc:)

Offline mag22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #414 dnia: Grudzień 14, 2011, 20:05:09 »
Adwers 92, do ktorej szkoly startujesz?

Offline Adwers92

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Straż to nie mundury, a chęć niesienia pomocy.
    • Moja strona pożarnicza o mnie, straży i moich przygotowaniach
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #415 dnia: Grudzień 14, 2011, 20:39:13 »
Mag, a co? Chcesz mi zagwarantować nie dostanie się?

Offline mag22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #416 dnia: Grudzień 14, 2011, 20:41:36 »
Nie, po prostu pytam z ciekawosci. Zapraszamy do CS.

Offline Adwers92

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Straż to nie mundury, a chęć niesienia pomocy.
    • Moja strona pożarnicza o mnie, straży i moich przygotowaniach
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #417 dnia: Grudzień 14, 2011, 20:46:41 »
Mag, żartowałem - żeby nie było ;)

Widzisz... różnica między mną, a resztą chłopaków... i dziewczyn... jest taka, że wiem tylko tyle na dzień dzisiejszy  stratuje i mam się przygotowywać, a gdzie? To czas pokaże. No i to czy wystartuje.

Offline mag22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #418 dnia: Grudzień 14, 2011, 20:49:01 »
W strazy nie ma zartow kolego. Zastanow sie dobrze gdzie chcesz startowac, ale polecam Czestochowe.

Offline Adwers92

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Straż to nie mundury, a chęć niesienia pomocy.
    • Moja strona pożarnicza o mnie, straży i moich przygotowaniach
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #419 dnia: Grudzień 14, 2011, 20:57:54 »
Wiem, że w straży ich nie ma - ale tu można sobie na ciut swobody pozwolić. Wszędzie jest taki sam program zajęć, różni wykładowcy. Na tą decyzje wpływa wiele czynników Magu np. Istotne: Ilość miejsc, koszty, ilość chętnych, aż do mniej ważnych: odległość od domu, opinia innych. Do puki nie zbiorę pełnej informacji, decyzji nie podejmę. Poza tym zobaczę jak będę stał z kondycją, fizyką i chemią.

Czemu polecasz tak mocno Częstochowę? Skończyłeś ją, czy uczysz tam?

gasniczy ciężki

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #420 dnia: Grudzień 14, 2011, 21:07:31 »
@Adwers92  na jakiej podstawie "zapewniasz" o tym jak to jest gdy się dostaniesz do szkoły, skoro sam tego nie przeżyłeś?

@mag22  w straży nie ma kolegów, tylko znajome twarze ;)

Offline Adwers92

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Straż to nie mundury, a chęć niesienia pomocy.
    • Moja strona pożarnicza o mnie, straży i moich przygotowaniach
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #421 dnia: Grudzień 14, 2011, 21:38:41 »
Ja nie zapewniam, ja słyszę, analizuję i myślę (jakimś cudem) :rofl:

Offline muniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #422 dnia: Grudzień 14, 2011, 21:41:03 »
jeśli sie dobrze przygotujesz to mysle ze bez znaczenia bedzie gdzie bedziesz startowac, jednak pewnosci swoich wyników do konca pewny byc nie mozesz dlatego takie pojedyncze czynniki jak chocby liczba miejsc czy liczba chetnych moga miec decydujacy wpływ na ostateczny wynik

gasniczy ciężki

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #423 dnia: Grudzień 14, 2011, 21:41:46 »
  to gwarantuje ci,

w szkole jest inaczej niż to sobie wyobrażasz

Offline mag22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Kto do SA PSP w 2012 roku?
« Odpowiedź #424 dnia: Grudzień 14, 2011, 21:51:37 »
Znam to przyslowie o tych kolegach, mowili nam tak na unitarce ;)
Jestem teraz w CS Adwers.