Autor Wątek: Motorola GM360 awaria  (Przeczytany 2522 razy)

Offline Lachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Motorola GM360 awaria
« dnia: Maj 12, 2011, 15:48:29 »
witam,
mam problem z motorolką GM360. Po jednej z akcji, w drodze powrotnej próbowałem nawiązać łączność radiową z PSK i ku mojemu zdziwieniu nie otrzymałem, żadnej odpowiedzi. Przy kolejnej akcji sytuacja się powtórzyła, w ogóle nie mogłem nawiązać żadnej łączności radiowej przez radiostację bazową, natomiast udało mi się to poprzez stację nasobną. Postanowiłem rozwiązać ten problem. Zacząłem od sprawdzenie anteny i okablowania - efekt wszystko w porządku. Zasilanie stacji jest, włącza się normalnie, w momencie, gdy ktoś nadaje z nasobnej na bazowej świeci się czerwona dioda, natomiast cały czas nic nie słychać, tak samo jest z nadawaniem, no i nie ma tego specyficznego dźwięku przy włączaniu stacji. W ustawieniach stacji też wszystko jest w porządku.

W czym może tkwić problem?
Bardzo proszę o pilną pomoc, łączność jest bowiem dla nas sprawą priorytetową.
Ewentualnie namiary na jakiś dobry serwis motoroli.
Z góry dzięki za pomoc


Offline Lachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Motorola GM360 awaria
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2011, 16:25:17 »
A moze po prostu wypadła lub obluzowała się ta wtyczka przekierowująca dźwięk z "wyjścia dźwiękowego" na głośnik własny stacji/dodatkowy?

radio ma wbudowany głośnik, a wtyczka do dodatkowego głośnika znajdującego się przy autopompie jest podłączona - sprawdzałem, ten głośnik też nie wydaje żadnych sygnałów.


Offline Ren

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 206
Odp: Motorola GM360 awaria
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2011, 16:41:17 »
Padł generator dźwięku (nie wiem jak się ten moduł nazywa), ale jest przed samym głośnikiem w GM360. U nas wystarczyło zlutować.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Motorola GM360 awaria
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2011, 17:29:06 »
Sprawdzony i zaufany serwis Motoroli:

ARTCOM
ul. Wałbrzyska 21
52-314 Wrocław
tel. (71) 363 42 00

Offline Lachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Motorola GM360 awaria
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2011, 12:23:41 »
Sprawa rozwiązana  ^_^ Po sprawdzeniu wszelkich możliwości, znajomy podsunął mi pomysł. Sprawdźcie przetwornicę 24/12v. Okazało się, że miał rację, padła przetwornica. Niestety nie dało się jej naprawić. Kupiliśmy nową. Po podłączeniu wszystko gra i trąbi  -_- Obeszło się bez serwisu