Autor Wątek: Zbiórka pięniędzy na Dzień Strażaka  (Przeczytany 3394 razy)

Offline morales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Zbiórka pięniędzy na Dzień Strażaka
« dnia: Maj 11, 2011, 13:27:22 »
Witam, zastanawiam się czy w waszych komendach, 01 też zbiera od strażaków składki aby zorganizować Dzień Strażaka po uroczystej akademii ???

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 672
Odp: Zbiórka pięniędzy na Dzień Strażaka
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2011, 13:32:40 »
A u Ciebie tak jest? Niezłe jaja...


U mnie odpowiednio wcześniej 01 wysyła pisma do lokalnych firm z prośbą o sponsoring imprezy. I raczej nie ma z tym problemów.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 462
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Zbiórka pięniędzy na Dzień Strażaka
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2011, 14:15:27 »
Cytuj
U mnie odpowiednio wcześniej 01 wysyła pisma do lokalnych firm z prośbą o sponsoring imprezy.

A kontrole w tych firmach jak później wyglądają?

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Zbiórka pięniędzy na Dzień Strażaka
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2011, 20:54:59 »
Od pewnego czasu Sami organizujemy sobie Dzień Strażaka - było tak jednego roku, że była składka na "grochówkę" - tylko nikt z Nas jej nie spróbował. Od tamtego czasu biuro rządzi sobie a podział sobie. I nie myślcie że to na złość i znowu szukamy podziałów między biurem a podziałem, ale my chyba jesteśmy "cienkie Bolki" bo są ważniejsi ludzie niż strażacy w DNIU STRAŻAKA i to o nich trzeba zadbać a nie o strażaków.

Szkoda bo wydawało się mi że DZIEŃ STRAŻAKA jest dniem dla STRAŻAKA ale patrząc na wydawane medale i ordery stajemy się tylko tłem i ozdobą, bo mamy ładne czerwone samochody i jest nas dużo i mamy poparcie w społeczeństwie.

Ale na szczęście na podziale jest Nas więcej i jak się zbierzemy to obchodzimy ten dzień hucznie i uroczyście. Ze wódki pójdzie przy tym dużo to szczegół, że będą kłótnie i bójki to też, ale przez cały miesiąc będzie o czym gadać na zmianie i plotkować jak baby.

P.S.

A co do zbiórki kasy - raz na oficjalne było i więcej nie będzie. a na nasze strażackie albo chłopaki stawiają awansowe albo wszyscy równa zrzutka. 

Offline morales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Zbiórka pięniędzy na Dzień Strażaka
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2011, 22:24:11 »
No właśnie kolego WANIA
Dzień Strażaka jest ale dla vipów nie strażaków.
Imprezy są wspólne a płacą tylko strażacy :-)
Ręce opadają

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 672
Odp: Zbiórka pięniędzy na Dzień Strażaka
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2011, 22:39:19 »
Cytuj
U mnie odpowiednio wcześniej 01 wysyła pisma do lokalnych firm z prośbą o sponsoring imprezy.

A kontrole w tych firmach jak później wyglądają?

Może źle się wyraziłem. Do lokalnych przedsiębiorców, którzy niekoniecznie mają obiekty podlegające czynnościom kontrolno-rozpoznawczym.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Fuher

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Zbiórka pięniędzy na Dzień Strażaka
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 12, 2011, 22:24:15 »
I to jest to co nas rozwala od środka. brak tzw. solidarnosci zawodowej. jest swięto to czasami trzeba coś wyłożyc z własnej kieszeni. Nie mówie tu o sposorowaniu Vipów. A czy kolodzy zastanowili sie kiedys z czego komendant ma sfinansowac poczestunek aby to swięto było godnie obchodzone. Związki nie dołoża, strażacy też nie, sposoring ? bo kontrole, itd. Ale fajnie czasami cos dostac od władz samorzadowych, dopłatę do atlasu , wsparcie do wyjazdu sportowego, itd. Jak nie bedzie Dnia Strazaka z poczestunkiem to dla tych wszystkich Vipów to wrócimy szybko do lat 80-tych.
20 zł składki to duzo?

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Zbiórka pięniędzy na Dzień Strażaka
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2011, 22:52:36 »
Solidarnośc zawodowa ma polegac na tym że z okazji naszego święta mamy sie zrzucac  na począstunek dla VIPów ?
Mam nadzieję że  ironizujesz , bo jesli nie to współczuje  Twoim kolegom i zaczynam sie  bac o przyszłośc...

Offline Fanatyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Zbiórka pięniędzy na Dzień Strażaka
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 15, 2011, 22:02:20 »
Dzień strażaka to jest nasze święto i jeżeli komenda nam go nie zorganizuje to można sobie go zorganizować we własnym zakresie bez niej i bez żadnych składek na nią,bo jeżeli z kumplami się zbierzemy po dwie dychy to też niezła imprezka będzie bez vipów,a jak po pięć dych to cały rok będzie można opowiadać bez udziału vipów za naszą kasę....

Offline Alan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Zbiórka pięniędzy na Dzień Strażaka
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 16, 2011, 07:36:14 »
Na dzień strażaka pieniążki są w budżecie i jeśli się nie mylę to przysługuje  11.50 na strażaka, więc na grochówkę z kompotem już macie ^_^ .

12

  • Gość
Odp: Zbiórka pięniędzy na Dzień Strażaka
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 17, 2011, 11:44:59 »
A u nas w Dzień Strażaka (4 maja) KW w nagrodę wysłał inspekcję z alkotestem. A co.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zbiórka pięniędzy na Dzień Strażaka
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 18, 2011, 13:32:06 »
kolejny przykład do mojego tematu "schodzimy na psy". Rozumię zrzutę między strażakami na swoje święto ale żeby jeszcze dokładać się do browaru czy gorzały dla Vipów to śmiech na sali. U mnie po potraktowaniu nas strażaków w taki sposób, że kasa poszła na imprezkę dla vipów przy stole syto zastawionym a my z jednym piwem i kaszanką z grila siedzieliśmy na trawce to w tym roku wyszło tak, że kom. z vipami tylko na skromnym obiadku (zapewne słaby budzet w komendzie na taki cel) a my niemalże w całym składzie 9 orócz kolegów na służbie) bawiliśmy się w plenerze do póżnych godzin nocnych za 20 zł. Kasę na gorzałę i nadwyżkę za jadło rzucili awansowicze i medaliści. Było zacnie, grlill, żebereczka, kurczaczek, bigosik. Komendant już na to reaguje w odpowiedni dla siebie sposób ale wolimy to anizeli postępowanie ubiegłoroczne. Za rok mamy zamiar świętować razem z żonami przy muzyce. Zobaczymy czy to wyjdzie.