Autor Wątek: Strażak OSP, a tatuaż na przedramienu  (Przeczytany 7500 razy)

Offline Sniegus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Strażak OSP, a tatuaż na przedramienu
« dnia: Kwiecień 28, 2011, 23:57:04 »
Witam, chciałbym się dowiedzieć czy strażak OSP może posiadać tatuaż - na przedramieniu. Czy to go dyskwalifikuje z OSP? Czy dyskwalifikuje z pewnych jego obowiązków? Czy może on normalnie funkcjonować w OSP? Co miałby symbolizować tatuaż  - zwykły napis składający się z trzech słów.

Niestety przejrzałem forum, jedyne jakie znalazłem zagadnienie to dot. z działu PSP.
Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi i wskazówki.  :straz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2011, 20:37:04 wysłana przez Sniegus »

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Strażak OSP, a tatuaż na przedramienu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2011, 00:24:35 »
Nie dyskwalifikuje.
W jeżeli tatuaż byłby w widocznym miejscu i naruszał powagę munduru to mogły by wystąpić pewne ograniczenia pod kątem reprezentatywnym.
Ale na samo członkostwo w OSP i branie udziału w akcji to nie.

Offline Nunez

  • Płetwonurek
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Strażak OSP, a tatuaż na przedramienu
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2011, 21:37:34 »
Ja mam tatuaż na przedramieniu jak i na całym bicepsie i nikt nigdy nie zwrócił mi na to uwagi nawet będąc ostatnio na badaniach które teraz są identyczne co do PSP Pan psycholog nawet nie zwrócił na nie uwagi więc nie masz się o co martwić :)  :straz:

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Strażak OSP, a tatuaż na przedramienu
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2011, 22:41:33 »
przecież to jest służba ochotnicza, wolontariat, więc jak można skreślać wolontariusza za "rysunek" na ciele??

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Strażak OSP, a tatuaż na przedramienu
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2011, 11:23:55 »
Cytuj
Co miałby symbolizować tatuaż  - zwykły napis składający się z trzech słów, wartości, które są dla mnie ważne.
Proponuje na dziarę trzy wielkie litery "O S P"  :mellow:

Offline Nunez

  • Płetwonurek
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Strażak OSP, a tatuaż na przedramienu
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2011, 23:06:50 »
Ciekawi mnie jedna rzecz będąc strażakami ochotnikami możemy mieć tatuaże jak już wspomniałem sam mam kilka, ale jeśli chcielibyśmy z takimi tatuażami wstąpić do PSP mamy drzwi zamknięte zaraz na starcie... znaczy że możemy ratować ludzi tylko w OSP? w PSP już nie?  :huh: co ciekawe równie dobrze możemy służyć w Wojskowej Straży Pożarnej ponieważ do wojska spokojnie można wstąpić mając tatuaże...  :-\

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Strażak OSP, a tatuaż na przedramienu
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 03, 2011, 23:19:37 »
Cytuj
Co miałby symbolizować tatuaż  - zwykły napis składający się z trzech słów, wartości, które są dla mnie ważne.
Proponuje na dziarę trzy wielkie litery "O S P"  :mellow:

Albo na plecach i na klacie napis STRAŻ w kolorze cielistym, na czarnym tle.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.957
    • JRG SGSP
Odp: Strażak OSP, a tatuaż na przedramienu
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2011, 09:02:44 »
Nunez, wyobraź sobie, że to nie są jedyne różnice pomiędzy OSP a PSP. W OSP nie ma corocznego testu sprawnościowego, obowiązkowych dyżurów domowych, podległość służbowa wygląda trochę inaczej itd. W każdym razie naturalnym jest, że wymagania dla zawodowców są większe. PSP to swego rodzaju "firma", i jesli ma wybór wśród kandydatów- a ma takowy - to będzie sobie wybierać tych w jakiś sposób najlepszych.

Poza tym: jest uroczystość w OSP - nikt nie zmusi żeby wziąć udział. Jest uroczystość w PSP i teraz przełożony się zastanawiać miałby, co z takim podwładnym zrobić, który ma smoka na przedramieniu albo chińskie znaki oznaczające "ryż smaziony z kuciakiem" a trzeba założyć koszulę z krótkim rękawem...

Offline Nunez

  • Płetwonurek
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Strażak OSP, a tatuaż na przedramienu
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2011, 15:35:11 »
No ok ale co tatuaż ma wspólnego z podwładnością czy dyżurami domowymi? jeśli chodzi o imprezy to w wojsku jakoś nikomu nie przeszkadza że żołnierz ma tatuaż na przedramieniu rozumiem jeśli są to jakieś rysunki świadczące o problemach natury psychicznej właściciela. A z drugiej strony wychodzi na to że jeśli ktoś ma tatuaż to nie nadaje się do wystąpień bo jest gorszy? :cooo:

Offline Fiodorex

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Strażak OSP, a tatuaż na przedramienu
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2011, 16:20:16 »
Prawda jest taka że naród postrzega osobę z tatuażem jako wyrokowca i bandyte. A na zdrowy rozsądek nie masz siać postrachu wśród ludzi, bo większości babciom berety by pospadały.  Moim zdaniem czy z czy bez tatuażu ratujesz i działasz tak samo.
Pozdro!

Offline Nunez

  • Płetwonurek
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Strażak OSP, a tatuaż na przedramienu
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 06, 2011, 20:07:19 »
Fiodorex i tutaj się zgodzę w 100% mi osobiście by było obojętnie czy strażak ratujący mnie z płonącego budynku czy z wypadku ma tatuaż czy go nie ma

Offline Julie

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Strażak OSP, a tatuaż na przedramienu
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 11, 2011, 00:31:42 »
Mama dzisiaj zły dzień jeśli chodzi o sensowne komentarze na temat i nie będę miała żalu do moderatora za usunięcie tego. Ja nawet wolałabym żeby strażak wynoszący mnie z pożaru miał tatuaż, ładną rzeźbę i w ogóle robił to bez koszulki. I w ogóle to najlepiej, żeby zaraz po to z czego mnie wynosił wybuchło, a potem to już tylko długo i szczęśliwie.

Tak wiem, Panowie. Bez sensu i patologicznie, ale każdy czasem może. ;d

Offline Sniegus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Strażak OSP, a tatuaż na przedramienu
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 13, 2011, 13:25:51 »
Okey, mowa była o ubraniu galowym - czyli takim najbardziej oficjalnym - że mogą (ale nie muszą) wystąpić jakieś pewne ograniczenia co do reprezentacyjności, a jak to ma się na przykład do koszarkówki?

Powiedzmy, że jestem na jakimś zabezpieczeniu imprezy/festynu - spodenki koszarowe, koszulka z napisem STRAŻ i widać tatuaż? Czy lepiej mieć jeszcze założoną kurtkę od koszarówki? Czy przy takich tego typu imprezach strażak może "latać" z widocznym tatuażem?

Offline Nunez

  • Płetwonurek
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Strażak OSP, a tatuaż na przedramienu
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 13, 2011, 22:21:12 »
Kolego tak jak Ci już tłumaczyliśmy w OSP nikt nie powinien się doczepiać do tego czy Ty masz tatuaże czy nie to Twoja prywatna sprawa bo jesteś OCHOTNIKIEM, a z doświadczenia Ci powiem że nie raz paradowałem w koszulce do spodni od koszarówki przy strażakach z PSP i nikt mi nigdy uwagi nie zwrócił a moje tatuaże do małych nie należą ;)

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Strażak OSP, a tatuaż na przedramienu
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 18, 2011, 10:01:44 »
Ale przecież nawet i w PSP tatuaże są dozwolone... Nawet w rozporządzeniu odnośnie komisji lekarskiej MSWiA, osoba posiadająca tatuaże ma Z... To że pani psycholog może się doczepić, to już inna bajka. One czepiają się wszystkiego, a tatuaż to tylko pretekst do dyskusji. Problemem w tym wszystkim jest umiar. Nawet mając tatuaż na przedramieniu, można wystąpić w mundurze wyjściowym, no chyba że ktoś zrobił sobie tatuaż na czole, wtedy to już nie PSP tylko psychiatra.

Sam znam osobiście kilka osób z tatuażami w PSP. Fakt jeden ma na ramieniu, drugi na plecach.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Strażak OSP, a tatuaż na przedramienu
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 18, 2011, 12:42:49 »
Jest jedna zasadnicza sprawa.
Mundur zobowiązuje do pewnych zachowań i nie ma znaczenia jaki się nosi.
Jeśli masz dziarę lub chcesz mieć zrób ją w jakimś mało widocznym miejscu albo dobieraj sorty tak aby była jak najmniej widoczna.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Nunez

  • Płetwonurek
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Strażak OSP, a tatuaż na przedramienu
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 18, 2011, 13:45:02 »
Tak jak kolega Hasici napisał ważny jest umiar ja mam na przedramieniu i na całym bicepsie dookoła i to mnie podobno dyskwalifikuje jeśli chodzi o prace w PSP ale nie w WSP pewnie jakbym był cały podziarany to nawet o WSP bym mógł zapomnieć a nie wiadomo czy też nie o OSP bo teraz nawet podczas badań do OSP jest rozmowa z psychologiem