Autor Wątek: Zakres materiału SASP  (Przeczytany 3838 razy)

Offline kamilos2904

  • Cel:SGSP plan B:SAPSP
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Zakres materiału SASP
« dnia: Kwiecień 27, 2011, 15:09:47 »
Mam pytanie a mianowicie z jakiego zakresu materiału są testy teoretyczne na Aspirantkę... Wydaje mi się, że takie jak do matury podstawowej z fizy i chemii, ale pewien nie jestem. Proszę o odpowiedź z góry dziękuję

Offline kamilos2904

  • Cel:SGSP plan B:SAPSP
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Zakres materiału SASP
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2011, 15:20:43 »
No właśnie bo robiłem te testy i fizyka dla mnie banał, a z chemią nigdy nie miałem nic wspólnego  :szalony:
i właśnie nie wiem z czego się przygotowywać do chemii. Poleciłby ktoś jakąś książkę

Offline wicher69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Zakres materiału SASP
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2011, 16:06:09 »
Obowiązuje tylko materiał z zakresu podstawowego. Nie ma nic z rozszerzenia. Zakres podstawowy jest duży i są w nim zadania łatwe i trudne, a to że ktoś chodził do słabej szkoły i na lekcjach nie miał takich rzeczy, to nie znaczy że to zakres rozszerzony. Chcecie wyjsc na debili? To dajcie zadania jakiemuś dobremu nauczycielowi od chemii lub fizyki.

Offline kamilos2904

  • Cel:SGSP plan B:SAPSP
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Zakres materiału SASP
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2011, 16:30:50 »
Aleś zarozumiały koleszko... Kolega wyżej po prostu się pomylił... Jeśli chodzi o fizykę to zakres podstawowy dla mnie ani objętościowo ani w rozumowaniu trudny nie jest. Co do książki ponawiam pytanie jaką książkę byście polecili pod te testy z chemii... może jakies dobre repetytorium podstawowe z chemii? może jakąś książkę czekam na propozycję


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2011, 16:35:37 wysłana przez kamilos2904 »

Offline wicher69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Zakres materiału SASP
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2011, 16:43:36 »
Nie ja jestem zarozumiały, tylko tamten dorzuca wszędzie trzy grosze i mnei to denerwuje już. Gość się raz nie dostał robi drugie podejści i już jest "znawcą", a na drugim pewnie się nie skończy.

Według niego kurs przygotowawczy nie przygotowuje i on jest najmądrzejszy ze wszystkich.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2011, 16:48:25 wysłana przez wicher69 »

Offline strażak_osp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 227
Odp: Zakres materiału SASP
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2011, 16:51:07 »
Nie ja jestem zarozumiały, tylko tamten dorzuca wszędzie trzy grosze i mnei to denerwuje już. Gość się raz nie dostał robi drugie podejści i już jest "znawcą", a na drugim pewnie się nie skończy.

Według niego kurs przygotowawczy nie przygotowuje i on jest najmądrzejszy ze wszystkich.

Nie ,że nie przygotowuje tylko powtarzasz wszystko, cały materiał w kilka dni. Także niektórzy mogą nie ogarnąc tego bo siedzisz od rana do wieczora. Jeśli masz kasę to jedź;)))
"Najbardziej pożyteczne w życiu to własne doświadczenie. Walter Scott "

Offline kamilos2904

  • Cel:SGSP plan B:SAPSP
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Zakres materiału SASP
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 27, 2011, 16:58:24 »
Chyba, że tak mi się nie spodobał tekst idz do nauczyciela to Ci powie... Moim priorytetem jest SGSP, ale jak mi pkt nie straczy to na aspirantke składam, także chemie trza ogarnąć na wszelki pozdrawiam i życzę abyście się dostali:)

PS. Wicher gdzie oragnizują kurs przygotowawczy na aspiratnke z checia bym fundnął sobie taki, może polecisz jakis?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2011, 17:02:39 wysłana przez kamilos2904 »

Offline wloszek007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
  • CS PSP
Odp: Zakres materiału SASP
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 27, 2011, 17:11:09 »
Jeśli ktoś wciska takie wałki ze jest na testach sama podstawa to mi się śmiać chce albo w ogóle nie ma pojęcia o chemii . Przykładowe działy z zakresu rozszerzonego : Cała Elektrochemia i elementy kinetyki chemicznej m.in. korozja, ogniwa galwaniczne , kataliza, katalizatory itd. POJAWIAJĄ się na testach.
 Podręcznik "Chemia ogólna i nieorganiczna " Maria Litwin , Szarota Styka-Wlazło,  Joanna Szymońska
 Wydawnictwo : Nowa Era

Offline kamilos2904

  • Cel:SGSP plan B:SAPSP
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Zakres materiału SASP
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 27, 2011, 17:13:11 »
Dziękuje bardzo:), myślałem o czymś bardziej skondensowanym "wszystko w jednym"... Dobra najważniejsze, że mam zakres materiału, a z podręcznikiem juz sobie poradzę

Offline wloszek007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
  • CS PSP
Odp: Zakres materiału SASP
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 27, 2011, 17:20:30 »
 Spoko . Wiesz jak tylko wymieniłem dla przykładu . Dużo pojawia się w testach równań Clapeyrona które oczywiście są z zakresu rozszerzonego :) Poziom rozszerzony nie świadczy o tym że są to zadania nie do przejścia poprostu jest to rozszerzenie podstawy której się w szkole nie uczy.

Offline philadelphia76ers

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Zakres materiału SASP
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 27, 2011, 17:49:16 »
Od kiedy Clapeyron to poziom rozszerzony? ;O gościu, nie wiem co jarasz, ale możemy się zgadać.
Kamilos, weź zobacz w temacie o szkołach aspir. Tam podawali kursy i strony.
Swoją drogą, to mój nauczyciel oglądał testy i też mówi że nic nie ma z zakresu rozszerzonego, ale byłem wtedy ujarany troszkę, więc może się mylę.
Panowie, nie spierajcie się już. Chodźcie się kochać! Nawet LeBydlak może. Zapraszam do pociągu miłości!
Jako mod zamykam temat.

Offline kamilos2904

  • Cel:SGSP plan B:SAPSP
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Zakres materiału SASP
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 28, 2011, 15:35:43 »
Zauważyłem własnie ze clapeyrona duzo i oby jak najwiecej bo nic prostszego nie ma choć niektóre zadania z fizyki już są takie na myślenie... Ale zdaje roz na maturze w tym roku i troche w tych zadaniach siedzę, więc to nic nie do przejscia dla mnie... Co do tego czy Clapeyron jest z podstawy czy roz to jest jak najbarzdiej z podstawowego zakresu materiału aczkolwiek bardzo czesto jest na arkuszach roz

Offline Adwers92

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Straż to nie mundury, a chęć niesienia pomocy.
    • Moja strona pożarnicza o mnie, straży i moich przygotowaniach
Odp: Zakres materiału SASP
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 13, 2011, 20:46:06 »
Siemanko.

Rozwiązując testy z poprzednich lat, w raz z nauczycielami od chemii i fizyki, stwierdziliśmy, że w arkuszach są błędy. Wiecie może jak to jest traktowane kiedy kandydaci dostaną arkusz z błędami i później się odwołają, czy jest w ogóle taka możliwość?

Jeśli w arkuszach są błędy, to nawet jeśli wykujemy na blaszkę cały materiał podstawowy i rozszerzony - to nic nam nie da.

Przy okazji jeśli jesteśmy już przy materiale i nauce w szkole. Powiedzcie, czy oceny z fizyki i chemii w jakiś sposób liczą się przy rekrutacji? Czyli, jeśli ktoś ma ocenę celującą z fizyki i chemii, komisja jakoś inaczej na niego patrzy?

Offline kamilos2904

  • Cel:SGSP plan B:SAPSP
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Zakres materiału SASP
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 13, 2011, 21:09:23 »
oceny i matura nie jest brana pod uwagę... Co do błędów to są one nie liczne i nie będzie to miało najmniejszego znaczenia. zobacz na progi 136 pkt i juz się dostawałes wystarczy test rozkminic na okolo 100 pkt + ze sprawnosci jak ktos cwiczy to 40 uzyska i bedzie mogl goscic w SAPSP

Offline maciekp4p

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Zakres materiału SASP
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 09, 2013, 11:59:30 »
Witam, moglibyście podać jakieś przydatne podręczniki z fizyki i chemii, jeden podręcznik tu już kolega wymienił z chemii, z czego wy sie uczycie oprócz powtarzania testów ?

Offline shaolin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Zakres materiału SASP
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 16, 2013, 19:53:15 »
Witam, moglibyście podać jakieś przydatne podręczniki z fizyki i chemii, jeden podręcznik tu już kolega wymienił z chemii, z czego wy sie uczycie oprócz powtarzania testów ?


vademecum chemia, fizyka - polecam. Drogie książki, ale solidnie wykonane ilustracje, obrazki, przyjemnie skomponowany materiał do nauki. Ponad to korki no i liczyć na szczęście ;)