Autor Wątek: Alkohol a straż.  (Przeczytany 2430 razy)

Offline sb11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Alkohol a straż.
« dnia: Kwiecień 22, 2011, 23:59:55 »
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć, jakie konsekwencję mogę wyciągnąć wobec strażaka który znajdował sie pod wpływem alkoholu na zabezpieczeniu pewnego kościelnego wydarzenia?

Czy bez zwoływania nadzwyczajnego zebrania może on zostać zawieszony, bądź wyrzucony ze straży??
Chodzi mi o to, czy mogę mu na piśmie napisać że naruszył regulamin i zostaje zawieszony decyzją zarządu i podpis prezesa i sekretarza??

Pozdrawiam.

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Alkohol a straż.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2011, 00:19:35 »
Jeśli karygodne to było, widoczne poza Tobą i uwłaczające godności zabezpieczanego wydarzenia wyciągaj konsekwencje - jeśli to był "wypadek przy pracy" i widziałeś to tylko Ty to upomnij i zostaw w spokoju...

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Alkohol a straż.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2011, 08:49:44 »
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć, jakie konsekwencję mogę wyciągnąć wobec strażaka który znajdował sie pod wpływem alkoholu na zabezpieczeniu pewnego kościelnego wydarzenia?

Czy bez zwoływania nadzwyczajnego zebrania może on zostać zawieszony, bądź wyrzucony ze straży??
Chodzi mi o to, czy mogę mu na piśmie napisać że naruszył regulamin i zostaje zawieszony decyzją zarządu i podpis prezesa i sekretarza??

Pozdrawiam.

Masz statut swojej OSP to czytaj!

Wzorcowy mówi tak:

Cytuj
Do zadań Zarządu należy:
..............
8. przyjmowanie i skreślanie z listy członków OSP.
...................


Za niewłaściwe wykonanie zadań ratowniczych przez członków OSP naczelnik  może stosować następujące środki dyscyplinarne:
1. upomnienie ustne,
2. naganę w rozkazie naczelnika ,
3. wystąpienie do Zarządu OSP o wykluczenie członka z OSP.

 

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Alkohol a straż.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2011, 08:56:06 »
Cytuj
który znajdował sie pod wpływem alkoholu

Trzeba uważać na takie stwierdzenia, ktoś może to wykorzystać.
Ciekawe jak to stwierdziłeś? - wizualnie?
Ustawa o wychowaniu w trzeźwości mówi kto,gdzie i kiedy może kontrolować i stwierdzić.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline lukasz99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Alkohol a straż.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2011, 14:48:04 »
Tylko powiec mi jakich ty ludzi wysyłasz na obstawe. Ręczysz za niego więc załagodź sytuacje, bo inaczej i ty możesz mieć problemy i stracić funkcje+ powóctwo cywilne o naruszenie dobrego imienia. Wnioskuje że nie masz potwierdzenia jego stanu na piśmie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2011, 19:10:42 wysłana przez lukasz99 »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Alkohol a straż.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2011, 17:02:38 »
@lukasz99 - Ty na piśmie zostawiasz ślad kaleczenia języka polskiego. Czy to naprawdę tak trudno pisać wolniej a zgodnie z zasadami pisowni.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline lukasz99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Alkohol a straż.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 25, 2011, 19:12:15 »
Czas, czas, czas to się teraz liczy i każdemu (także i mi) go brakuje. ale postaram się pisać poprawnie i zrozumiale.

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Alkohol a straż.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2011, 15:16:02 »
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć, jakie konsekwencję mogę wyciągnąć wobec strażaka który znajdował sie pod wpływem alkoholu na zabezpieczeniu pewnego kościelnego wydarzenia?

Nie ma dowodu - domniemanie niewinności. Możesz mu co najwyżej skoczyć. Swoją drogą , co rozumiesz przez "zabezpieczenie"?
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.